Pakiet przeglądów po 4 latach użytkowania - czy się opłaca???

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
Marcooo
Posty: 219
Rejestracja: 28 sty 2019, 19:06
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI 150 km 4x4

Pakiet przeglądów po 4 latach użytkowania - czy się opłaca???

Post autor: Marcooo »

Zastanawiam się czy wykupić nowy pakiet przeglądów na 2 lata ( na 4 i 5 rok użytkowania). Pytanie czy mi się będzie to opłacać? Może ktoś wie ile kosztuje normalnie przegląd a ile osobna wymiana oleju i ile takich przeglądów i wymian zrobię przy moim sposobie użytkowania. możecie podać ceny w ASO i poza Aso :)
Jeżdżę ok 9000 km rocznie głównie miasto. kilka dalszych podróży rocznie. Obecny przebieg to 34 tys km. Na mój stary pakiet wykupiony 4 lata temu zrobię jeszcze za ok 20 dni przegląd. Wymiana oleju już przypadnie po terminie pakietu starego za ok 95 dni ( realnie ok 60 dni bo to szybciej schodzi jakoś). Cena pakietu ok 2200 zł .
Ktoś się wypowie? Dzięki za pomoc :)



Sponsor

Pakiet przeglądów po 4 latach użytkowania - czy się opłaca???

Sponsor


RobertG7
Posty: 255
Rejestracja: 25 maja 2020, 16:06
Samochód: był Karoq 1,6TDi Style DSG

Re: Pakiet przeglądów po 4 latach użytkowania - czy się opłaca???

Post autor: RobertG7 »

Jeżeli same przeglądy olejowe i wymiana filtrów to zupełnie się nie opłaca - poza ASO jedna wymiana oleju w silniku, filtr oleju to łącznie koszt ok 300zł (+/- 50zł).
Filtr powietrza ASO wymieni po 90tys km (bez komentarza), a to koszt 40zł za filtr poza ASO :)

Awatar użytkownika
NAIMAD71
Posty: 126
Rejestracja: 17 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Kędzierzyn-Kożle

Re: Pakiet przeglądów po 4 latach użytkowania - czy się opłaca???

Post autor: NAIMAD71 »

Marcooo pisze: 22 lut 2023, 20:39 Zastanawiam się czy wykupić nowy pakiet przeglądów na 2 lata ( na 4 i 5 rok użytkowania). Pytanie czy mi się będzie to opłacać? Może ktoś wie ile kosztuje normalnie przegląd a ile osobna wymiana oleju i ile takich przeglądów i wymian zrobię przy moim sposobie użytkowania. możecie podać ceny w ASO i poza Aso :)
Jeżdżę ok 9000 km rocznie głównie miasto. kilka dalszych podróży rocznie. Obecny przebieg to 34 tys km. Na mój stary pakiet wykupiony 4 lata temu zrobię jeszcze za ok 20 dni przegląd. Wymiana oleju już przypadnie po terminie pakietu starego za ok 95 dni ( realnie ok 60 dni bo to szybciej schodzi jakoś). Cena pakietu ok 2200 zł .
Ktoś się wypowie? Dzięki za pomoc :)
Chodzi o pakiet serwisowy wykupiłem 24 miesiące ,do 40 tyś km.Koszt to 2199 zł , ja wziąłem na raty 91,62 zł. Pytałem też o pakiet GWARANCYJNY jest koszt to 2900 zł na rok ,obejmuje silnik skrzynie,elektronikę i coś tam jeszcze. To duży wydatek każdy sam musi zdecydować czy warto. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