Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
michjed
Posty: 201
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:06
Samochód: Skoda Karoq Style 1,5 TSI DSG

Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Post autor: michjed »

Jak w temacie jaki olej kupić na ewentualne dolewki do tego silnika? Wg instrukcji 5W/30 lub 0W/20 ale jak dla mnie to torchę rożne oleje więc ? W serwisie pytałem i lekka konsternacja bo w sumie to nie są pewni, który kiedy :)

Zrobiłem z tego zbiorczy wątek olejowy, zmieniłem więc temat na bardziej adekwatny. --root


Była srebrna Octavia II Fl Combi Style 1,4 TSI. Obecnie czarny Karoq Style 1,5 TSI+DSG i srebrna Fabia III Style 1,2 TSI+DSG

Sponsor

Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Sponsor


PanPyś
Posty: 44
Rejestracja: 13 mar 2018, 19:10
Samochód: Karoq 1.5 TSI DSG Style MY2019

Re: olej na dolewki - 1,5 TSI

Post autor: PanPyś »

Taki jaki masz aktualnie zalany.

michjed
Posty: 201
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:06
Samochód: Skoda Karoq Style 1,5 TSI DSG

Re: olej na dolewki - 1,5 TSI

Post autor: michjed »

PanPyś pisze:Taki jaki masz aktualnie zalany.
No tego to ja nie wiem i serwis tez nie wyglądało na to , że wie Obrazekbo od razu powiedzieli 5W30. Na moja uwagę, że słyszałem coś o 0W20 zrobili tzw. Karpika


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Była srebrna Octavia II Fl Combi Style 1,4 TSI. Obecnie czarny Karoq Style 1,5 TSI+DSG i srebrna Fabia III Style 1,2 TSI+DSG

rafamiga
Posty: 20
Rejestracja: 09 cze 2018, 18:01

Re: olej na dolewki - 1,5 TSI

Post autor: rafamiga »

PanPyś pisze:Taki jaki masz aktualnie zalany.
No tego to ja nie wiem i serwis tez nie wyglądało na to , że wie Obrazekbo od razu powiedzieli 5W30. Na moja uwagę, że słyszałem coś o 0W20 zrobili tzw. Karpika
Możliwe, że nie byli na szkoleniu, bo znowu u mnie, gdy oddawałem Karoqa żeby zgasili poduszkę [nietrwałę podłączenie wyszło fabryki, bzdurka] to człowiek, który mnie obsługiwał mówił, że mieli takowe z tego silnika i że oleje to właśnie wyłącznie rzadkie, z 0W20 na dzień dobry.

Tak, czy siak, czy w instrukcji obsługi tego nie ma? Tzn. jakie oleje stosować?

michjed
Posty: 201
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:06
Samochód: Skoda Karoq Style 1,5 TSI DSG

olej na dolewki - 1,5 TSI

Post autor: michjed »

rafamiga pisze:
PanPyś pisze:Taki jaki masz aktualnie zalany.
No tego to ja nie wiem i serwis tez nie wyglądało na to , że wie Obrazekbo od razu powiedzieli 5W30. Na moja uwagę, że słyszałem coś o 0W20 zrobili tzw. Karpika
Możliwe, że nie byli na szkoleniu, bo znowu u mnie, gdy oddawałem Karoqa żeby zgasili poduszkę [nietrwałę podłączenie wyszło fabryki, bzdurka] to człowiek, który mnie obsługiwał mówił, że mieli takowe z tego silnika i że oleje to właśnie wyłącznie rzadkie, z 0W20 na dzień dobry.

Tak, czy siak, czy w instrukcji obsługi tego nie ma? Tzn. jakie oleje stosować?
„Silniki benzynowe: VW 504 00, VW 502 00, VW 508 00, ACEA A3/ACEA B4 albo API SN, (API SM);” vw 504 to 5w30 a vw 508 to 0w20. VW 502 jest to przeglądów co 15 tyś km. Stąd moje wątpliwości bo instrukcja nie jest jednoznaczna Obrazek
Czytałem, że olej 0w20 jest zielony/niebieski więc może jak wytrę bagnet co coś będzie widać Obrazek 5w30 na pewno jest żółty

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Była srebrna Octavia II Fl Combi Style 1,4 TSI. Obecnie czarny Karoq Style 1,5 TSI+DSG i srebrna Fabia III Style 1,2 TSI+DSG

