reflektory fulled

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
Robik99
Posty: 42
Rejestracja: 25 gru 2017, 9:58

Re: reflektory fulled

Post autor: Robik99 »

Marketing, "PauLkr" już zamieszczał http://m.auto-swiat.pl/zdjecia,krgg88



Sponsor

Re: reflektory fulled

Sponsor


Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: reflektory fulled

Post autor: Kraq »

talar pisze: 24 paź 2018, 19:54 Jeździłem już różnymi samochodami wszystkie miały żarówki halogenowe, jedne świeciły lepiej inne gorzej. Teraz mam Karoqa z reflektorami LED i widzę dużą różnicę na korzyść ledów, jak brać to tylko ledy, możecie mi wierzyć. Jestem osobą starszą i nie lubię jeździć w nocy, ale na światłach led, zdecydowanie lepiej widać.
Nie chodzi o to, że LEDy w Karoqu są gorsze od reflektorów z żarówkami halogenowymi (bo nie są gorsze tylko lepsze), tylko o to, że LEDy w Skodzie Karoq są "wyraźnie" słabsze od lamp LED w samochodach konkurencji w tym samym przedziale cenowym.

talar
Posty: 12
Rejestracja: 16 wrz 2018, 22:33
Samochód: Skoda Karoq 1.6 TDI

Re: reflektory fulled

Post autor: talar »

Ostatnio jeździłem trochę w nocy i uważam, że w moim Koraqu MY2019 nie ma plamy ciemnej przed samochodem. Występuje tylko lekko po lewej stronie, ale to nie przeszkadza. Z reflektorów LED jestem zadowolony.
Skoda Karoq Style 1.6TDI +DSG :)

Robik99
Posty: 42
Rejestracja: 25 gru 2017, 9:58

Re: reflektory fulled

Post autor: Robik99 »

Tak powinny świecić:

kerajnt
Posty: 51
Rejestracja: 02 lis 2018, 19:47
Samochód: Karoq Style 1.6 tdi dsg

Re: reflektory fulled

Post autor: kerajnt »

Witam , mam pytanie odnośnie full led a mianowicie same światła są super naprawdę tylko wydaje mi się że światła drogowe ( krótkie ) świecą za nisko jednak może to tylko moje wrażenie ktoś to ustawiał może ? , problem absolutnie nie występuje światłach długich wydaje mi się że ktoś się w tym zagadnieniu wypowiadał ale nie mogę tego znaleźć .

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: reflektory fulled

Post autor: Kraq »

kerajnt pisze: 25 gru 2018, 23:21 Witam , mam pytanie odnośnie full led a mianowicie same światła są super naprawdę tylko wydaje mi się że światła drogowe ( krótkie ) świecą za nisko jednak może to tylko moje wrażenie ktoś to ustawiał może ? , problem absolutnie nie występuje światłach długich wydaje mi się że ktoś się w tym zagadnieniu wypowiadał ale nie mogę tego znaleźć .
Chodzi o światła mijania? Światła drogowe to tzw. długie.
Najlepiej podjechać do diagnosty i sprawdzić. Pewnie można je podnieść do górnej granicy określonej przepisami (jeśli w fabryce zostały ustawione niżej).

kerajnt
Posty: 51
Rejestracja: 02 lis 2018, 19:47
Samochód: Karoq Style 1.6 tdi dsg

Re: reflektory fulled

Post autor: kerajnt »

Witam dziękuje za odp doczytałem na ocp trzeba pokręcić lub faktycznie jechać na stację diagnostyczną .

Janusz&Grażyna
Posty: 33
Rejestracja: 03 gru 2018, 12:58
Samochód: Skoda Karoq style 1,5TSI DSG

Re: reflektory fulled

Post autor: Janusz&Grażyna »

Po pierwszych jazdach w nocy wydawało mi sie że światła mijania są ustawione zbyt nisko(mają za mały zasięg,) Pan diagnosta sprawdził i powiedział że są prawidłowo ustawione ale można je odrobine "podnieść" i tak też zrobił.
Według mnie światła mijania świecą dobrze, po tej regulacji granica cienia jest kilkadziesiąt metrów przed samochodem, jednak są niepokojące sygnały, jadąc poza terenem zabudowanym często samochody jadące z przeciwka "coś" do mnie mrugają (włączone są światła mijania). Gdy wjechałem do garażu zaznaczyłem na ścianie wysokość światło/cień, jednak na drugi dzień po uruchomieniu samochodu granica znalazła się niżej o jakieś 2cm przy odległości 1,5m od ściany?
Jestem umówiony na wizyte w ASO - ciekawe co z tego wyjdzie.
Dam znać o efektach.

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: reflektory fulled

Post autor: Kraq »

Pomimo swoich wad, światła mijania LED świecą dosyć intensywnie, niektórzy kierowcy myślą, że jedziesz na długich (drogowych). Do mnie też czasem mrugają, najczęściej w mieście.

batman_xp1
Posty: 154
Rejestracja: 22 sty 2018, 18:10
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI, Style

Re: reflektory fulled

Post autor: batman_xp1 »

Światła bazowo ustawione są dobrze. Natomiast wg mnie źle działa korektor bo przy załadowanym tyle za mocno przycina je w dół.

ODPOWIEDZ