Zużycie opon 18”

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
RobertG7
Posty: 255
Rejestracja: 25 maja 2020, 16:06
Samochód: był Karoq 1,6TDi Style DSG

Zużycie opon 18”

Post autor: RobertG7 »

Pytanie do posiadaczy Karoqa na 18” kołach. Jak u Was ze zużyciem przednich opon? U mnie około 35tys zrobione i wyglądają jak na załączonych zdjęciach - środek ok, ale strona zewnętrzna kiepsko. Tylne w stanie bardzo dobrym.

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 07 cze 2022, 9:29 przez RobertG7, łącznie zmieniany 1 raz.



Sponsor

Zużycie opon 18”

Sponsor


c#Hunter
Posty: 510
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Zużycie opon 18”

Post autor: c#Hunter »

U Ciebie to wygląda jakby za 10k trzeba było wywalić ... Ostro jeździsz? JA mam dwa komplety to na tych zrobiłem może z 7k więc nic nie wniose.

Zbyszek1972
Posty: 118
Rejestracja: 09 paź 2019, 20:10
Samochód: Karoq 1.0 TSI STYLE pakiet comfort

Re: Zużycie opon 18”

Post autor: Zbyszek1972 »

Faktycznie nie ciekawie to wygląda. Sprawdzę swoje i dam znać.

RobertG7
Posty: 255
Rejestracja: 25 maja 2020, 16:06
Samochód: był Karoq 1,6TDi Style DSG

Re: Zużycie opon 18”

Post autor: RobertG7 »

c#Hunter pisze: 07 cze 2022, 10:05 U Ciebie to wygląda jakby za 10k trzeba było wywalić ... Ostro jeździsz? JA mam dwa komplety to na tych zrobiłem może z 7k więc nic nie wniose.
NIe, raczej normalnie, dynamicznie, ale bez wygłupów :)
10k km to już brzegi nie przeżyją, ale ciekawi mnie czy to zasługa 18" i zużywania przy skręcaniu? Bo zbieżność i geometria sprawdzone

MichG
Posty: 44
Rejestracja: 07 cze 2020, 20:40
Samochód: Skoda Karoq 1.5 150 KM DSG 2020

Re: Zużycie opon 18”

Post autor: MichG »

A jaką masz wartość ciśnienia w oponach? Wg mnie to wygląda na zbyt niskie ciśnienie i wtedy brzegi bieżnika są bardziej narażone na ścieranie.

WujTom
Posty: 32
Rejestracja: 26 sie 2021, 8:40
Samochód: Jeszcze rower ;)

Re: Zużycie opon 18”

Post autor: WujTom »

MichG pisze: 11 cze 2022, 8:25 A jaką masz wartość ciśnienia w oponach? Wg mnie to wygląda na zbyt niskie ciśnienie i wtedy brzegi bieżnika są bardziej narażone na ścieranie.
Też o tym pomyślałem zobaczywszy te zdjęcia.

RobertG7
Posty: 255
Rejestracja: 25 maja 2020, 16:06
Samochód: był Karoq 1,6TDi Style DSG

Re: Zużycie opon 18”

Post autor: RobertG7 »

MichG pisze: 11 cze 2022, 8:25 A jaką masz wartość ciśnienia w oponach? Wg mnie to wygląda na zbyt niskie ciśnienie i wtedy brzegi bieżnika są bardziej narażone na ścieranie.
2.2 - 2.3 bara, producent zaleca 2.1, dopiero przy pełnym obciązeniu 5 osób i bagaże 2.5 bara

abedul
Posty: 74
Rejestracja: 15 lip 2021, 10:40
Samochód: 2.0 TDI 4x4

Re: Zużycie opon 18”

Post autor: abedul »

ja wiem ja 17" ale wrzuce cos od siebie, u mnie po 55K na calorocznych, gdzie jezdze po hiszpanii i upalach ponad 40 stopni ,przez 4-5 miesiecy w roku, mam do wymiany przed zima minimalnie przod, bo zjechany juz jest prawie do miejsca mierzenia, a lato dopiero bedzie.
moje opony wygladaja jak nowki przy twoich, moze dostales z jakas wada fabryczna - i tu zanim koledzy zaczna mowic cos przeciwko, mam jedna opone z tylu z wada fabryczna - powiedzieli na serwisie w ASO, i opona jest nierowna, przez to jest glosniejsza. Jakos przed wizyta w aso tego nie zauwazylem.

takze to co sie stalo z twoimi oponami to jakas miazga, i nawet mi na calorocznych, gdzie jezdze w warunkach calkowicie dla nich nie przystosowanych, takie cuda sie nie robia. Wogole te poszarpane i poodrywane kawalki.

moze lepiej jednak nie oszczedzac na nowych oponach (to mysl dla mnie, nie mam zadnych przeciwskazan do tego jak wybierasz opony :) )

RobertG7
Posty: 255
Rejestracja: 25 maja 2020, 16:06
Samochód: był Karoq 1,6TDi Style DSG

Re: Zużycie opon 18”

Post autor: RobertG7 »

Nie chodzi mi o zużycie bieżnika na środku tylko na brzegach, większość to jazda po mieście i przez to więcej skrętów też przy niewielkiej prędkości. Zastanawiam się czy to wpływ wielkości opony i sił jakie na nią działają przy manewrach.
Tył ciśnienie identyczne - brak zużycia brzegów

abedul
Posty: 74
Rejestracja: 15 lip 2021, 10:40
Samochód: 2.0 TDI 4x4

Re: Zużycie opon 18”

Post autor: abedul »

Zwracam honor, u mnie tez spekane opony przednie jak u ciebie, ale nie ma wiekszej roznicy w zuzyciu bieznika miedzy bokami i srodkuem i tylnymi i przednimk oponami. Skoro cisnienke jest odpowiednie to moze jednak wartoby potwierdzic w innym warsztacie zbieznosc. Pamietam kiedys mialem rozjechana zbieznosc po wymianie sprezyn czy tez amortyzatorow, ale to opony mi sie zjechaly na odcinku 200km i tylko po jednes stronie(nie pamietam czy wewnwtrznej czy zewnetrznej)

ODPOWIEDZ