M a r c i n
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:44
Lokalizacja: Kraków
Samochód: WRX STI 04', Corolla TS 02', Scala 19'

Re: olej na dolewki - 1,5 TSI

Post autor: M a r c i n »

Kolor oleju nie zależy od jego lepkości a od bazy olejowej... Ja osobiście nie lałbym niczego innego jak 5w30, jeśli chciałbym się stosować co do instrukcji. Z kolei doświadczenie inżynierskie nakazało by mi zalanie 5w40 :)

Osobiście u siebie leje 5w40, ze względu na dość "intensywne" użytkowanie samochodu :)A przede wszystkim zmniejszyłbym interwał wymiany oleju do 10-15kkm.

Ja i tak wymieniam co 8-10kkm.
Planujesz zakup samochodu?
Zapraszam poza forum 606987746
https://skodakrakow.otomoto.pl/
Dużo dostępnych!
Podkreślam!Każdy z moich postów to wyłącznie moja opinia. Nie jest to oficjalne stanowisko Skody ani salonu w którym pracuję.

michjed
Posty: 201
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:06
Samochód: Skoda Karoq Style 1,5 TSI DSG

Re: olej na dolewki - 1,5 TSI

Post autor: michjed »

M a r c i n pisze:Kolor oleju nie zależy od jego lepkości a od bazy olejowej... Ja osobiście nie lałbym niczego innego jak 5w30, jeśli chciałbym się stosować co do instrukcji. Z kolei doświadczenie inżynierskie nakazało by mi zalanie 5w40 :)

Osobiście u siebie leje 5w40, ze względu na dość "intensywne" użytkowanie samochodu :)A przede wszystkim zmniejszyłbym interwał wymiany oleju do 10-15kkm.

Ja i tak wymieniam co 8-10kkm.
Ja kupiłem 0W20 millers, z racji tego ze rocznie robot 12-15 tys nie zamierzam zmieniać interwałów przeglądów wg mnie nie warto Obrazek samochód dla mnie nie jest na 10-15 lat i/lub 300-400 tys km. W octavii 1,4 tsi tez zmieniałem wg wskazań i spokojnie przetrwała 8 lat i 90 tys km a silnik na łańcuchu był


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Była srebrna Octavia II Fl Combi Style 1,4 TSI. Obecnie czarny Karoq Style 1,5 TSI+DSG i srebrna Fabia III Style 1,2 TSI+DSG

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: olej na dolewki - 1,5 TSI

Post autor: Kraq »

Do silnika 1.5TSI to raczej tylko 0w20.
W fabryce został zalany prawdopodobnie tym olejem: Castrol EDGE Professional LL IV FE 0W20.

michjed
Posty: 201
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:06
Samochód: Skoda Karoq Style 1,5 TSI DSG

Re: olej na dolewki - 1,5 TSI

Post autor: michjed »

Generalnie uważam to za świństwo ze strony VW, że z jednej strony wlewa olej 0W20, który jest drogi jak ....nie napiszę co a z drugiej strony zezwala na stosowanie oleju 504/507 czyli 5w30 dwa razy tańszego ( i mam na myśli ceny porządnych produktów a nie Castrola). To teraz ma sobie zlać z silnika 0W20 i wlać 5W30 ? Bez sensu ! Kupić na dolewką 5W30 ? Raczej mieszanie różnych olejów jest niewskazane.
A oficjalnie tego Castrola to chyba w Polsce nie ma, w serwisie sprzedają olej VW w szarej butelce za 120 zł za litr.
W każdym razie nie ma co liczyć na łatwy zakup oleju 0W20 na stacji benzynowej lub markecie choć szczerze się zdziwiłem na stacji Lotos na drodze S3 widząc to co Kubica promuje http://www.lotos.pl/322/p,174,n,4767/gr ... ke_dynamic bo nawet na swojej stronie jeszcze nie mają tego oleju.
Była srebrna Octavia II Fl Combi Style 1,4 TSI. Obecnie czarny Karoq Style 1,5 TSI+DSG i srebrna Fabia III Style 1,2 TSI+DSG

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: olej na dolewki - 1,5 TSI

Post autor: Kraq »

Można kupić ten olej w tym sklepie: http://www.kolegaberlin.pl/product-pol- ... 20-1L.html

ODPOWIEDZ