Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
Janusz&Grażyna
Posty: 33
Rejestracja: 03 gru 2018, 12:58
Samochód: Skoda Karoq style 1,5TSI DSG

Re: Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Post autor: Janusz&Grażyna »

Kraq pisze: 21 sty 2019, 21:00
Janusz&Grażyna pisze: 21 sty 2019, 15:38 Wymiana w ASO 247PLN, + olej własny (MILLERS OILS XF LONGLIFE 5w30 - 200PLN)wymiana po przebiegu 1500km.
247 zł tylko za odkręcenie śruby spustowej i odkręcenie filtra oleju?
Odkręcenie/przykręcenie osłony, wymiana: filtr, korek, uszczelka, zlanie/wlanie oleju (0,6rg x 295PLN + wspomniane elementy)

Tak informacyjnie artykuł z 2015

https://www.auto-swiat.pl/porady/eksplo ... ej/5e1t1yz



Sponsor

Re: Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Sponsor


Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Post autor: Kraq »

Janusz&Grażyna pisze: 22 sty 2019, 10:41
Kraq pisze: 21 sty 2019, 21:00
Janusz&Grażyna pisze: 21 sty 2019, 15:38 Wymiana w ASO 247PLN, + olej własny (MILLERS OILS XF LONGLIFE 5w30 - 200PLN)wymiana po przebiegu 1500km.
247 zł tylko za odkręcenie śruby spustowej i odkręcenie filtra oleju?
Odkręcenie/przykręcenie osłony, wymiana: filtr, korek, uszczelka, zlanie/wlanie oleju (0,6rg x 295PLN + wspomniane elementy)
Tak informacyjnie artykuł z 2015
https://www.auto-swiat.pl/porady/eksplo ... ej/5e1t1yz
Może głupie pytanie, ale czy taka wymiana oleju "na żądanie" ma wpływ na termin "bezpłatnych" przeglądów fabrycznych wyznaczonych na drugi i czwarty rok eksploatacji (w ramach których ASO będzie wymieniać m.in. filtr i olej). Żeby nie uznali, że skoro olej był wymieniany w pierwszym roku, to nie będą go już wymieniać w drugim roku przy obowiązkowym przeglądzie.

root
Administrator
Posty: 327
Rejestracja: 30 lip 2017, 0:48
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Post autor: root »

Nie. Albo po prostu im o tym nie mówisz ;)
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Karoqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Post autor: c#Hunter »

root pisze: 22 sty 2019, 15:26 Nie. Albo po prostu im o tym nie mówisz ;)
No to wtedy lepiej nie mieć wpisu w książce i pytanie o sens robienia tego w ASO ;) Z drugiej strony wydaje mi się że te "bezpłatne" przeglądy to są po prostu i już. Bezpłatne w cudzysłowie bo jak się z nich zrezygnuje to można dostać dodatkowy rabat ;)Na Karoq to jest chyba 2k pln.

M a r c i n
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:44
Lokalizacja: Kraków
Samochód: WRX STI 04', Corolla TS 02', Scala 19'

Re: Docieranie silnika.

Post autor: M a r c i n »

c#Hunter pisze: 19 sty 2019, 20:31 Dzisiaj wpadł mi w oko taki filmik . W skrócie trzeba przepłukać silnik po 1k-2k km bo lata w oleju pełno opiłków. Wymiana po 30k to szaleństwo. Nawet nie chodzi o sam silnik ale o turbinę.
Ja tylko dodam, że ten człowiek zgrywa mądralę i ważniaka, a tak na prawdę ma niewielkie pojęcie o czym mówi... Owszem, coś tam wie, wie że dzwoni, ale nie wie w którym kościele ;)
Planujesz zakup samochodu?
Zapraszam poza forum 606987746
https://skodakrakow.otomoto.pl/
Dużo dostępnych!
Podkreślam!Każdy z moich postów to wyłącznie moja opinia. Nie jest to oficjalne stanowisko Skody ani salonu w którym pracuję.

bartic
Posty: 135
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:55
Samochód: Skoda Karoq 1.5 tsi (manual)

Re: Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Post autor: bartic »

