czyszczenie klimatyzacji

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
warkakw
Posty: 39
Rejestracja: 26 sty 2019, 15:17
Samochód: KAROQ AMBITION 1.5 TSI 110 KW (150 KM) 6-BIEGOWA M

czyszczenie klimatyzacji

Post autor: warkakw »

Cześć

Czy ktoś może podpowiedzieć jak dostać się do parownika klimatyzacji (mam na myśli to urządzenie w kanale wentylacji które chłodzi powietrze) aby spryskać je środkiem odgrzybiającym? W serwisie niby odgrzybili i mam wrażenie że jest gorzej niż było :/ Dzięki za pomoc :)



Sponsor

czyszczenie klimatyzacji

Sponsor


Zbyszek1972
Posty: 118
Rejestracja: 09 paź 2019, 20:10
Samochód: Karoq 1.0 TSI STYLE pakiet comfort

Re: czyszczenie klimatyzacji

Post autor: Zbyszek1972 »

Może od strony filtra kabinowego jest dojście ? Osobiście sam odgrzybiam za pomocą niemieckiego preparatu w formie granatu z tym że przed użyciem wyciągam filtr kabinowy. Robiąc w ten sposób preparat ma lepszy dostęp do parownika. Póki co ta metoda się u mnie sprawdza i po 3 latach użytkowania klimatyzacji nie ma żadnych nieprzyjemnych zapachów. Mimo wszystko w tym roku chyba skorzystam z ozonowania.

warkakw
Posty: 39
Rejestracja: 26 sty 2019, 15:17
Samochód: KAROQ AMBITION 1.5 TSI 110 KW (150 KM) 6-BIEGOWA M

Re: czyszczenie klimatyzacji

Post autor: warkakw »

Po wyjęciu filtra jest wentylator i nie bardzo jest go jak ominąć. Ja w końcu napsikałem "Bizol AC Clean+ c30" poprzez wylot na nogi i przez wentylator. Wentylator wdmuchnął dalej i mam nadzieje, że zadziałało. Chwilowo nieprzyjemnych zapachów brak. Znalazłem też info, że można od spodu przez wylot skroplin wprowadzić rurkę tylko potrzebny kanał albo inny sposób aby dostać się pod auto - następnym razem spróbuję ;)

Osy4
Posty: 118
Rejestracja: 29 sie 2019, 19:36
Samochód: Karoq 1.6 TDI DSG

Re: czyszczenie klimatyzacji

Post autor: Osy4 »

Mój sposób na czyszczenie klimatyzacji to ….. mam ją włączoną przez cały rok. Zapomniałem w ogóle że mam ją włączoną. Przewodu wentylacyjne są cały czas osuszane jak i kabina wiec nie ma możliwości rozwinięcia się grzybów i nie ma nieprzyjemnego zapachu. Sprężarka za to jest regularnie smarowana wiec się nie zatrze. Mam tak ustawione we wszystkich samochodach i jeszcze nigdy nie miałem awarii klimatyzacji :)

warkakw
Posty: 39
Rejestracja: 26 sty 2019, 15:17
Samochód: KAROQ AMBITION 1.5 TSI 110 KW (150 KM) 6-BIEGOWA M

Re: czyszczenie klimatyzacji

Post autor: warkakw »

U mnie nawet jak mam włączoną cały czas to raz po starcie jest ok, a raz nieprzyjemne zapachy. Nie wiem czemu tak. Może to zależy od tego jaka była wilgotność na zewnątrz podczas ostatniej jazdy?

Czy ktoś wie gdzie jest otwór zasysania powietrza z wewnątrz kabiny jak zamkniemy obieg?

langolier
Posty: 250
Rejestracja: 10 lut 2023, 6:03
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Karoq 2023 1.5TSI, DSG, Style + dodatki

Re: czyszczenie klimatyzacji

Post autor: langolier »


Osy4 pisze:Mój sposób na czyszczenie klimatyzacji to ….. mam ją włączoną przez cały rok. Zapomniałem w ogóle że mam ją włączoną. Przewodu wentylacyjne są cały czas osuszane jak i kabina wiec nie ma możliwości rozwinięcia się grzybów i nie ma nieprzyjemnego zapachu. Sprężarka za to jest regularnie smarowana wiec się nie zatrze. Mam tak ustawione we wszystkich samochodach i jeszcze nigdy nie miałem awarii klimatyzacji :)
Sprężarka klimy działa w zimie ? Poniżej 8 stopni chyba jest odłączana więc i powietrze też nie jest osuszane w ten sposób ?

Wysłane z mojego 21081111RG przy użyciu Tapatalka


RobertG7
Posty: 255
Rejestracja: 25 maja 2020, 16:06
Samochód: był Karoq 1,6TDi Style DSG

Re: czyszczenie klimatyzacji

Post autor: RobertG7 »

langolier pisze: 25 cze 2023, 20:30
Osy4 pisze:Mój sposób na czyszczenie klimatyzacji to ….. mam ją włączoną przez cały rok. Zapomniałem w ogóle że mam ją włączoną. Przewodu wentylacyjne są cały czas osuszane jak i kabina wiec nie ma możliwości rozwinięcia się grzybów i nie ma nieprzyjemnego zapachu. Sprężarka za to jest regularnie smarowana wiec się nie zatrze. Mam tak ustawione we wszystkich samochodach i jeszcze nigdy nie miałem awarii klimatyzacji :)
Sprężarka klimy działa w zimie ? Poniżej 8 stopni chyba jest odłączana więc i powietrze też nie jest osuszane w ten sposób ?

Wysłane z mojego 21081111RG przy użyciu Tapatalka
To jakim cudem zimą szybko odparowuje szyby przy załączonej AC, a przy wyłączonej nie?

ODPOWIEDZ