Błąd Adblue (DEF) po 1000km silnik zostanie unieruchomiony

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
Osy4
Posty: 118
Rejestracja: 29 sie 2019, 19:36
Samochód: Karoq 1.6 TDI DSG

Błąd Adblue (DEF) po 1000km silnik zostanie unieruchomiony

Post autor: Osy4 »

Czy ktoś z Was spotkał się już z tym błędem? Jestem umówiony na serwis ale czytałem ze ktoś z forum Passata oprowadził sobie przechodząc jakaś drogową procedurę. Macie może jakieś doświadczenie?



Sponsor

Błąd Adblue (DEF) po 1000km silnik zostanie unieruchomiony

Sponsor


ArKos
Posty: 260
Rejestracja: 29 lis 2019, 14:56
Lokalizacja: śląsk
Samochód: Karoq Sportline 1,5 TSI

Re: Błąd Adblue (DEF) po 1000km silnik zostanie unieruchomiony

Post autor: ArKos »

Najprawdopodobniej jest problem z podawaniem roztworu mocznika. Albo zaschło i nie pozwala na przepływ, albo pompa umarła. Jeśli pompa, to kilka tysi kosztuje. A miałem już przypadki, że po 30kkm umierała.

Osy4
Posty: 118
Rejestracja: 29 sie 2019, 19:36
Samochód: Karoq 1.6 TDI DSG

Błąd Adblue (DEF) po 1000km silnik zostanie unieruchomiony

Post autor: Osy4 »

Jestem umówiony na weryfikacje/naprawę w ASO w czwartek wiec się okaże. Poczytałem w necie o przyczynach i jest nawet możliwość własnego „resetu” poprzez procedurę podobną do wypalania filtra cząstek ale u mnie nie podziałało. Całe szczęście mam wykupioną dodatkową gwarancje i pakiet serwisowy jeszcze przez rok wiec już mam potwierdzoną przez ASO naprawę gwarancyjną (przebieg 52kkm)

Awatar użytkownika
Teufel
Posty: 88
Rejestracja: 11 lut 2021, 16:13
Samochód: Karoq 190KM 4x4

Re: Błąd Adblue (DEF) po 1000km silnik zostanie unieruchomiony

Post autor: Teufel »

Osy4 pisze:Jestem umówiony na weryfikacje/naprawę w ASO w czwartek wiec się okaże. Poczytałem w necie o przyczynach i jest nawet możliwość własnego „resetu” poprzez procedurę podobną do wypalania filtra cząstek ale u mnie nie podziałało. Całe szczęście mam wykupioną dodatkową gwarancje i pakiet serwisowy jeszcze przez rok wiec już mam potwierdzoną przez ASO naprawę gwarancyjną (przebieg 52kkm)
Jak wygląda ta procedura?


--
klikam, bo lubię...
Jacek

Pozdrawiam,
Jacek

Osy4
Posty: 118
Rejestracja: 29 sie 2019, 19:36
Samochód: Karoq 1.6 TDI DSG

Re: Błąd Adblue (DEF) po 1000km silnik zostanie unieruchomiony

Post autor: Osy4 »

Jest kilka opcji które różnią się prędkościami ale wszystkie polegają na stałej jeździe ( ja mam automat wiec ustawiam na manualny 5 bieg) na jednym biegu z określoną prędkością, ja testowałem 75-80km/h i nagłym wciśnięciu pedału gazu i przyspieszaniu przed 6-7s, później odpuszczeniu/przyhamowanie i tak kilka razu aż kontrolka zniknie. Podobno ma zniknąć mi się nie udało wiec dziś auto w ASO ląduje. Po rozmowach z serwisantem wywnioskowałem że temat jest znany.
Przeglad opcji „resetu” można znaleźć grzebiąc w necie.
Jest jedno ALE, procedurę nie wykonywać podczas dopalania DPF.

Osy4
Posty: 118
Rejestracja: 29 sie 2019, 19:36
Samochód: Karoq 1.6 TDI DSG

Re: Błąd Adblue (DEF) po 1000km silnik zostanie unieruchomiony

Post autor: Osy4 »

Po wizycie w serwisie okazało się ze winowajcą jest kuna która przegryzła kabel elektryczny od wtryskiwacza adblue (niestety przewód jest tylko z wtryskiwaczem) oraz dodatkowy inny przewód elektryczny. Naprawa z częściami 1800zl. Całe szczęście moje AC obejmuje uszkodzenia spowodowane przez gryzonie. Auto na gwarancji dlatego wymieniam w ASO bo inaczej wymieniłbym wiązkę elektryczną i napewno wtryskiwacz działałby poprawnie.

ODPOWIEDZ