Drzwi kierowcy się nie odblokowują.

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Drzwi kierowcy się nie odblokowują.

Post autor: Andrew1962 »

Witam wszystkich Karoqomaniaków . Pomóżcie bo cuda się dzieją w moim Kuraku. A mianowicie zdarzają się dni, że w żaden sposób (z pilota czy bezdotykowo) nie odblokowują się moje drzwi. Wszystkie inne się odryglowują a te jedne nie Nie jest to problem baterii w kluczyku ponieważ wymieniona na nową. Jak sądzicie co to może być a może miał ktoś taki przypadek? Może zamek antena czy ki diabeł? Może odłączenie aku pomoże?

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka




Sponsor

Drzwi kierowcy się nie odblokowują.

Sponsor


Darek
Posty: 131
Rejestracja: 25 sty 2018, 12:46

Re: Drzwi kierowcy się nie odblokowują.

Post autor: Darek »

Spróbuj kilkukrotnie zamykać i otwierać przyciskiem centralnego zamka z konsoli w samochodzie. Jak drzwi kierowcy będą się zamykały i otwierały w tej samej sekwencji co pozostałe, to nie zamek. Nie jest to problem pilota czy anteny. Odłączenie akumulatora może pomóc.

Awatar użytkownika
Teufel
Posty: 88
Rejestracja: 11 lut 2021, 16:13
Samochód: Karoq 190KM 4x4

Re: Drzwi kierowcy się nie odblokowują.

Post autor: Teufel »

Andrew1962 pisze:Witam wszystkich Karoqomaniaków . Pomóżcie bo cuda się dzieją w moim Kuraku. A mianowicie zdarzają się dni, że w żaden sposób (z pilota czy bezdotykowo) nie odblokowują się moje drzwi. Wszystkie inne się odryglowują a te jedne nieObrazek Nie jest to problem baterii w kluczyku ponieważ wymieniona na nową. Jak sądzicie co to może być a może miał ktoś taki przypadek? Może zamek antena czy ki diabeł? Może odłączenie aku pomoże?

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Taka diagnoza przypomina mi leczenie przez teleporadę u lekarza...
To wróżenie z fusów.

Podpiąć pod komputer i będzie wiadomo.

--
klikam, bo lubię...
Jacek



Pozdrawiam,
Jacek

Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Drzwi kierowcy się nie odblokowują.

Post autor: Andrew1962 »

Informacyjnie, jednak zamek padł i po jego wymianie za jedyne 600 złociszy w ASO, drzwi wróciły do żywych. Pozdrawiam

matt97
Posty: 62
Rejestracja: 12 sty 2018, 10:08
Samochód: Karoq 1.5 TSI DSG

Re: Drzwi kierowcy się nie odblokowują.

Post autor: matt97 »

To ja się podłączę to tematu. Problem bardzo podobny. W upalne dni drzwi kierowcy się nie chcą otworzyć - od środka można można je wtedy otworzyć. Czasem kilkukrotne pociągnięcie klamki pomoże i drzwi zaskoczą i się otworzą. Na gwarancji zgłaszane w ASO i kończyło się 2 krotną wymianą zamka. Potem objawy wracały. Nie mam już GW poza tym ASO chyba nie może sobie z tym poradzić. Co to może być ? Wykluczam zamek. Przy otwieraniu słychać normalny dźwięk zamka … może to ryglowanie ?

Darek
Posty: 131
Rejestracja: 25 sty 2018, 12:46

Re: Drzwi kierowcy się nie odblokowują.

Post autor: Darek »

Ryglowanie raczej działa na wszystkie zamki jednocześnie. Samochód jest zbyt nowy na uszkodzoną wiązkę w drzwiach. Rozumiem, że próbujesz ciągnąć za klamkę i zamek nie otwiera się? Taki objaw daje wyciągnięta lub źle zamontowana linka łącząca klamkę z mechanizmem zamka. Miałem tak w Fabii. Jeżeli konstrukcja się nie zmieniła, to od strony klamki jest plastikowy zaczep. Niedokładny montaż lub pęknięcie może dawać taki efekt. Będzie się nasilał przy wysokiej temperaturze, bo wtedy linka minimalnie wydłuża się. To oczywiście sugestia, ale koszt tego elementu jest nieporównywalnie mały w stosunku do zamka. Mogli w ASO przy drugiej wymianie zmienić również cięgno.

amigo76
Posty: 1
Rejestracja: 21 cze 2023, 16:08
Samochód: Karoq 2018 1,5 TSI

Re: Drzwi kierowcy się nie odblokowują.

Post autor: amigo76 »

To ja również podłączę się pod temat. U mnie objawy są następujące : po odryglowaniu auta pilotem otwierają się lusterka i wszystkie drzwi oprócz kierowcy. Nie pomaga "szarpanie" klamką. Drzwi można otworzyć tylko klamką od wewnątrz albo poprzez przekręcenie kluczyka w zamku - wtedy otwierają się bez żadnego problemu i kiedy auto stoi niezaryglowane też za każdym razem można je otworzyć od zewnątrz. Jeżeli dobrze kombinuję to linkę opisaną w powyższych postach można wykluczyć bo skoro niezaryglowane drzwi otwierają się zawsze to raczej nie to ?? Usterka pojawiła się pierwszy raz jakieś 2 tygodnie temu w jeden z gorących dni, potem był spokój i wczoraj niestety wróciła. Na tyle ile mogłem sprawdziłem przewody w gumie - raczej są OK ( miałem z nimi problem w Roomsterze ) Czy ktoś może doszedł do przyczyny tej usterki ?? Wszystki pozostał funkcje sterowane z tych drzwi działają - otwieranie i zamykanie wszystkich szyb, ustawianie lusterek są OK.

robert-35
Posty: 15
Rejestracja: 23 sty 2021, 23:27
Lokalizacja: Śląskie
Samochód: Karoq, Style, 2.0TDI 4x4 DSG 150KM

Re: Drzwi kierowcy się nie odblokowują.

Post autor: robert-35 »

U mnie zachowywało się tak, że po otwarciu, auto samo się blokowało, nawet z kluczykiem wewnątrz samochodu, keyless się wyłączał, nie mogłem auto odpalić, otworzyć klapy, itd. Kolejne otwarcie auto z kluczyka pomagało i szybko do środka. :lol:

ASO wymieniło na gwarancji sterownik drzwi kierowcy, nie ma znaczenia jaki model, Karoq, Octavia, Scala, Kodiaq jest tam jakaś wada fabryczna producenta tego zamka i sieje błędne informacje po magistrali auta wprowadzając w błąd inne sterowniki, przez co się one dezaktywowały.
Prosty chop

ODPOWIEDZ