Wlan w urządzeniu Amundsen

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
Jankowski
Posty: 31
Rejestracja: 04 gru 2018, 23:11
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI DSG

Re: Wlan w urządzeniu Amundsen

Post autor: Jankowski »

Wygląda bardzo fajnie i spełnia moje oczekiwania co do zdejmowania (zmieniam czasem samochód i to nawet w ciągu jednego dnia ale to już inna sprawa i konieczność zakupu drugiej kamery).Jak długi jest kabel zasilający i jak go poprowadziłeś w swoim Karoqu tj. czy zwisa czy poprzez szczeliny i czy do tego gniazda 12V pod przykrywką



Sponsor

Re: Wlan w urządzeniu Amundsen

Sponsor


Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Wlan w urządzeniu Amundsen

Post autor: Shadoon »

Sugeruję otworzyć oddzielny temat o rejestratorach jazdy/kamerkach.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Islandermw
Posty: 61
Rejestracja: 29 paź 2017, 14:28
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI z DSG

Re: Wlan w urządzeniu Amundsen

Post autor: Islandermw »

Jankowski pisze: 13 lut 2019, 10:58 Wygląda bardzo fajnie i spełnia moje oczekiwania co do zdejmowania (zmieniam czasem samochód i to nawet w ciągu jednego dnia ale to już inna sprawa i konieczność zakupu drugiej kamery).Jak długi jest kabel zasilający i jak go poprowadziłeś w swoim Karoqu tj. czy zwisa czy poprzez szczeliny i czy do tego gniazda 12V pod przykrywką
Oryginalny przewód ma 3 m i jest zakończony zasilaczem pod gniazdo zapalniczki. W poprzedniej skodzie kamerka włączona 24h załatwiła mi akumulator, więc aby temu zapobiec i nie musieć za każdym razem wyciągać zasilacza z gniazda, zamówiłem z Alli ładowarkę z przyciskiem on/off i osobno 3 m przewodu USB-miniUSB. Zamówiony przewód okazał się być grubszy niż ten oryginalny dlatego nie udało mi się go schować na połączeniu deski i słupka A (widać to na filmie). Oryginalny przewód bez problemu się chował. Jeśli chcesz zasilać kamerkę z gniazda za tunelem środkowym i puścić go tak jak u mnie to musisz mieć 4 m.

http://uploadfile.pl/pokaz/1646296---syyg.html

Jankowski
Posty: 31
Rejestracja: 04 gru 2018, 23:11
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI DSG

Re: Wlan w urządzeniu Amundsen

Post autor: Jankowski »

Dzięki za wspaniałą ilustrację.Wszystko jasne ,a kamerka już zamówiona.Pzdr

c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Wlan w urządzeniu Amundsen

Post autor: c#Hunter »

Bomber pisze: 13 lut 2019, 10:30 Za każdym razem zdejmujecie kamerę? :-O . Ja już zapomniałem o jej istnieniu. Czasami wyjmę z niej kartę jak chcę coś przegrać...
Ja jak jeżdżę rok z kamerą to raz zdjąłem pod marketem. Potem miałem 2km do przejechania to już mówie nie zakładam i jadę sobie kulturalnie przez skrzyżowanie Ostrobramskiej z Bora, zielone światło ja powolutku przepisowe może 50km/h a tu fotoradar wali fotki jak szalony... Niby ktoś za mną jechał ale tez raczej nie na czerwonym jak ja pomarańczowego nawet nie widziałem (było zielone 100%). Jakbym miał kamerę to zero stresu a tak to czekam na fotki i co oni tam wymyślą, o co chodzi. Radze nie zdejmować bo wtedy zawsze coś się dzieje.

Jankowski
Posty: 31
Rejestracja: 04 gru 2018, 23:11
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI DSG

Re: Wlan w urządzeniu Amundsen

Post autor: Jankowski »

Słuszna uwaga co do konieczności używania kamery w tej dziczy ,aż szkoda że z jakiś względów producenci nie montują ich
jako standart konstrukcyjny.Obawa jest tylko co do zbicia szyby przez ewentualnego amatora,pal licho kamerkę ale zwyżka AC może powalić a jeszcze uzyskanie nowej nalepki na szybę to droga przez mękę

PauLkr
Posty: 110
Rejestracja: 27 mar 2018, 15:08
Samochód: Skoda Karoq 1.5 DSG

Re: Wlan w urządzeniu Amundsen

Post autor: PauLkr »

Jankowski pisze:Czy w/g ciebie kamera sama wskutek natywnego oprogramowania wyłącza się po 12 h czy też gniazdko 12V jest niejako "inteligentne".Przy okazji jaką kamerę (myslę o tym samym) używasz i jak z ciągłym zdejmowaniem i zakładaniem
Wg mnie komputer w aucie stwierdza że poziom wydajność akumulatora spada i żeby umożliwić kolejny rozruch auta odcina prąd - jest to w logach auta. Zostawiałem kamere w zaparkowanym aucie na kilka dni i nigdy nie było problemów ze startem.

Uzywam mio j85. Kamera ma akumulator który wystarcza na 5 min. Zaczep jest przyklejony do szyby. Kamerę się łatwo wypina ale nie robię tego. Rejestruje cały czas w trybie parkingowym w oparciu o detekcję ruchu i zmiane przyspieszenia.

Awatar użytkownika
User karoq
Posty: 213
Rejestracja: 09 wrz 2018, 14:00
Samochód: Karoq 2.0 Tdi. Dsg. 4x4.style

Re: Wlan w urządzeniu Amundsen

Post autor: User karoq »

Witam jakies propozycje na ta chwile zamiast carstica ??

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Wlan w urządzeniu Amundsen

Post autor: Shadoon »

User karoq pisze:Witam jakies propozycje na ta chwile zamiast carstica ??

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Korzystam z E8372h (Huawei) i krótkiego kabelka kątowego. Modem ma LTE i włącza się samodzielnie z USB po starcie i wyłącza po zgaszeniu auta, a pokrywę schowka można zamknąć (więc nie widać, że tam jest). Działa b. bobrze, bardzo uniwersalne i tańsze od carstick.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
User karoq
Posty: 213
Rejestracja: 09 wrz 2018, 14:00
Samochód: Karoq 2.0 Tdi. Dsg. 4x4.style

Re: Wlan w urządzeniu Amundsen

Post autor: User karoq »

Powiedz mi koszystasz tylko z zasilania usb ,czy modem łaczy sie z radiem ??? Bo zastanawiam sie nad routerem mobilnym bo moge go zabrac ze sobą gdzie chce ??

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