Pedał gazu.

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
batman_xp1
Posty: 154
Rejestracja: 22 sty 2018, 18:10
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI, Style

Pedał gazu.

Post autor: batman_xp1 »

Wiem że w automacie jest coś takiego jak kickdown ale u mnie (1.5 manual) też mam coś takiego że jak wciskam pedał gazu do końca do czuć jakby coś jeszcze się wciskało. Do czego to jest i czy też to macie bo może u mnie pedał gazu jakis wadliwy?



Sponsor

Pedał gazu.

Sponsor


Awatar użytkownika
Bomber
Posty: 97
Rejestracja: 05 kwie 2018, 23:58
Lokalizacja: WAW
Samochód: Karoq 2,0 TDI 4x4 Style - sprzedany

Re: Pedał gazu.

Post autor: Bomber »

Obecnie we wszystkich autach grupy VW tak jest. W automacie to kick down a w manualu nie wiem co sie dzieje bo poprzednia Octavia i Paseratti tak nie miały.
Pozdrawiam,

Bomber
Karoq 2,0 TDI 4x4 Style DSG

Darek
Posty: 131
Rejestracja: 25 sty 2018, 12:46

Re: Pedał gazu.

Post autor: Darek »

Może po prostu pedał jest uniwersalny i w manualu mikroprzełącznik jest nigdzie nie podpięty.

batman_xp1
Posty: 154
Rejestracja: 22 sty 2018, 18:10
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI, Style

Re: Pedał gazu.

Post autor: batman_xp1 »

czy ktoś kto manuala może potwierdzić że też tak ma?

Brxnit
Posty: 27
Rejestracja: 29 lis 2017, 14:32

Re: Pedał gazu.

Post autor: Brxnit »

Potwierdzam. Też tak mam 1,5 tsi manual.

M a r c i n
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:44
Lokalizacja: Kraków
Samochód: WRX STI 04', Corolla TS 02', Scala 19'

Re: Pedał gazu.

Post autor: M a r c i n »

Wszystkie tak mają, nawet Fabia 1.0MPI, w materiałach szkoleniowych twierdzą że niby pozwala to na przepięcie ECU w tryb maksymalnych osiągów, ale moim zdaniem to tylko pusta gadka.
Planujesz zakup samochodu?
Zapraszam poza forum 606987746
https://skodakrakow.otomoto.pl/
Dużo dostępnych!
Podkreślam!Każdy z moich postów to wyłącznie moja opinia. Nie jest to oficjalne stanowisko Skody ani salonu w którym pracuję.

Tomala72
Posty: 2
Rejestracja: 07 maja 2018, 17:04

Re: Pedał gazu.

Post autor: Tomala72 »

Przeczytajcie wątek o PedalBox na forum Kodiaqa.
https://www.kodiaq-klub.pl/forum/viewto ... f=12&t=357
Skoda Kodiaq 2,0 TDI DSG 4x4

PanPyś
Posty: 44
Rejestracja: 13 mar 2018, 19:10
Samochód: Karoq 1.5 TSI DSG Style MY2019

Re: Pedał gazu.

Post autor: PanPyś »

M a r c i n pisze: 07 maja 2018, 15:39 Wszystkie tak mają, nawet Fabia 1.0MPI, w materiałach szkoleniowych twierdzą że niby pozwala to na przepięcie ECU w tryb maksymalnych osiągów, ale moim zdaniem to tylko pusta gadka.
Moja stara corolla z 2003 po wciśnięciu pedału do końca i zaskoczeniu przycisku odłączała np. sprzęgło kompresora klimatyzacji, cały koń mocy więcej!

M a r c i n
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:44
Lokalizacja: Kraków
Samochód: WRX STI 04', Corolla TS 02', Scala 19'

Re: Pedał gazu.

Post autor: M a r c i n »

PanPyś pisze: 07 maja 2018, 21:18
M a r c i n pisze: 07 maja 2018, 15:39 Wszystkie tak mają, nawet Fabia 1.0MPI, w materiałach szkoleniowych twierdzą że niby pozwala to na przepięcie ECU w tryb maksymalnych osiągów, ale moim zdaniem to tylko pusta gadka.
Moja stara corolla z 2003 po wciśnięciu pedału do końca i zaskoczeniu przycisku odłączała np. sprzęgło kompresora klimatyzacji, cały koń mocy więcej!
One odłączają kompresor przy każdym gwałtownym przyciśnięciu gazu na podstawie zmiany wychylenia przepustnicy, zbierając informacje z czujnika położenia przepustnicy ;) Mam taką jako drugie auto z dwustukonnym 2zz-ge pod maską:)
Albo np. gdy odpalasz samochód, a klima jest włączona, włącza wentylator chłodnicy, żeby schłodzić czynnik klimatyzacyjny jeszcze zanim ruszysz ;)

No i jest jeszcze jeden plus - liniowość pracy przepustnicy która jest na lince, a nie "drive-by-wire" :)
Planujesz zakup samochodu?
Zapraszam poza forum 606987746
https://skodakrakow.otomoto.pl/
Dużo dostępnych!
Podkreślam!Każdy z moich postów to wyłącznie moja opinia. Nie jest to oficjalne stanowisko Skody ani salonu w którym pracuję.

ODPOWIEDZ