Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
Bodzio
Posty: 30
Rejestracja: 04 lut 2020, 7:18
Samochód: Skoda Karoq 2,0 tdi 4x4

Re: Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Post autor: Bodzio »

Po tym jak w BeEmCe syna po 200 k km rozleciał się silnik - interwał zmiany oleju "castrol: co 30 tys - wymieniam co 12-15 tys km i olej prawdziwy syntetyk , nie baza syntetyczna. W swoim Karoq-u po 2150 km zlałem czarne świństwo ( smoła ) z silnika i zalałem AMSOIL zgodny z normą 504/507 . Silnika - mimo ze diesel - teraz w ogóle nie słychać - od wolnych obr , do pawie max . a i kolor - nie czarna smoła a brąz....i nie spala tego oleju .W land Cruiserze 120 - po 365 tys km olej wyglądał
jak nowy - 3,0 diesel i parę zakładów wygrałem - ze niby zaraz po zalaniu w dieslu jest czarny . ASO odkupiło Landka dając gwarancje przy sprzedarzy .
Obrazek



Sponsor

Re: Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Sponsor


Osy4
Posty: 118
Rejestracja: 29 sie 2019, 19:36
Samochód: Karoq 1.6 TDI DSG

Re: Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Post autor: Osy4 »

[mention]Bodzio [/mention] podaj dokładne oznaczenie oraz źródło zakupu AMSOIL, dla potomnych i użytkowników KAROQA :). Mam diesla i tez zamierzam zmieniać olej jak w innych autach dwa razy częściej.
Córa ma nową Vitare i tam jest jeszcze wspaniały zwyczaj żeby bezwzględnie po 1000km wymienić olej. Warunek utrzymania gwarancji. Później co 15tys. Vitara ma silnik benzynowy. I niektórzy się dziwią ze „japońskie takie bezawaryjne”. Wszytko kwestia serwisu.
Szwagier w USA ma „100 letnią” Toyote Matrix V6. Nie chce jej się pozbyć. Auto totalnie bezawaryjne a już ma setki tysięcy mil przebiegu. Wszyscy pukali się w głowę jak mówi ze od nowości wymienia w nim olej i filtry co 5tys mil. Chyba jednak to działa i to jest klu bezawaryjności ;)

Bodzio
Posty: 30
Rejestracja: 04 lut 2020, 7:18
Samochód: Skoda Karoq 2,0 tdi 4x4

Re: Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Post autor: Bodzio »

Witaj Osy 4 - stały - moim zdaniem wiarygodny- dostawca - "Oil Spa " Warszawa Ursus - przy stacji kolejowej :Adres: Wiosny Ludów 39, 02-495 Warszawa
Godziny otwarcia:
Otwarte ⋅ Zamknięcie: 19:00
Telefon: 502 220 660
Poprzednio był w Piastowie a teraz w Ursusie.
Do Landka lałem "Hevy duty do Karoq-a - na fotce




Obrazek

Bodzio
Posty: 30
Rejestracja: 04 lut 2020, 7:18
Samochód: Skoda Karoq 2,0 tdi 4x4

Re: Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Post autor: Bodzio »

ADD : AMSOIL EUROPEAN CAR FORMULA SAE 5W30 VW 504.00/507.00
1 GAL + 1 QU = 4,7 LITRA ( do Karoq-a 2,0 tdi 150 KM )

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Post autor: Kraq »

Nowy olej? W pełni syntetyczny?
LongLife III FE 0W30 (VW 504.00 507.00)
https://programnora.pl/oleje-silnikowe

Cyt. "„Nowe oryginalne oleje silnikowe grupy Volkswagen powstały przy współpracy z firmą Shell, która wykorzystuje rewolucyjną technologię GTL ( gas-to-liquide) pozwalającą na uzyskiwanie z gazu ziemnego oleju bazowego o czystości na poziomie 99,5%. Dzięki temu, że olej ten nie zawiera praktycznie żadnych zanieczyszczeń obecnych w standardowej bazie opartej na ropie naftowej, zyskuje znacząco na jakościowych parametrach technologicznych produktu. Pamiętajmy, że olej bazowy stanowi ok. 80% składu oleju objętościowo i w związku z tym ma kluczowe znaczenie w jakości oleju. Dodatkowo niska lotność nowego oryginalnego oleju 0W-30 skutkuje mniejszym zużyciem oleju i w konsekwencji rzadszymi dolewkami. Dzięki temu obniżamy koszty utrzymania poprzez zmniejszenie zużycia oleju i paliwa zyskując przy tym wyższą czystość silnika.” – mówi Mateusz Jarosz, specjalista ds. technicznych, Shell Polska." (https://www.volkswagen.pl/pl/swiat-volk ... ii-fe.html)

Zastępuje olej 5W30 w tej samej specyfikacji.

