Systemy - manewrowanie

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
matt97
Posty: 62
Rejestracja: 12 sty 2018, 10:08
Samochód: Karoq 1.5 TSI DSG

Re: Systemy - manewrowanie

Post autor: matt97 »

aktualizacja - system działa na cofaniu w dsg (bez dodawania gazu). Wczoraj usłyszałem od drugiej połówki.. "kochanie, a wiesz że dziś przy cofaniu autko samo się zatrzymało" :)
myślałem, że zawału dostanę :)



Sponsor

Re: Systemy - manewrowanie

Sponsor


Darek
Posty: 131
Rejestracja: 25 sty 2018, 12:46

Re: Systemy - manewrowanie

Post autor: Darek »

Ale sprawdź to auto. Żona nie powiedziała na czym się zatrzymało :lol: . Może jest jak w reklamie jednej z przypraw:

- Nic nie zostało?
- Mechanik mówi, że na złom.

Awatar użytkownika
Carly_pl
Posty: 81
Rejestracja: 18 paź 2017, 13:23

Re: Systemy - manewrowanie

Post autor: Carly_pl »

A czy ktoś mógłby spróbować właśnie na kartonie, czy innym materacu, czy przy delikatnym dodaniu gazu system też zadziała?
Szukasz auta dla siebie? Zadzwoń, wynegocjujemy dobry rabat
608-870-520
Nie lubisz dzwonić? Pisz śmiało :)

matt97
Posty: 62
Rejestracja: 12 sty 2018, 10:08
Samochód: Karoq 1.5 TSI DSG

Re: Systemy - manewrowanie

Post autor: matt97 »

a jak nie zadziała to pokryjesz koszty lakiernika :)

Darek
Posty: 131
Rejestracja: 25 sty 2018, 12:46

Re: Systemy - manewrowanie

Post autor: Darek »

Dlatego jest propozycja użycia na wolnym powietrzu planszy wykrojonej z kartonu. Jak nikt się nie zgłosi, to za tydzień mój kolega pożycza testowe auto. Wypróbujemy i będzie koniec dywagacji.

matt97
Posty: 62
Rejestracja: 12 sty 2018, 10:08
Samochód: Karoq 1.5 TSI DSG

Re: Systemy - manewrowanie

Post autor: matt97 »

super - czekam na wyniki. Rozumiem, że z DSG ?

Darek
Posty: 131
Rejestracja: 25 sty 2018, 12:46

Re: Systemy - manewrowanie

Post autor: Darek »

Tak, z DSG. Nie wpadłem na pomysł, żeby sprawdzić ten system jak sam pożyczałem testówkę. Jedyne szaleństwo, na jakie sobie wtedy pozwoliłem, to przetestowanie Park Assist i to przy szerokich miejscach parkingowych.

Sam jestem ciekaw tego hamowania, bo silnik 1.5 TSI ma niezłe przyspieszenie. W nocy jak wpasowywałem się Karoq'iem na moje miejsce na parkingu, to prawie dęba stawał. Fabią hatchback wjeżdżam tam "po omacku".

-----------------------

Aktualizacja:

Niestety 13 kwietnia nie uda mi się przetestować systemu automatycznego hamowania. Kolega musi pilnie wyjechać i przekłada jazdę testową na późniejszy termin. Może ktoś z Was będzie miał możliwość przeprowadzenia testu "kartonowego" wcześniej niż ja.

M a r c i n
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:44
Lokalizacja: Kraków
Samochód: WRX STI 04', Corolla TS 02', Scala 19'

Re: Systemy - manewrowanie

Post autor: M a r c i n »

Carly_pl pisze: 06 kwie 2018, 9:11 A czy ktoś mógłby spróbować właśnie na kartonie, czy innym materacu, czy przy delikatnym dodaniu gazu system też zadziała?
Próbowałem, testowałem na plastikowym seperatorze - zatrzyma się. Mało tego, Octavia i Superb potrafi się zatrzymać nawet przy "manewrowaniu" do przodu :)

Działa po prostu w zakresie prędkości 2-8km/h według nowej wytycznej z instrukcji (choć faktycznie działa nawet do 12km/h).
Carly_pl pisze: 04 kwie 2018, 15:03 Straszliwie ciasny wyjazd z salonu macie w takim razie :)
Wyjazd nie jest ciasny. Czasami po prostu trzeba się bardziej przytulić do framugi, żeby łatwiej było później zawrócić :)
Planujesz zakup samochodu?
Zapraszam poza forum 606987746
https://skodakrakow.otomoto.pl/
Dużo dostępnych!
Podkreślam!Każdy z moich postów to wyłącznie moja opinia. Nie jest to oficjalne stanowisko Skody ani salonu w którym pracuję.

Darek
Posty: 131
Rejestracja: 25 sty 2018, 12:46

Re: Systemy - manewrowanie

Post autor: Darek »

Taki filmik znalazłem:


Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Systemy - manewrowanie

Post autor: Kraq »

Darek pisze: 29 kwie 2018, 21:37 Taki filmik znalazłem:

Gdyby gość nie odskoczył to Karoq by go puknął. Kolejny system gadżet. Oglądałem test tego systemu w Karoqu z wykorzystaniem kartonowego pudła. Raz Karoq się zatrzymuje kilka centymetrów przed pudłem a raz zatrzymuje się na pudle :-)

ODPOWIEDZ