Homologacja Karoq

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
Awatar użytkownika
User karoq
Posty: 213
Rejestracja: 09 wrz 2018, 14:00
Samochód: Karoq 2.0 Tdi. Dsg. 4x4.style

Re: Homologacja Karoq

Post autor: User karoq »

Osy4 pisze:Oczywiście tylko po co płacić dodatkowo za tą formalności jak leży to w gestii producenta/importera/dealera który taki hak udostępnia. Trzeba tylko pamiętać żeby przypomnieć do dealerowi przed odbiorem auta żeby taki dokument przygotował. Oni tez się nie orientują bo myślą ze jest to zawarte w dok. homologacji do wydziału komunikacyjnego. A nie jest.
20 zl hmm. ObrazekObrazekObrazek ja zalatwilem w 20 min odebralem auto i na stacje przegladów ObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka




Sponsor

Re: Homologacja Karoq

Sponsor


Osy4
Posty: 118
Rejestracja: 29 sie 2019, 19:36
Samochód: Karoq 1.6 TDI DSG

Homologacja Karoq

Post autor: Osy4 »

Tylko jak ktoś się zgapi lub założy z góry ze zamawiając z fabrycznym hakiem dostanie go w dokumentacji do rejestracji to okaże się ze będzie jeździł bez wbitego haka i później jechał na przegląd i stał w kolejce 6h do wydziale komunikacji. To ta pozytywna opcja. Gorzej jak nie zwróci uwagi na brak adnotacji o haku w dowodzie i zatrzyma go policja z przyczepą wtedy tylko mandat, zabrany dowód i brak możliwości kontynuowania jazdy czyli wzywanie kogoś z legalnym hakiem ;)
Ja odebrałem auto z kompletem dokumentów również z przeglądu haka tylko po mojej wcześniejszej interwencji o taki „papier”.

karykoń
Posty: 36
Rejestracja: 24 lut 2021, 21:26
Samochód: Karoq 1,5 tsi dsg style

Re: Homologacja Karoq

Post autor: karykoń »

cześć,
a jakie oznaczenie/nr części ma hak dla karoqa 2020r ale my2021 ?
widziałem że na carprog2 numer jest 57A092160 i na końcu różne litery(A, E, K, F, L, M) ale to bez sensu bo przecież wcześniej wybiera się my2021 w ustawieniach tej wyszukiwarki... a może literka nie ma znaczenia?

Awatar użytkownika
User karoq
Posty: 213
Rejestracja: 09 wrz 2018, 14:00
Samochód: Karoq 2.0 Tdi. Dsg. 4x4.style

Re: Homologacja Karoq

Post autor: User karoq »

karykoń pisze:cześć,
a jakie oznaczenie/nr części ma hak dla karoqa 2020r ale my2021 ?
widziałem że na carprog2 numer jest 57A092160 i na końcu różne litery(A, E, K, F, L, M) ale to bez sensu bo przecież wcześniej wybiera się my2021 w ustawieniach tej wyszukiwarki... a może literka nie ma znaczenia?
Literki w Grupie vag maja znaczenie zadzwon do skody na sklep pogadaj normalnie dowiesz sie wszystko Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka


karykoń
Posty: 36
Rejestracja: 24 lut 2021, 21:26
Samochód: Karoq 1,5 tsi dsg style

Re: Homologacja Karoq

Post autor: karykoń »

Może jednak uda się komuś mi pomóc z tym hakiem...
Staram się nie być upierdliwym klientem bo pracowałem kiedyś w handlu i wiem co to znaczy upierdliwy klient ale jednak ciężko się dogadać... a żeby od kogoś odpowiedź na mejl to już całkiem. Wydaje mi się że czasy "się pogarszają".
Vin: TMBJR7NU3M2015035
Karoq style rok 2020(MY2021), 1,5tsi, dsg
auto kupione z opcją przygotowania pod hak - też nie potrafili mi przybliżyć na czym to polega (auto było skonfigurowane, demo)

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Homologacja Karoq

Post autor: Kraq »

Osy4 pisze: 30 mar 2020, 15:26 Tylko jak ktoś się zgapi lub założy z góry ze zamawiając z fabrycznym hakiem dostanie go w dokumentacji do rejestracji to okaże się ze będzie jeździł bez wbitego haka i później jechał na przegląd i stał w kolejce 6h do wydziale komunikacji. To ta pozytywna opcja. Gorzej jak nie zwróci uwagi na brak adnotacji o haku w dowodzie i zatrzyma go policja z przyczepą wtedy tylko mandat, zabrany dowód i brak możliwości kontynuowania jazdy czyli wzywanie kogoś z legalnym hakiem ;)
Ja odebrałem auto z kompletem dokumentów również z przeglądu haka tylko po mojej wcześniejszej interwencji o taki „papier”.
To prawie jak mój przypadek. Trzy lata jeździłem z fabrycznym hakiem do pierwszego przeglądu. Kilka razy z przyczepą :-)

Problem zaczął się przy pierwszym przeglądzie po 3 latach. Musiałem zrobić ekstra przegląd dla haka na stacji diagnostycznej. Potem z tym papierem do Urzędu Komunikacji, żeby wbili "hak" do dowodu rejestracyjnego i dopiero wtedy na właściwy przegląd samochodu. Cudem zajęło mi to 60 minut, a było to w ostatnim dniu na przegląd i to po południu :-)

Szkoda tylko, że sprzedawca Skody w dniu odbioru samochodu (ani na jednym z przeglądów), nie powiedział mi o tym. Sądziłem, że hak fabryczny jest elementem wyposażenia samochodu w ramach homologacji samochodu i nie trzeba wbijać dodatkowo "haka" do dowodu. A tu taka niespodzianka.

karykoń
Posty: 36
Rejestracja: 24 lut 2021, 21:26
Samochód: Karoq 1,5 tsi dsg style

Re: Homologacja Karoq

Post autor: karykoń »

to jeszcze dla odświeżenia:
może ktoś może sprawdzić czy hak o numerze 57A.803.880.D będzie pasował do karoqa o nr Vin: TMBJR7NU3M2015035.
Na haku jest data podobna jak produkcja auta tj. ok. 35tygodnia 2020r

ODPOWIEDZ