Bodzio
Posty: 30
Rejestracja: 04 lut 2020, 7:18
Samochód: Skoda Karoq 2,0 tdi 4x4

Re: Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Post autor: Bodzio »

Opis brzmi zachęcająco , zwłaszcza że baza to Shell , do tego cena - Allegro - 135 zł za 5 l. Następną wymianę mam za 7 k
( co 15 tys a nie 30 ! ) najprawdopodobniej zaleje swojego Karoq-A tym olejem . Nie rozumiem tylko dlaczego od razu określa się "dolewki" .Nowy silnik , właściwie exploatowany , a dbam o swoje silniki ( wymiany olejów i filtrów co 12-15 k i paliwo shell .....)ostatnie to Isuzu Trooper 3,0 tdi , BMW X3 2,0d , Land Cruiser 120- żaden nawet do przebiegu 360 k nie spalał oleju !Oleje ( 5w30) to były Motul , Millers i AmsOil.

Osy4
Posty: 118
Rejestracja: 29 sie 2019, 19:36
Samochód: Karoq 1.6 TDI DSG

Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Post autor: Osy4 »

Mysle ze jak shell zacznie robić olej zastępczy oleju 5w30 to zaraz inni producenci to zrobią w jeszcze lepszej formule 0w30 oczywiście zachowując normę VAG
Trzeba sekundę poczekać a będzie wysyp na rynku. Jakoś shell mnie nie przekonuje. Wole oleje mniej komercyjne i oczywiście wymiana Max co 15tys

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Post autor: Kraq »

Osy4 pisze: 31 mar 2020, 20:08 Mysle ze jak shell zacznie robić olej zastępczy oleju 5w30 to zaraz inni producenci to zrobią w jeszcze lepszej formule 0w30 oczywiście zachowując normę VAG
Trzeba sekundę poczekać a będzie wysyp na rynku. Jakoś shell mnie nie przekonuje. Wole oleje mniej komercyjne i oczywiście wymiana Max co 15tys
Ja myślę, że lepiej wlać taki olej i wymieniać co roku, niż wlewać olej z najwyższej półki i wymieniać co 30 tys. km. Wyjdzie taniej i lepiej dla silnika.

kwiatek88
Posty: 36
Rejestracja: 29 lut 2020, 20:35
Samochód: 1.6TDI

Re: Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Post autor: kwiatek88 »

Obecnie (od stycznia 2020 nowa umowa z Shell'em, w miejsce Castrol'a) w opakowaniach oleju serwisowego, jak i zalewane w silnikach na pierwszy montaż w całym koncernie VAG'a znajdują się dwa oleje:
1. Norma 504.00/507.00- Shell Helix Ultra Professional AV-L 0W-30
2. Norma 508.00/509.00-SHELL HELIX ULTRA PROFESSIONAL AV-L 0W20

To jedne z najlepszych z tzw. średniej półki, a na pewno lepsze o klasę od dotychczasowego Castrol'a. Stworzone w oparciu o bazy GTL (produkowane z gazu ziemnego) z najnowszymi pakietami dodatków, w przeciwieństwie do reszty olejów w tej grupie cenowej, opartych na bazach hydrokrakowanych (HC). Szczególnie ten drugi (0w20) zawiera spory udział baz syntetycznych (PAO). Jako produkty poza serwisowe mają baaardzo korzystne ceny.
Obrazek

Obrazek

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Wymiana oleju / Jaki olej / Olej na dolewki

Post autor: Kraq »

Mój Karoq pojechał dzisiaj na pierwszy "bezpłatny" przegląd. Ma zostać zalany tym nowym olejem 0W30 505.00/507.00.

ODPOWIEDZ