reflektory fulled

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
Marcus
Posty: 102
Rejestracja: 22 kwie 2018, 23:25
Lokalizacja: Beskidy
Samochód: Karoq 1.5 TSi DSG 4x4

Re: reflektory fulled

Post autor: Marcus »

Hetman72 pisze: 18 paź 2018, 19:50 Nowa Insygnia ma opcjonalne naprawdę porządne reflektory, to akurat im się w tym samochodzie udało.
Mam poprzednią generację Astry z AFL i światłą są genialne. Do jakiego auta bym teraz nie wsiadł to ma marne światła. Niestety teraz wszyscy idą w tańsze i słabsze ledy, a rezygnują z Xenona,
Dodatkowo do LED nie trzeba instalować spryskiwaczy.



Sponsor

Re: reflektory fulled

Sponsor


PanPyś
Posty: 44
Rejestracja: 13 mar 2018, 19:10
Samochód: Karoq 1.5 TSI DSG Style MY2019

Re: reflektory fulled

Post autor: PanPyś »

Nie jestem w stanie znaleźć podstawy prawnej na teraz, ale konieczność montowania spryskiwaczy zależna jest od ilości lm jakie dana lampa produkuje. Część ledów jest po prostu słabsza, przez co nie ma konieczności montowania spryskiwaczy (są np w opcji).

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: reflektory fulled

Post autor: Shadoon »

W ocenie użytkowników, to dobrze oświetlają drogę te lampy ledowe w Karoqu, czy nie? W porównaniu z reflektorem z żarówką halogenową, jest lepiej, czy nie?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka



batman_xp1
Posty: 154
Rejestracja: 22 sty 2018, 18:10
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI, Style

Re: reflektory fulled

Post autor: batman_xp1 »

Jaja sobie robicie czy co? Oczywiście że lepiej oświetlają. Miałem także ledy w O3 FL - tam nie było takiej jakby plamy ciemniejszej przed autem , która zresztą wynika z wysokości na jakiej są zamontowane lampy Karoqa. Był za to problem ze zbyt krótkim świeceniem na światłach mijania.

Awatar użytkownika
User karoq
Posty: 213
Rejestracja: 09 wrz 2018, 14:00
Samochód: Karoq 2.0 Tdi. Dsg. 4x4.style

Re: reflektory fulled

Post autor: User karoq »



Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


batman_xp1
Posty: 154
Rejestracja: 22 sty 2018, 18:10
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI, Style

Re: reflektory fulled

Post autor: batman_xp1 »

Film nie do końca dobrze zrobiony. Widzimy tylko działanie doświetlania zakrętów przez halogeny (działa do prędkości około 40km/h i na postoju , trzeba też obrócić kierownice o około pół obrotu). Nie ma natomiast pokazanego doświetlania "dynamicznego" realizowanego przez dodatkową żarówkę w reflektorze głównym skierowaną na bok (widać ja zresztą na filmie). Tutaj kąt skrętu kierownicy wystarczy minimalny ale auto musi się poruszac. Aby to sprawdzić wystarczy lekko skręcić kierownicą ( około 30st.) i ruszyć. Zobaczycie jak doświetla się zakręt, jadąc powoli można jeszcze bardziej skręcić kierownicą i doświetli się jeszcze raz za pomocą halogena. Pozdr.

PanPyś
Posty: 44
Rejestracja: 13 mar 2018, 19:10
Samochód: Karoq 1.5 TSI DSG Style MY2019

Re: reflektory fulled

Post autor: PanPyś »

Shadoon pisze: 23 paź 2018, 9:57 W ocenie użytkowników, to dobrze oświetlają drogę te lampy ledowe w Karoqu, czy nie? W porównaniu z reflektorem z żarówką halogenową, jest lepiej, czy nie?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Porównania z halogenem nie ma co robić, nie ta liga. Plama przed samochodem jest, bo reflektor jest wyżej. Świecą dobrze, szeroko, z zasięgiem nie ma problemu.

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: reflektory fulled

Post autor: Shadoon »

I to jest konkret. Dziękuję za odpowiedź.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Ostlander
Posty: 15
Rejestracja: 24 kwie 2018, 11:52
Lokalizacja: Olecko
Samochód: Karoq 1,5TSI DSG Style 2018

Re: reflektory fulled

Post autor: Ostlander »

Shadoon pisze: 23 paź 2018, 9:57 W ocenie użytkowników, to dobrze oświetlają drogę te lampy ledowe w Karoqu, czy nie? W porównaniu z reflektorem z żarówką halogenową, jest lepiej, czy nie?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Światła ze zwykłymi żarówkami w porównaniu do Full LED są jak świeczki. Nawet się nie zastanawiaj, bierz z LED-ami. Różnica jest kolosalna na korzyść LED.

talar
Posty: 12
Rejestracja: 16 wrz 2018, 22:33
Samochód: Skoda Karoq 1.6 TDI

Re: reflektory fulled

Post autor: talar »

Jeździłem już różnymi samochodami wszystkie miały żarówki halogenowe, jedne świeciły lepiej inne gorzej. Teraz mam Karoqa z reflektorami LED i widzę dużą różnicę na korzyść ledów, jak brać to tylko ledy, możecie mi wierzyć. Jestem osobą starszą i nie lubię jeździć w nocy, ale na światłach led, zdecydowanie lepiej widać.
Skoda Karoq Style 1.6TDI +DSG :)

ODPOWIEDZ