Zmiany w komunikacji android auto jak sobie radzicie?

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
Looser
Posty: 37
Rejestracja: 10 sty 2022, 11:41
Samochód: Karoq Active 1.5 TSI DSG

Zmiany w komunikacji android auto jak sobie radzicie?

Post autor: Looser »

Od wersji 8.7 android auto google zmienia sposób przesyłania danych przez program, (znika m.in, opcja połączenia bezprzewodowego szczegóły tutaj: https://www.autoevolution.com/news/andr ... 09050.html)co skutkuje tym że jeżeli przed aktualizacją AA z wersji 8.6 do wyższej nie wyłączysz opcji android auto bezprzewodowo to po aktualizacji do wersji wyższej (w moim przypadku) opcja połączenia się kablem z samochodem jest niedostępna. Zapytałem więc w serwisie czy wiedzą o zmianach i będą coś w tym kierunku działać - odpowiedź aktualizacja softu w samochodzie.
Swoją drogą szkoda, że google psuje coś co dobrze działało. Dużo jeżdżę z mapami na krótkich trasach łączyłem się bezprzewodowo a dłuższych kablem.
Na razie wyłączyłem update android auto i wróciłem do wersji 8.6 ale mimo zablokowania automatycznej aktualizacji sklep play i tak instaluje bazową wersję 8.7 na razie raz w tygodniu wracam do swojej wersji. Nie wiem na ile starczy mi cierpliwości.
A Wy jak sobie radzicie?



Sponsor

Zmiany w komunikacji android auto jak sobie radzicie?

Sponsor


mswiniuch
Posty: 9
Rejestracja: 29 lis 2022, 9:45
Samochód: Skoda Karoq 1.5TSI DSG

Re: Zmiany w komunikacji android auto jak sobie radzicie?

Post autor: mswiniuch »

Możesz jak chcesz wprowadzić AA na telefonie w tryb programisty i wtedy w ustawieniach programisty jest wyłączenie połączenia bezprzewodowego ale wtedy znowu nie połączysz się bez kabla...
Ja do AA używam osobnego telefonu który na stałe jest podłączony kablem i leży w schowku a mój codzienny telefon łączy się tylko przez BT w celu połączeń telefonicznych ale nie AA

ODPOWIEDZ