Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
karykoń
Posty: 36
Rejestracja: 24 lut 2021, 21:26
Samochód: Karoq 1,5 tsi dsg style

Re: Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Post autor: karykoń »

OK, ja rozumiem ale nie ma 5W30 zgodnego z 508/509.00 - to jak można taki zalać?
Ktoś pisał że taki mu wlali do 1.5tsi.
Znalazłem:
"Oleje ze specyfikacją VW 508 00 / 509 00 nie są kompatybilne z olejami, które spełniają poprzednie
normy olejowe VW, tzn., że oleje te nie są zamienne z innymi olejami koncernu VAG. Zastosowanie olejów z tą
specyfikacją ma na celu osiągnięcie oszczędności paliwa do 4%. Ze względu na niską lepkość, oleju, w
silniku występują mniejsze tarcia i opory, co przekłada się na zmniejszone zużycie paliwa. Dzięki
temu silniki, dla których dedykowana jest VW 508 00 /509 00, spełniają normę emisji spalin EURO 6."

I zgadza się - Kolega w wątku viewtopic.php?p=9999#p9999 zauważył zmianę spalania o 0.3 litra/100km po zmianie oleju z 0W20 na 5W30 ---> to 4% z 7,5 litra na 100km



Sponsor

Re: Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Sponsor


zuczek524
Posty: 26
Rejestracja: 22 paź 2020, 19:28
Samochód: Audi a3 2.0tdi 103kw

Re: Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Post autor: zuczek524 »

ja chce kupic sam olej 0w/20 i czesci w skodzie mi zaspiewali 280 zl za 5 l a na alledrogo 140 zl 5l , u mnie zbliza sie magiczne 10 tys i chce zmienic olej i sie zastanawiam nad orginalnym lub chcialem wlac valvoline

RobertG7
Posty: 244
Rejestracja: 25 maja 2020, 16:06
Samochód: Karoq 1,6TDi Style DSG

Re: Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Post autor: RobertG7 »

Uważaj co na allegro kupujesz..., podjedz do np intercarsu i tam kup

Awatar użytkownika
User karoq
Posty: 213
Rejestracja: 09 wrz 2018, 14:00
Samochód: Karoq 2.0 Tdi. Dsg. 4x4.style

Re: Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Post autor: User karoq »

RobertG7 pisze:Uważaj co na allegro kupujesz..., podjedz do np intercarsu i tam kup
Potwierdzam ObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka


M&M
Posty: 57
Rejestracja: 13 sty 2021, 12:28
Samochód: Karoq Style 1.5TSI Manual

Re: Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Post autor: M&M »

(Karoq 1.5TSI przebieg trochę ponad 10tys. km) Ostatnio u mnie dwukrotnie w przeciągu miesiąca pojawił się komunikat na desce: Sprawdź poziom oleju. Za pierwszym razem sprawdziłem i na bagnecie wyglądało nie najgorzej, minimalnie poniżej środka skali. (po wyłączeniu i ponownym zapłonie silnika brak żadnych komunikatów). Za drugim razem, gdy wyświetlił się komunikat było to samo na bagnecie minimalnie poniżej połowy zakresu. Co ciekawe tego dnia otrzymałem telefon z serwisu ASO, że samochód wysłał im informacje o problemie i chcieliby żebym przyjechał na weryfikację. Tak też zrobiłem, podjechałem do ASO. Panowie stwierdzili, że czujnik poziomu oleju jest bardzo wrażliwy i może to jednak w niektórych sytuacjach stwierdza, że oleju może być za mało. według ich procedury serwisowej pierwszy krok to dolanie oleju. jeśli sytuacja by się powtórzyła to będą dopiero sprawdzać czy czujnik jest Ok. Według informacji od doradcy serwisowego mieli przypadek w Superbie, że czujnik poziomu oleju czasem był niewłaściwie odczytywany i w tym przypadku był to problem z softem silnika, po upgradzie problem ustąpił. Jednakże normalny tryb postępowania to dolewka i sprawdzanie co będzie dalej. W ASO dolali mi TOTAL 0W20.

c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Post autor: c#Hunter »

@ArKos Napisz prosze jaki olej lać do 1.5TSI z GPF bo musze coś kupić na wymiane przy przeględzie 3lata. Wymieniam co 10k km. W skócie lać 0W20 (VW508.00) czy 5W30 (VW504.00) bo moje ASO na telefonie mocno zaleca 5W30 a na mądrych forach różne opinie, że niby jednak 0W20 ma pewniejszą baze i lepszy dla turbiny. HELP.

Edit: jakby się ktoś zastanawiał to VW 0W30. Moje obserwacje są takie, że nie dajcie lać sobie 5W30 Castrol (co niektóre ASO np. autowimar u mnie zrobił, nawet do silnika z GPF) Na Castrol 5W30 (ten sam co leją do najprostszych silników) wyraźnie rośnie spalanie (u mie to spokojnie 3-4%) i nie jestem pewien czy to olej odpowiedni do GPF.

zuczek524
Posty: 26
Rejestracja: 22 paź 2020, 19:28
Samochód: Audi a3 2.0tdi 103kw

Re: Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Post autor: zuczek524 »

Hmm ja wymieniam co 10k mam aktualnie 24 tys najechane wymieniałem 2x na własny koszt kupowałem olej org na alledrogo 0w20 w serwisie mi wmawiają ze ma być 5w30 do skody z 21 r w Zgorzelcu jak kupywalem w kimie w Zielonej Górze tam odrazu mówili 0w20 i tak też robie do tej pory nie wziął mi ani grama oleju i wiem że zbliża się magiczne 30 tys i teraz wymiana będzie za free myślę gdzie się udać bo napewno nie zgorzelec

c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Post autor: c#Hunter »

zuczek524 pisze: 04 maja 2022, 20:21 Hmm ja wymieniam co 10k mam aktualnie 24 tys najechane wymieniałem 2x na własny koszt kupowałem olej org na alledrogo 0w20 w serwisie mi wmawiają ze ma być 5w30 do skody z 21 r w Zgorzelcu jak kupywalem w kimie w Zielonej Górze tam odrazu mówili 0w20 i tak też robie do tej pory nie wziął mi ani grama oleju i wiem że zbliża się magiczne 30 tys i teraz wymiana będzie za free myślę gdzie się udać bo napewno nie zgorzelec
VW teraz leje w fabryce tylko ten co pisałem 0w30 i taki polecam. Jak jedziesz na bezpłatny przegląd to leją co mają najtańsze i jako tako się nadaje. Czyli dostaniesz ten sam olej co jakaś fabia z najprostszym silnikiem bez turbo... To zależy też od ASO, warto popytać co leją. Jak jedziesz na płatny to kup 5l tego oleju VW 0W30 i nie ma co kombinować.

MichG
Posty: 45
Rejestracja: 07 cze 2020, 20:40
Samochód: Skoda Karoq 1.5 150 KM DSG 2020

Re: Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Post autor: MichG »

Na bezpłatnym, czyli przedplaconym, masz prawo wybierac olej. Mozesz się uprzec na 0w30, bo za taki już zaplaciłeś.

mirek szymek
Posty: 48
Rejestracja: 09 sie 2022, 21:51
Samochód: Karoq 1,5TSI DSG Style

Re: Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Post autor: mirek szymek »

Obrazek

ODPOWIEDZ