reflektory fulled

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: reflektory fulled

Post autor: Shadoon »

Janusz&Grażyna pisze:Po pierwszych jazdach w nocy wydawało mi sie że światła mijania są ustawione zbyt nisko(mają za mały zasięg,) Pan diagnosta sprawdził i powiedział że są prawidłowo ustawione ale można je odrobine "podnieść" i tak też zrobił.
Według mnie światła mijania świecą dobrze, po tej regulacji granica cienia jest kilkadziesiąt metrów przed samochodem, jednak są niepokojące sygnały, jadąc poza terenem zabudowanym często samochody jadące z przeciwka "coś" do mnie mrugają (włączone są światła mijania). Gdy wjechałem do garażu zaznaczyłem na ścianie wysokość światło/cień, jednak na drugi dzień po uruchomieniu samochodu granica znalazła się niżej o jakieś 2cm przy odległości 1,5m od ściany?
Jestem umówiony na wizyte w ASO - ciekawe co z tego wyjdzie.
Dam znać o efektach.
Jak efekty po wizycie w ASO?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka




Sponsor

Re: reflektory fulled

Sponsor


Janusz&Grażyna
Posty: 33
Rejestracja: 03 gru 2018, 12:58
Samochód: Skoda Karoq style 1,5TSI DSG

Re: reflektory fulled

Post autor: Janusz&Grażyna »

Przepraszam, zapomniałaem o zobowiązaniu.
W ASO powiedzieli że światła świecą za wysoko(zostały podniesione przez diagnostę w OSK, z zaznaczeniem że są po regulacji na "granicy")i obniżyli je, wieczorem się okazało, że świecą równie marnie jak samochodzie przed wszelkimi regulacjami. Zatem sam ustawiłem je w garażu odrobię niżej od diagnosty z OSK ale jednak wyżej niż w ASO.

warkakw
Posty: 39
Rejestracja: 26 sty 2019, 15:17
Samochód: KAROQ AMBITION 1.5 TSI 110 KW (150 KM) 6-BIEGOWA M

Re: reflektory fulled

Post autor: warkakw »

Mi też ASO lekko regulowało mijania, bo świeciły zbyt blisko. Jest o wiele lepiej.

Również zauważyłem, że czasem ktoś mi miga długimi jak bym go oślepiał, ale skoro ASO ustawia zgodnie z parametrami to raczej nie o to chodzi. Handlowiec w Skodzie ostrzegał mnie przed tym. Na trasach czy w mieście nie ma takich sytuacji, ale jak poruszam się po drogach gdzie jeżdżą raczej starsze samochody ze słabymi światłami to czasem ktoś miga. Ponoć to efekt tego iż ludzie nie są przyzwyczajeni jeszcze do pojazdów z tak mocnymi światłami i wydaje im się, że się ich oślepia.

Co do jakości FullLED:
Wczoraj wsiadłem po miesiącu przerwy do Mazdy 6 z żarówkami H1 na oświetlonej ulicy. Byłem przekonany, że coś się zepsuło, bo nie widziałem odbicia świateł w asfalcie. One jednak świeciły normalnie... W Skodzie wyraźnie widzę na tym samym odcinku drogi, że mam włączone LEDy ;)

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: reflektory fulled

Post autor: Shadoon »

Ja bylem zaskoczony na plus ledami w Karoqu. Porownanie mam do mazdy cx-5.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Robik99
Posty: 42
Rejestracja: 25 gru 2017, 9:58

Re: reflektory fulled

Post autor: Robik99 »

Shadoon pisze: 26 mar 2019, 17:14 Ja bylem zaskoczony na plus ledami w Karoqu. Porownanie mam do mazdy cx-5.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
To porównaj z Oplem Astrą (Matrix) lub nowym Fordem Focusem (adaptive led) :idea:

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: reflektory fulled

Post autor: Shadoon »

Robik99 pisze:
Shadoon pisze: 26 mar 2019, 17:14 Ja bylem zaskoczony na plus ledami w Karoqu. Porownanie mam do mazdy cx-5.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
To porównaj z Oplem Astrą (Matrix) lub nowym Fordem Focusem (adaptive led) :idea:
Nie mam potrzeby - wiem, ze tam sa o wiele lepsze. Znam tez Twoja opinie o ledach w Škodzie.


Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: reflektory fulled

Post autor: Shadoon »

Filmiki z opla i forda na YT widziałem. Efekt świetny.
W Karoqu wystarczające są dla mnie.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