Zamówiłem właśnie 0W20 z Motula i w przyszłym tygodniu wymieniam. Planowałem wymianę przy przebiegu 3-3,5k, a tu szast-prast i już przekroczyłem 7000...

mert82
Posty: 40
Rejestracja: 10 sty 2019, 16:50
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI 4x4 DSG Ambition

Re: Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Post autor: mert82 »

bartic pisze: 31 sty 2019, 18:27 Zamówiłem właśnie 0W20 z Motula i w przyszłym tygodniu wymieniam. Planowałem wymianę przy przebiegu 3-3,5k, a tu szast-prast i już przekroczyłem 7000...
Czemu taki chudy olej, a nie 5w-30? Jakieś rekordy spalania masz zamiar bić?

mert82
Posty: 40
Rejestracja: 10 sty 2019, 16:50
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI 4x4 DSG Ambition

Re: Docieranie silnika.

Post autor: mert82 »

M a r c i n pisze: 22 sty 2019, 20:29
c#Hunter pisze: 19 sty 2019, 20:31 Dzisiaj wpadł mi w oko taki filmik . W skrócie trzeba przepłukać silnik po 1k-2k km bo lata w oleju pełno opiłków. Wymiana po 30k to szaleństwo. Nawet nie chodzi o sam silnik ale o turbinę.
Ja tylko dodam, że ten człowiek zgrywa mądralę i ważniaka, a tak na prawdę ma niewielkie pojęcie o czym mówi... Owszem, coś tam wie, wie że dzwoni, ale nie wie w którym kościele ;)
To znaczy? Może powiedź w którym kościele dzwoni?

M a r c i n
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:44
Lokalizacja: Kraków
Samochód: WRX STI 04', Corolla TS 02', Scala 19'

Re: Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Post autor: M a r c i n »

Wytrącenia metaliczne i osad na kartce, po utopieniu jej w oleju to norma. Chcoćbyście wymieniali co dziesięć kilometrów olej ;)

Najbardziej zawiodłem się na odcinku o sportowych układach wydechowych - mój konik... Od kilku lat hobbystycznie projektuję wydechy.

Generalnie, gość dobrze mówi w wielu kwestiach, ma sporo wiedzy mechanicznej, ale merytorycznie leży jeśli chodzi o terminologie czy zjawiska występujące w silnikach. W szczególności pokazuje to w odcinkach "specjalistycznych", w których bierze pod lupę choćby olej, układy wydechowe czy dolotowe itd. Tworząc kolejne mechaniczne zabobony i w ogóle...

Generalnie dobre kino dla ludzi, którzy chcą zacząć jakąkolwiek przygodę z mechaniką i nie mają większego pojęcia i coraz częściej komedia dla kogoś, kto interesuje się tematem ;) Najgorsze jest to, że zbiera sobie grono wyznawców - taki Jezus mechaniki Youtubowej, którzy bez logicznych argumentów będą się z Tobą kłócić "bo Michu powiedział".

Szanuje chłopa za pomysł, za to że otwiera wielu ludziom oczy na to co się dzieje w zakładach mechanicznych, na generalnie pojętą mechanikę, szanuję za wiedzę. Tępię, za próbę robienia z siebie Alfy i Omegi, gdzie gość albo robi podstawowe błędy - powiedziałbym, że szkolne - albo czyta z kartki nie dokońca rozumiejąc o co chodzi.



Tak dla potwierdzenia :)
Planujesz zakup samochodu?
Zapraszam poza forum 606987746
https://skodakrakow.otomoto.pl/
Dużo dostępnych!
Podkreślam!Każdy z moich postów to wyłącznie moja opinia. Nie jest to oficjalne stanowisko Skody ani salonu w którym pracuję.

bartic
Posty: 135
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:55
Samochód: Skoda Karoq 1.5 tsi (manual)

Re: Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Post autor: bartic »

Czemu taki chudy olej, a nie 5w-30? Jakieś rekordy spalania masz zamiar bić?
Na razie jeszcze pojadę na "wodzioncie", a gdzieś przy 15000 zapodam 5W30

ODPOWIEDZ