Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
MichalO
Posty: 29
Rejestracja: 14 kwie 2018, 18:02
Samochód: Skoda Karoq 1.5TSI manual

Re: Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Post autor: MichalO »

Dzisiaj w drodze do domu włączył mi się komunikat: "sprawdź poziom oleju", trochę się zaniepokoiłem, jednak bagnet wskazał, ze jest 2-3 mm powyżej minimum. Uznałem że to dobry moment na wymianę oleju (przebieg <13000), w serwisie poinformowano mnie, że standardowo leją 5w40.



Sponsor

Re: Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Sponsor


c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Post autor: c#Hunter »

MichalO pisze: 21 lut 2019, 21:31 Dzisiaj w drodze do domu włączył mi się komunikat: "sprawdź poziom oleju", trochę się zaniepokoiłem, jednak bagnet wskazał, ze jest 2-3 mm powyżej minimum. Uznałem że to dobry moment na wymianę oleju (przebieg <13000), w serwisie poinformowano mnie, że standardowo leją 5w40.
5W40?? JAki olej? Do tej pory myślałem że można lać oficjalnie tylko 5W30 który jest olejem eko czyli słabym dla silnika.

MichalO
Posty: 29
Rejestracja: 14 kwie 2018, 18:02
Samochód: Skoda Karoq 1.5TSI manual

Re: Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Post autor: MichalO »

Castrol (5W40), finalnie zdecydowałem się wymienić olej w innym ASO (Volkswagena), więc w czwartek się dowiem jaki wleją.

c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Post autor: c#Hunter »

MichalO pisze: 22 lut 2019, 22:01 Castrol (5W40), finalnie zdecydowałem się wymienić olej w innym ASO (Volkswagena), więc w czwartek się dowiem jaki wleją.
I co wleli?

MichalO
Posty: 29
Rejestracja: 14 kwie 2018, 18:02
Samochód: Skoda Karoq 1.5TSI manual

Re: Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Post autor: MichalO »

Wlali Castrol 5W30 (nie kasując kontrolki wymiany oleju).

c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Post autor: c#Hunter »

MichalO pisze: 09 mar 2019, 19:15 Wlali Castrol 5W30 (nie kasując kontrolki wymiany oleju).
Heh, czyli chyba po prostu Edge FST. Najnormalniejszy olej HC, żadne cuda ;)

michjed
Posty: 201
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:06
Samochód: Skoda Karoq Style 1,5 TSI DSG

Re: Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Post autor: michjed »

c#Hunter pisze: 10 mar 2019, 19:54
MichalO pisze: 09 mar 2019, 19:15 Wlali Castrol 5W30 (nie kasując kontrolki wymiany oleju).
Heh, czyli chyba po prostu Edge FST. Najnormalniejszy olej HC, żadne cuda ;)
a spodziewałeś się Motula, Millersa etc. ?
To olej z serwisu więc "dużo, tanio, .....Castrol"
Była srebrna Octavia II Fl Combi Style 1,4 TSI. Obecnie czarny Karoq Style 1,5 TSI+DSG i srebrna Fabia III Style 1,2 TSI+DSG

WiMa
Posty: 13
Rejestracja: 21 gru 2018, 22:25
Samochód: Skoda Karoq 1.6 TDI SCR black magic

Re: Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Post autor: WiMa »

Witam!!!
Proszę kolegów o wyjaśnienie, na czym polega dodawany bezpłatnie w ubiegłym roku w ubiegłym roku:
"Pakiet przeglądów 4 lata, do 60 000 km". Na pierwszy rzut oka wydawało mi się, że dotyczy to 4 przeglądów co 15000 km.
W urządzeniu Infotainment natomiast ustawione są interwały przeglądów co 30000 km, czyli z tego wynika, że darmowych przeglądów będzie 2. Moim skromnym zdaniem wymiana oleju co 30000 km to jakieś nieporozumienie. W naszym kraju samochody kupuje się na jakieś 8-10 lat ( poza wyjątkami dotyczącymi zarabiających grubo powyżej średniej krajowej).
Dlatego moje pytanie czy ustawiony interwał 30000 jest obligatoryjny w okresie obowiązywania gwarancji na auto i czy gdy podjadę do ASO na wymianę po ok.15000 km to zapłacę czy będzie to wliczone w pakiet darmowych przeglądów.
Pozdrawiam
WiMa

michjed
Posty: 201
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:06
Samochód: Skoda Karoq Style 1,5 TSI DSG

Re: Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Post autor: michjed »

WiMa pisze:Witam!!!
Proszę kolegów o wyjaśnienie, na czym polega dodawany bezpłatnie w ubiegłym roku w ubiegłym roku:
"Pakiet przeglądów 4 lata, do 60 000 km". Na pierwszy rzut oka wydawało mi się, że dotyczy to 4 przeglądów co 15000 km.
W urządzeniu Infotainment natomiast ustawione są interwały przeglądów co 30000 km, czyli z tego wynika, że darmowych przeglądów będzie 2. Moim skromnym zdaniem wymiana oleju co 30000 km to jakieś nieporozumienie. W naszym kraju samochody kupuje się na jakieś 8-10 lat ( poza wyjątkami dotyczącymi zarabiających grubo powyżej średniej krajowej).
Dlatego moje pytanie czy ustawiony interwał 30000 jest obligatoryjny w okresie obowiązywania gwarancji na auto i czy gdy podjadę do ASO na wymianę po ok.15000 km to zapłacę czy będzie to wliczone w pakiet darmowych przeglądów.
Pozdrawiam
WiMa
Masz zmienny okres wg wskazań komputera . Zrobią wymianę za free tylko wtedy gdy pokazuje komputer. Na początku jest to 30 tys. Ale dość szybko to się zmniejsza i niekoniecznie z ilością przejechanych km. U mnie w octavii w praktyce wskazanie komputera pokazywało się po ok 1,5 roku i przejechaniu ok 25 tys km


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Była srebrna Octavia II Fl Combi Style 1,4 TSI. Obecnie czarny Karoq Style 1,5 TSI+DSG i srebrna Fabia III Style 1,2 TSI+DSG

c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Post autor: c#Hunter »

Każdy kto ma pojęcie to wie że bezpieczny interwał wymiany oleju jak leje się dobry olej i jeździ po mieście to 10k km. Jak się jeździ trasy to 15k km. Przy założeniu że to max 1 rok czasu. Jak dłużej to olej musi być na bazie PAO bo HC się utlenia. Skąd się wzięło 30k km to nikt nie wie bo nie ma takich olejów...

ODPOWIEDZ