Jak ustawić przednie światła - full Led

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
Osy4
Posty: 118
Rejestracja: 29 sie 2019, 19:36
Samochód: Karoq 1.6 TDI DSG

Jak ustawić przednie światła - full Led

Post autor: Osy4 »

Jak w temacie. Jestem za granica i na trasie, zapakowany prawie pod dach i z dodatkowymi dwoma pasażerami z tylu, podczas jazdy zauważyłem ze zakres świecenia ledow bardzo się skrócił, na tyle ze przy 140km/h na autostradzie bałem się jechać. Dociążenie tylnej osi bardzo zmniejszyło zakres doświetlenia. Da się samodzielnie zwiększyć zasięg przy takim obciążeniu? To ingerencja w mechanikę czy elektronikę? Może ktoś już to robił?



Sponsor

Jak ustawić przednie światła - full Led

Sponsor


abedul
Posty: 74
Rejestracja: 15 lip 2021, 10:40
Samochód: 2.0 TDI 4x4

Re: Jak ustawić przednie światła - full Led

Post autor: abedul »

czesc,

troche to dziwne co opisujesz - nie powinny byc autopoziomowane? (tak przynajmniej wydaje mi sie ze u mnie dziala)

na koniec lipca zrobilem trase z monachium do alicante w 2 osoby a tyl zapakowany po dach - niestety nie zauwazylem zeby swiatla byly zle ustawione (Full Led) i nic nie regulowalem, takze sklanialbym sie do tego ze sie same poziomuja - moze tam masz jakas usterke

Osy4
Posty: 118
Rejestracja: 29 sie 2019, 19:36
Samochód: Karoq 1.6 TDI DSG

Re: Jak ustawić przednie światła - full Led

Post autor: Osy4 »

Poziomują się i to właśnie jest problemem. Karoq jest chyba za „miękki” i przy „dopasowaniu” w bagaż i dwie osoby z tylu za bardzo obniża „wzrok”. Z dwoma/trzema pasażerami bez bagażu jest ok. Mam z tylu Varioflex i konfiguracje na 4 osoby w dwóch rzędach wiec kilka kilo i tak mi wypada ale to nie pomaga.

abedul
Posty: 74
Rejestracja: 15 lip 2021, 10:40
Samochód: 2.0 TDI 4x4

Re: Jak ustawić przednie światła - full Led

Post autor: abedul »

Takze mam moze inna teorie
Pare lat temu mialem opla cascada i wszyscy mi mrugali ze ich oslepiam, czy to dlugimi czy tylnymi przeciwmgielnymi
W oplu w salonie w polsce powiedzieli standardowe - ten typ tak ma
Dopiero po tym jak mnie inne auto przycisnelo do barierki na autostradzie i byly wymieniane oba leflektory - okazalo sie ze moga swiecic normalnie

Czytaj - spieprzyli na linii produkcyjnej a dopiero przy wymianie reflektorow porzadnie ustawili te samopoziomowanie

Odpowiadajac na twoje pytanie- przy wymianie lamp powiedzieli mi ze potrwa to pare dni dluzej bo musza sprowadzic specjaliste od regulacji tych swiatel

MarcinG
Posty: 46
Rejestracja: 13 lut 2019, 18:35
Samochód: Karoq 1.5 TSI DSG 4x4

Re: Jak ustawić przednie światła - full Led

Post autor: MarcinG »

Mam te same obserwacje, że przy załadowanym samochodzie światła świecą za nisko. U mnie, jak jadę sam to reflektory świecą na odpowiednią odległość w mojej ocenie. Kiedy do samochodu wsiada cała rodzina (2+3) i załadujemy bagaże to jest jakaś tragedia. Byłem na stacji kontroli pojazdów i ustawienia są prawidłowe. Teraz robię tak, że przed wyjazdem przednie koła nabijam na 2.7 bara a tylne na 2.4 bara ale i tak widzę, że odległość na jaką świecą światła nie powala.

Osy4
Posty: 118
Rejestracja: 29 sie 2019, 19:36
Samochód: Karoq 1.6 TDI DSG

Jak ustawić przednie światła - full Led

Post autor: Osy4 »

MarcinG dokładnie mam to samo. Przy 140km/h bałem się jechać bo przede mną była tylko ciemność. W F30 gdzie również mam full Led tego problemu nie ma ale jest możliwość ręcznego/mechanicznego regulowania wysokości świecenia mimo samopoziomowania. W Q5 (ten nowy model z 2019r) gdzie miałem zamiast Led lampy xenonowe nie miałem takiego problemu. W przypadku Led granica światła/cienia jest bardzo „ostro” zakończona i dalej poprostu jest ciemność. Czytałem o światłach Led w całej grupie Vag i podobno tak właśnie ustawiają i tak ma być. Podobno są serwisy które znają problem i poprawiaja ale są takie ze jak zwykle umywają ręce zasłaniając się gwarantem. Może ktoś z Was zna takie przyjazne ASO w okolicach wawy? Najlepiej jakby ktoś podpowiedział jak samemu to zrobić „łyżka/widelcem” bo jestem obecnie za granica i „przyborów” garażowych brak :)

abedul
Posty: 74
Rejestracja: 15 lip 2021, 10:40
Samochód: 2.0 TDI 4x4

Re: Jak ustawić przednie światła - full Led

Post autor: abedul »

Ja autemtycznie nie zauwazylem problemu na zaladowanym aucie i na dlugiej trasie, moze to tym ze dobilem na pelne obciazenie powietrze w kolach - albo to jak pisalem wyzej wada fabryczna, albo u mnie poprostu auto produkowane na niemiecki rynek - nie wiem i nie bede snuc teorii :) pozdrawiam

misza
Posty: 40
Rejestracja: 20 sty 2019, 18:56
Samochód: Karoq 1,6 TDI Style DSG

Re: Jak ustawić przednie światła - full Led

Post autor: misza »

Wróciłem z urlopu i również zauważyłem, że przy pełnym załadunku auta światła świecą dużo bliżej co staje się bardzo niebezpieczne. Czy komuś udało się rozwiązać problem? FullLED

Osy4
Posty: 118
Rejestracja: 29 sie 2019, 19:36
Samochód: Karoq 1.6 TDI DSG

Re: Jak ustawić przednie światła - full Led

Post autor: Osy4 »

Wydaje mi się ze trzeba je adoptować od początku ale to tylko chyba w ASO. Nie wiem tez czy obejmuje to gwarancja. Myśle ze tel. rozwieje wątpliwości.

Marcooo
Posty: 219
Rejestracja: 28 sty 2019, 19:06
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI 150 km 4x4

Re: Jak ustawić przednie światła - full Led

Post autor: Marcooo »

U mnie po wymianie reflektorów na gwarancji - pekniecia - światła mijania mają słaby zasięg ale widzę że to chyba niestety normalne. Trochę to niebezpieczne...

ODPOWIEDZ