Zużycie opon 18”

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
zuczek524
Posty: 26
Rejestracja: 22 paź 2020, 19:28
Samochód: Audi a3 2.0tdi 103kw

Re: Zużycie opon 18”

Post autor: zuczek524 »

Mam 17 i miałem ten sam problem po 30 tys dosłownie opony jak twoje , tylne jak najbardziej ok musiałem dokupić 2 nowki geometria sprawdzana w ASo plus u mechanika wszędzie wyszło ok poza aso które stwierdziło ze gdzieś belka tylnią ma bardzo minimalny uszczerbek ale to już musiałbym wymieniać Belkę ale to jest w 0,01procent winne , wiec myśle ze te modele tak maja rm 21



Sponsor

Re: Zużycie opon 18”

Sponsor


Osy4
Posty: 118
Rejestracja: 29 sie 2019, 19:36
Samochód: Karoq 1.6 TDI DSG

Re: Zużycie opon 18”

Post autor: Osy4 »

Pamietam, że zaraz po odebraniu samochodu z salonu miałem uczucie lekkiego ściągania (felgi 18 Bridgestone). Pojechałem, niestety dwa razy, na serwisowe ustawianie zbieżności do ASO (w ramach gwarancji do 6m po zakupie). Było wszystko ustawiane i poprawiane ale również pojechałem do mojego specjalisty od geometrii gdzie on sam potwierdził poprawności tych ustawień. Obecnie mam przelot 54kkm i nie ma żadnych spękań i uszkodzeń tylko opony przedniej osi nadają się już do wymiany. Kupiłem nowe zdjęte jeszcze w salonie (są jeszcze naklejki) z Seata Ateci, bez przebiegu, opony 18 Bridgestone jak te fabryczne w Karoqu, na Allegro Lokalnym od gościa co jeszcze w salonie podmienił je na wielosezonowe. Udało mi sie wyrwać cztery opony z produkcji czerwcowej 2022 za 1000zl. Myśle ze dobry deal ;)

RobertG7
Posty: 255
Rejestracja: 25 maja 2020, 16:06
Samochód: był Karoq 1,6TDi Style DSG

Re: Zużycie opon 18”

Post autor: RobertG7 »

Podejrzewam, że winne było jednak zbyt niskie ciśnienie, po wymianie opon na nowe i na ciśnieniu 2,5bar nie widzę takiego zużywania się brzegów

ODPOWIEDZ