pierwsze 500 km Karoqiem

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
matt97
Posty: 62
Rejestracja: 12 sty 2018, 10:08
Samochód: Karoq 1.5 TSI DSG

pierwsze 500 km Karoqiem

Post autor: matt97 »

No i minęło pierwsze 500 km... Karoq style 1.5 dsg. Chciałbym się podzielić tylko kilkoma rzeczami, które mi nie pasują lub denerwują. Ciekawe czy macie podobnie. Plusów jest więcej no ale minusy też występują.

1. dla mnie zbyt mały zbiornik paliwa. w Roomsterze miałem 55L i teraz przy wyższym spalaniu brakuje mi tych 5 litrów - wskazówka jakoś szybciej się przesuwa na tarczy i trzeba szybciej jechać na stacje... mogli dać jednak więcej,
2. spalanie.... jestem lekko zawiedziony - na trasie najniżej udało się zrobić 6,8l, generalnie w codziennym użytkowaniu - miasto 70%, trasa 30% wychodzi ca 8-9 l., co przy pkt. 1 jest bardzo denerwujące.... Nie wiem jak niektórzy robią tak dobre wyniki spalania ale ja uważam, że nie jeżdżę jakoś ostro... może z czasem to się jeszcze unormuje
3. nie mam nawigacji - korzystam z apple car - i w takim połączeniu nie mogę korzystać z yanosika... nie przewidziałem tego. Ale generalnie aplikacja od Appla działa bardzo płynnie. Za dużo tutaj ograniczeń.
4. w trybie apple car nie można sterować telefonem z poziomu kierownicy - przynajmniej u mnie.
5. jakość wykonania w środku ok ale jakość niektórych plastików przy drzwiach bardzo słaba -wręcz mam wrażenie, że przy zamykaniu drzwi od wewnątrz coś trzeszczy i się ugina plastik - źle do wygląda.
To chyba na tyle minusów - plusy w osobnej wiadomości (będzie ich znacznie więcej :)
Jaki są Wasze odczucia ?



Sponsor

pierwsze 500 km Karoqiem

Sponsor


root
Administrator
Posty: 327
Rejestracja: 30 lip 2017, 0:48
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: pierwsze 500 km Karoqiem

Post autor: root »

matt97 pisze: 09 kwie 2018, 11:213. nie mam nawigacji - korzystam z apple car - i w takim połączeniu nie mogę korzystać z yanosika...
Ano nie możesz. Odpal Yanosika albo Waze'a w tle na telefonie, ustaw mu punkt docelowy i powinieneś słyszeć z głośników ostrzeżenia. Tylko trasę musisz sobie wtedy ustawić na Apple Maps.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Karoqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

root
Administrator
Posty: 327
Rejestracja: 30 lip 2017, 0:48
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: pierwsze 500 km Karoqiem

Post autor: root »

Albo to: https://forum.vw-passat.pl/topic/57695- ... %C4%99cej/ (jeśli masz lub chcesz mieć JailBreaka).
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Karoqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

matt97
Posty: 62
Rejestracja: 12 sty 2018, 10:08
Samochód: Karoq 1.5 TSI DSG

Re: pierwsze 500 km Karoqiem

Post autor: matt97 »

po podłączeniu w apple car i mapach apple yanosik był w tle ale nie działał... nie słyszałem komunikatów. Jakby tak było to by załatwiało już dużo, bo nie potrzebuje do yanosika obrazu tylko ostrzeżenia dźwiękowe.

root
Administrator
Posty: 327
Rejestracja: 30 lip 2017, 0:48
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: pierwsze 500 km Karoqiem

Post autor: root »

Nie pamiętam jak Yanosik, ale Waze tak działa. Pamiętaj tylko, żeby mieć odciszony telefon.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Karoqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Awatar użytkownika
Carly_pl
Posty: 81
Rejestracja: 18 paź 2017, 13:23

Re: pierwsze 500 km Karoqiem

Post autor: Carly_pl »

Co do spalania to silnik Ci się jeszcze "ułoży" i auto będzie mniej palić. Poza tym zawsze jest kwestia przyzwyczajenia się do auta/silnika i przestawienia stylu jazdy, żeby jechać możliwie ekonomicznie.
Szukasz auta dla siebie? Zadzwoń, wynegocjujemy dobry rabat
608-870-520
Nie lubisz dzwonić? Pisz śmiało :)

elektrod
Posty: 157
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:15

Re: pierwsze 500 km Karoqiem

Post autor: elektrod »

Odnośnie zbiornika to w poprzednim aucie też miałem 55l, a teraz mam wrażenie, że co chwilę jestem na stacji paliw. Co do spalania, to zauważyłem, że po ok 2500km powoli się zmniejsza. Raz udało mi się ze średnią zejść do 5,1l na odcinku ok 50km, ale to była jazda emerycka z prędkościami ok 80km/h i to tylko w celach testowych, bo męcząca taka jazda.

M a r c i n
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:44
Lokalizacja: Kraków
Samochód: WRX STI 04', Corolla TS 02', Scala 19'

Re: pierwsze 500 km Karoqiem

Post autor: M a r c i n »

Co do niedziałającego Janosika - pretensje można mieć tylko do Apple'a i producenta Yanosika, że nie powiązał tej funkcji. Po Jailbreak'u da się odpalić Janosika jak pokombinujesz w kodzie aplikacji:)

Co do spalania... Testówką po Krakowie, rekordowo 6.2l/100km.
Planujesz zakup samochodu?
Zapraszam poza forum 606987746
https://skodakrakow.otomoto.pl/
Dużo dostępnych!
Podkreślam!Każdy z moich postów to wyłącznie moja opinia. Nie jest to oficjalne stanowisko Skody ani salonu w którym pracuję.

root
Administrator
Posty: 327
Rejestracja: 30 lip 2017, 0:48
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: pierwsze 500 km Karoqiem

Post autor: root »

Do Apple'a… Po prostu nie dopuszczają żadnych obcych map, więc nawet gdyby producent Yanosika był bardzo uparty, to i tak nie da rady.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Karoqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

matt97
Posty: 62
Rejestracja: 12 sty 2018, 10:08
Samochód: Karoq 1.5 TSI DSG

Re: pierwsze 500 km Karoqiem

Post autor: matt97 »

Mała aktualizacja - system start-stop - dla mnie fatalne rozwiązanie. Nie wiem czy u Was jest podobnie ale jak jadę i np chce wykonać manewr na parkingu i zwalniam do tempa skrzyni dsg to czuje jakby silnik się już jakby dławił przed wyłączeniem zapłonu albo nagle wspomaganie kierownicy zanika przy powolnym skręcaniu .. koszmar. Brzmi to jak usterka ale tak działa ten system...
macie podobne odczucia ?

ODPOWIEDZ