Wlan w urządzeniu Amundsen

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Wlan w urządzeniu Amundsen

Post autor: Shadoon »

Korzystam z USB i łączy się z Amundsenem momentalnie po uruchomieniu. Działa wszystko tak jak powinno, jest internet dla samochodu i dla pasażerów.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka




Sponsor

Re: Wlan w urządzeniu Amundsen

Sponsor


Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Wlan w urządzeniu Amundsen

Post autor: Shadoon »

User karoq pisze:Powiedz mi koszystasz tylko z zasilania usb ,czy modem łaczy sie z radiem ??? Bo zastanawiam sie nad routerem mobilnym bo moge go zabrac ze sobą gdzie chce ??

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Router o którym napisałem jest pod usb i możesz włączyć go w jakiekolwiek gniazdo usb i masz net, bez konfiguracji. Dostaje zasilenia po usb i działa. To nie jest takie samo urządzenie jak modemy lte pod usb (od telekomu) do laptopa.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Wlan w urządzeniu Amundsen

Post autor: Shadoon »

Oczywiście możesz go skonfigurować, ale odpala net automatycznie potem z każdego gniazda (usb daje tylko zasilanie)

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
User karoq
Posty: 213
Rejestracja: 09 wrz 2018, 14:00
Samochód: Karoq 2.0 Tdi. Dsg. 4x4.style

Re: Wlan w urządzeniu Amundsen

Post autor: User karoq »

Ok dzieki za info powiedz mi jeszcze czy modem tego typu moge kupic czy musi miec parametry specjalne zeby dzialal ??0

 
Modem Huawei E3372s-153 USB 


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Wlan w urządzeniu Amundsen

Post autor: Shadoon »

User karoq pisze:Ok dzieki za info powiedz mi jeszcze czy modem tego typu moge kupic czy musi miec parametry specjalne zeby dzialal ??0

 
Modem Huawei E3372s-153 USB 


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
E3372s nie będzie działał bez instalacji. Nadaje się do komputera, ale nie do samochodu. Jeśli chcesz pod usb to taki E8372h kupisz nowy w normalnym polskim sklepie poniżej 250 zł i myślę, że będziesz zadowolony. Innego pod usb żeby działał bezobsługowo i miał lte oprócz oryginału Škody, czyli tzw. Carstick nie znam.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
User karoq
Posty: 213
Rejestracja: 09 wrz 2018, 14:00
Samochód: Karoq 2.0 Tdi. Dsg. 4x4.style

Re: Wlan w urządzeniu Amundsen

Post autor: User karoq »

Shadoon pisze:
User karoq pisze:Ok dzieki za info powiedz mi jeszcze czy modem tego typu moge kupic czy musi miec parametry specjalne zeby dzialal ??0

 
Modem Huawei E3372s-153 USB 


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
E3372s nie będzie działał bez instalacji. Nadaje się do komputera, ale nie do samochodu. Jeśli chcesz pod usb to taki E8372h kupisz nowy w normalnym polskim sklepie poniżej 250 zł i myślę, że będziesz zadowolony. Innego pod usb żeby działał bezobsługowo i miał lte oprócz oryginału Škody, czyli tzw. Carstick nie znam.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Aha .... dzieki za info i wyjaśnienie sprawy ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Zygmunt
Posty: 4
Rejestracja: 09 kwie 2019, 19:03
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI DSG

Re: Wlan w urządzeniu Amundsen

Post autor: Zygmunt »

Też używam Modem Router 4G LTE WiFi Huawei E8372h-153 PL Aero ok. 155 zł., kabel przedłużacz KĄTOWY USB 3.0 AM-AF PRAWY 16 cm (12.5 zł)., karta orange internet mobilny podstawowy 10 GB 10 zł/m-c (umowa 24 m-ce). U teściowej używam też do lapka. Dobrze się spisuje w Skodzie Karoq, kartę ustawiłem najpierw w telefonie (logowanie bez pinu).

Andrews
Posty: 27
Rejestracja: 03 wrz 2018, 23:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5 tsi dsg dcc

Re: Wlan w urządzeniu Amundsen

Post autor: Andrews »

Dodam od siebie jeszcze , że Carstick od Skody nie działa jako urządzenie udostępniające hot-spot do którego podłącza sie Karoq . Działa w ten sposób że należy go podłączyć do portu usb z przodu (u niektórych , w tym u mnie jedyne usb ) i on "zrobi" wtedy Skodzie internet . Jeśli podłączymy go do gniazda zapalniczki przez przejściówkę - nie będzie działał . Nie działał nawet podłączony do huba usb ,który podłączyłem do portu usb w samochodzie . Modem carstick LTE . Przy czym ten mój działa tylko na 3G (2-2.5 mbit / sek ) choć ma w nazwie LTE .. na szczęście kupiłem go sporo taniej niż w cenniku i raczej się przesiądę na e8372h

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Wlan w urządzeniu Amundsen

Post autor: Shadoon »

e8372h bardzo polecam

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Osy4
Posty: 118
Rejestracja: 29 sie 2019, 19:36
Samochód: Karoq 1.6 TDI DSG

Wlan w urządzeniu Amundsen

Post autor: Osy4 »

Czy ktoś z Was próbował albo testował urządzenie OBD LTE? Na Ali w cenie routera wifi a rozwiązanie nie zajmuje żadnego gniazda USB czy 12V.

ODPOWIEDZ