Wlan w urządzeniu Amundsen

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
Jankowski
Posty: 31
Rejestracja: 04 gru 2018, 23:11
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI DSG

Re: Wlan w urządzeniu Amundsen

Post autor: Jankowski »

To i lodówki nie można by zostawić w gniazdku (to jest pewnie przyczyna stosowania tego rozwiązania ze stałym napięciem w gniazdku w koncernie VW).Jest jeszcze drugie zabezpieczenie routera.Jeśli po wylogowaniu wszystkich urządzeń (może ich być max 10) w trakcie uruchomionego silnika nikt się nie zaloguje przez 30 minut ,router również się wyłączy.Tez miałem podobne obawy ale przeszło 10 dniowa eksploatacja rozwiała je



Sponsor

Re: Wlan w urządzeniu Amundsen

Sponsor


Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Wlan w urządzeniu Amundsen

Post autor: Shadoon »

No cóż spróbować trzeba. Podobno ludziska wciskają zszywkę w przycisk tego routera, żeby nie wyłączał się.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Jankowski
Posty: 31
Rejestracja: 04 gru 2018, 23:11
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI DSG

Re: Wlan w urządzeniu Amundsen

Post autor: Jankowski »

To jest raczej niemożliwe i nie warto bo to właśnie może rodzić niespodziewane sytuacje, system chce się wyłączyć bo przez pół godziny nikt się nie loguje lub mija dwie godziny silnik od wyjścia z auta a coś "na siłę" go wzbudza".Ten router to nic innego jak Skoda CarStick z abonamentem infotaiment za duże pieniądze.Myśle że Skoda Car Sick działa na podobnej zasadzie włączenia/wyłączenia routera

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Wlan w urządzeniu Amundsen

Post autor: Shadoon »

Z tego co czytałem to USB po wyłączeniu zapłonu się odcina, a po załączeniu odpala carstick. Drogie i do tego zajmuje jedyne USB w przypadku Amundsena. Wolę ten router pod gniazdo zapalniczki.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


PauLkr
Posty: 110
Rejestracja: 27 mar 2018, 15:08
Samochód: Skoda Karoq 1.5 DSG

Re: Wlan w urządzeniu Amundsen

Post autor: PauLkr »

Shadoon pisze: 10 lut 2019, 11:02 Szkoda, że w Škodach napięcie jest w gniazdku po wyłączeniu zapłonu, no i dlatego nie wiem, czy to dobrze tak zostawiać w bagażniku działający router.
Mam kamerę podłączoną z przodu i działa ok 12h po wyłączeniu silnika. Auto samo odcina zasilanie jak zajdzie taka potrzeba. Nie było do tej pory problemów z odpaleniem.

Jankowski
Posty: 31
Rejestracja: 04 gru 2018, 23:11
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI DSG

Re: Wlan w urządzeniu Amundsen

Post autor: Jankowski »

Czy w/g ciebie kamera sama wskutek natywnego oprogramowania wyłącza się po 12 h czy też gniazdko 12V jest niejako "inteligentne".Przy okazji jaką kamerę (myslę o tym samym) używasz i jak z ciągłym zdejmowaniem i zakładaniem

c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Wlan w urządzeniu Amundsen

Post autor: c#Hunter »

Jankowski pisze: 11 lut 2019, 16:47 Czy w/g ciebie kamera sama wskutek natywnego oprogramowania wyłącza się po 12 h czy też gniazdko 12V jest niejako "inteligentne".Przy okazji jaką kamerę (myslę o tym samym) używasz i jak z ciągłym zdejmowaniem i zakładaniem
Co do kamery to trzeba zapolować na którąś viofo z modułem GPS. Ten moduł jest konieczny bo wtedy jest inny zaczep do kamerki i łatwo można ją demontować w sensie kabelek z zasilaniem wchodzi w moduł GPS, który robi za gniazdo do osadzenia kamery. Jak się kupi bez GPS to kabel wchodzi w kamerke i trzeba go dodatkowo odpinać co jest upierdliwe.
https://www.pepper.pl/promocje/wideorej ... d-comments

Jankowski
Posty: 31
Rejestracja: 04 gru 2018, 23:11
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI DSG

Re: Wlan w urządzeniu Amundsen

Post autor: Jankowski »

B. ciekawa kamerka.Pytanie tylko co z taśmą samoprzylepną, bo ja muszę zdejmować całą kamerę czasem kilka razy dziennie (Warszawa parkowanie na ulicy).Czy wytrzymuje wielokrotne zaczepianie i zdejmowanie? Parametry kamerki super, cena też przystępna, a dziś już bez kamerki nie da się jeździć

Awatar użytkownika
Bomber
Posty: 97
Rejestracja: 05 kwie 2018, 23:58
Lokalizacja: WAW
Samochód: Karoq 2,0 TDI 4x4 Style - sprzedany

Re: Wlan w urządzeniu Amundsen

Post autor: Bomber »

Za każdym razem zdejmujecie kamerę? :-O . Ja już zapomniałem o jej istnieniu. Czasami wyjmę z niej kartę jak chcę coś przegrać...
Pozdrawiam,

Bomber
Karoq 2,0 TDI 4x4 Style DSG

Islandermw
Posty: 61
Rejestracja: 29 paź 2017, 14:28
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI z DSG

Re: Wlan w urządzeniu Amundsen

Post autor: Islandermw »

Jankowski pisze: 13 lut 2019, 10:13 B. ciekawa kamerka.Pytanie tylko co z taśmą samoprzylepną, bo ja muszę zdejmować całą kamerę czasem kilka razy dziennie (Warszawa parkowanie na ulicy).Czy wytrzymuje wielokrotne zaczepianie i zdejmowanie? Parametry kamerki super, cena też przystępna, a dziś już bez kamerki nie da się jeździć
Ze swojej strony mogę polecić kamerkę Navitel R1000:
https://navitel.cz/pl/devices/dvr/navitel-r1000

Zasilanie wpinane do uchwytu, a sama kamerka mocowana na magnes. Ja swoją "ukryłem" za lusterkiem i o niej zapomniałem, ale w Twojej sytuacji zdejmujesz ją kiedy chcesz bez żadnych problemów.

ODPOWIEDZ