Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
Bodzio
Posty: 30
Rejestracja: 04 lut 2020, 7:18
Samochód: Skoda Karoq 2,0 tdi 4x4

Re: Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Post autor: Bodzio »

Karaq - jeżeli będziesz mógł - opisz jak wyglądał zlany olej i opisz wrażenia jak pracuje silnik na nowym .Czy odczuwalnie ciszej ? Za 2 ,5 tys także będę wymieniał w swoim i albo Amsoil ( jak dotychczas "0" ubytków ) albo w serwisie Shell.
Pozdrawiam.



Sponsor

Re: Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Sponsor


Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Post autor: Kraq »

Bodzio pisze: 09 cze 2020, 10:57 Karaq - jeżeli będziesz mógł - opisz jak wyglądał zlany olej i opisz wrażenia jak pracuje silnik na nowym .Czy odczuwalnie ciszej ? Za 2 ,5 tys także będę wymieniał w swoim i albo Amsoil ( jak dotychczas "0" ubytków ) albo w serwisie Shell.
Pozdrawiam.
Zlanego oleju raczej mi nie pokażą w ASO.
A dwa, wymieniałem już olej w ASO na żądanie po pierwszym roku eksploatacji (użyty własny olej Motul Specific 5W30).
Obecny przegląd - w ramach bezpłatnego pakietu - jest po drugim roku od zakupu.
Jak trochę pojeżdżę, to oczywiście napiszę o odczuciach. Aczkolwiek różnic bym się nie spodziewał. Olej jak olej. Nie ma co przepłacać. Lepiej po prostu częściej zmieniać olej.

Pyro
Posty: 39
Rejestracja: 19 kwie 2020, 8:08
Samochód: Kodiaq 2.0TDI Karoq 1.5TSI

Re: Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Post autor: Pyro »

Kraq pisze: 09 cze 2020, 12:50
Bodzio pisze: 09 cze 2020, 10:57 Karaq - jeżeli będziesz mógł - opisz jak wyglądał zlany olej i opisz wrażenia jak pracuje silnik na nowym .Czy odczuwalnie ciszej ? Za 2 ,5 tys także będę wymieniał w swoim i albo Amsoil ( jak dotychczas "0" ubytków ) albo w serwisie Shell.
Pozdrawiam.
Zlanego oleju raczej mi nie pokażą w ASO.
A dwa, wymieniałem już olej w ASO na żądanie po pierwszym roku eksploatacji (użyty własny olej Motul Specific 5W30).
Obecny przegląd - w ramach bezpłatnego pakietu - jest po drugim roku od zakupu.
Jak trochę pojeżdżę, to oczywiście napiszę o odczuciach. Aczkolwiek różnic bym się nie spodziewał. Olej jak olej. Nie ma co przepłacać. Lepiej po prostu częściej zmieniać olej.
Wymieniać, jeździć i nie szukać problemów tam gdzie ich nie ma.

bartic
Posty: 135
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:55
Samochód: Skoda Karoq 1.5 tsi (manual)

Re: Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Post autor: bartic »

Zlanego oleju raczej mi nie pokażą w ASO.
Pewnie zależy od podejścia w serwisie. Ja poprosiłem, przyniosłem stosowną banieczkę i nawet dostałem zlany olej... na pamiątkę. To było po paru tysiącach kilometrów, wymiana na moje życzenie.
Olej był wyraźnie "przydymiony" ale wciąż całkiem klarowny. Zbadałem też na obecność opiłków, na szczęście nic nie było. Po tej pierwszej wymianie, zalany został 0W20 Motula, a jakieś 3 tygodnie temu, na przeglądzie po 2 latach, również 0W20, ale już ten z serwisu.
Kolejną wymianę mam zamiar zrobić za rok.

Osy4
Posty: 118
Rejestracja: 29 sie 2019, 19:36
Samochód: Karoq 1.6 TDI DSG

Re: Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Post autor: Osy4 »

Gdzie w Wawie lub okolicach można szybko i dobrze wymienić olej i filtry poza ASO?
Muszę to zrobić w tym tygodniu.
[mention]Bodzio [/mention]czy „Oli Spa” robi tez wymiany? Nadal jesteś przekonany do AMSOIL do KAROQA diesel? Mam co prawda 1.6, ale nie ma to znaczenia.

RobertG7
Posty: 244
Rejestracja: 25 maja 2020, 16:06
Samochód: Karoq 1,6TDi Style DSG

Re: Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Post autor: RobertG7 »

Osy4 pisze: 19 lip 2020, 20:52 Gdzie w Wawie lub okolicach można szybko i dobrze wymienić olej i filtry poza ASO?
Muszę to zrobić w tym tygodniu.
[mention]Bodzio [/mention]czy „Oli Spa” robi tez wymiany? Nadal jesteś przekonany do AMSOIL do KAROQA diesel? Mam co prawda 1.6, ale nie ma to znaczenia.
Sumienny i dobry zakład mechaniczny w Piasecznie: MotoOpiekun https://g.page/motoopiekun?share

Usługa wymiany oleju i filtra oleju 45zł. Olej i części eksploatacyjne możesz mieć swoje.

Osy4
Posty: 118
Rejestracja: 29 sie 2019, 19:36
Samochód: Karoq 1.6 TDI DSG

Re: Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Post autor: Osy4 »

RobertG7 pisze:
Osy4 pisze: 19 lip 2020, 20:52 Gdzie w Wawie lub okolicach można szybko i dobrze wymienić olej i filtry poza ASO?
Muszę to zrobić w tym tygodniu.
[mention]Bodzio [/mention]czy „Oli Spa” robi tez wymiany? Nadal jesteś przekonany do AMSOIL do KAROQA diesel? Mam co prawda 1.6, ale nie ma to znaczenia.
Sumienny i dobry zakład mechaniczny w Piasecznie: MotoOpiekun https://g.page/motoopiekun?share

Usługa wymiany oleju i filtra oleju 45zł. Olej i części eksploatacyjne możesz mieć swoje.
Korzystałeś z ich usług Karoqiem ?

RobertG7
Posty: 244
Rejestracja: 25 maja 2020, 16:06
Samochód: Karoq 1,6TDi Style DSG

Re: Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Post autor: RobertG7 »

Tak, wymieniałem olej po 2000km, tyle że zamówiłem u nich Valvoline, korek spustowy i filtr miałem z ASO, żeby im głowy nie zawracać.

Osy4
Posty: 118
Rejestracja: 29 sie 2019, 19:36
Samochód: Karoq 1.6 TDI DSG

Re: Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Post autor: Osy4 »

Polecam MOTOOPIEKUN w Piasecznie. Super podejście, szybko, sprawnie i mega tanio. Polecam !!!

Wojtek026
Posty: 5
Rejestracja: 19 lis 2020, 9:31
Samochód: Karoq 2,0 tdi ambition

Re: Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Post autor: Wojtek026 »

O co chodzi z tym korkiem spustowym przy pierwszej wymianie oleju, czy ten korek jest jakiś plastikowy, czy muszę kupić nowy korek do pierwszej wymiany, nie da się wkręcić z powrotem starego korka? oraz jaki olej na pierwszą wymianę do 2,0tdi polecacie 5w30 czy 0w30, w serwisie powiedzieli że wszystkie są zalewane 5w30, https://petrosklep.pl/pl/p/Shell-Helix- ... PQQAvD_BwE
taki olej byłby ok, czy motul

ODPOWIEDZ