1.5 TSI DSG

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
M4niac
Posty: 59
Rejestracja: 24 lis 2022, 16:55
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI STYLE manual

Re: 1.5 TSI DSG

Post autor: M4niac »

Jeździłem Seatem Ateca , Leon, Skoda Karoq na jazdach próbnych w listopadzie 2022 . Każdy jeden typ ze skrzynią dsg i w każdym jednym przypadku było to samo . Mianowicie w trybie drive normal , ruszam .... zwłoka , potem jade słabo przyspiesza ,,,,, zmienia biegi przy 1,5 tys obrotów do 50 km wbija 5 bieg . Powiem tak nie wiem jak można tym jeździć i to chwalić . Stary 20 letni trup mnie wyprzedzał . W trybie normal to sie nie nadaje do jazdy za te pieniądze to jakaś kpina , oprogramowanie skrzyni dsg do bani. Co innego jak włącze tryb sport , reakcja jest normalna . Ale nie będe cały czas jeździł w trybie sport , bo spalanie też wzrośnie.



Sponsor

Re: 1.5 TSI DSG

Sponsor


PrzemasCeli
Posty: 78
Rejestracja: 09 wrz 2022, 8:10
Samochód: Karoq Style 1.5 TSI DSG

Re: 1.5 TSI DSG

Post autor: PrzemasCeli »

Widzę, ze kolega chce na siłę wmówić wszystkim że DSG to szajs, lub sobie wytłumaczyć dlaczego zakupił w manualu.

Jakoś nie przekonuje mnie Twój argument i ja właśnie z pełną świadomością i wielką chęcią zamówiłem z DSG. Do tego manetki do zmian biegów i życie staje się lepsze :) Po co mi wachlowanie manualem ?? Z silnikiem 150 sportowej bryki nie zrobisz, a ja cenię sobie wygodę (w końcu będę mógł się nią cieszyć). A przy okazji, z automatem DSG trzeba umieć jeździć, a sama skrzynia odwdzięczy się komfortem jazdy.

Ja po raz pierwszy zamówiłem nowy samochód i po raz pierwszy będzie to automat - zrobiłem to bo za swoje pieniądze po co się męczyć ?? :D

mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: 1.5 TSI DSG

Post autor: mans »

PrzemasCeli pisze: 27 lis 2022, 16:50 Widzę, ze kolega chce na siłę wmówić wszystkim że DSG to szajs, lub sobie wytłumaczyć dlaczego zakupił w manualu.
Też odnoszę takie wrażenie ;)
Ja też wybieram zdecydowanie DSG7 a co do skrzyni manualnej to już biegami się namachałem.
Po co komplikować sobie życie jak można uczynić je bardziej komfortowym.
Szczególnie podczas jazdy w korkach automat jest dla mnie wybawieniem 8-)
M4niac pisze: 27 lis 2022, 14:35 Mianowicie w trybie drive normal , ruszam .... zwłoka , potem jade słabo przyspiesza ,,,,, zmienia biegi przy 1,5 tys obrotów do 50 km wbija 5 bieg . Powiem tak nie wiem jak można tym jeździć i to chwalić . Stary 20 letni trup mnie wyprzedzał .
Skoro jak piszesz...
"Stary 20 letni trup mnie wyprzedzał"
To moim zdaniem nie potrafisz jeździć automatem ;)
Jest dokładnie na odwrót.
Wiesz co to jest kickdown i jak właściwie z niego korzystać :?
Nawet ten test kompletnie przeczy temu o czym piszesz :?
No zwłoka w trybie D jakaś tam jest ale bez przesady :roll:




.

Zbyszek1972
Posty: 118
Rejestracja: 09 paź 2019, 20:10
Samochód: Karoq 1.0 TSI STYLE pakiet comfort

Re: 1.5 TSI DSG

Post autor: Zbyszek1972 »

Owszem DSG to wygoda ale także koszty. Niestety ale skrzynia DSG dodawana do silnika 1.5TSI nie należy do zbyt wytrzymałych i potrafi robić problemy już przy przebiegu 50tys. Jeżeli już DSG to tylko w połączeniu z 2.0TSi te skrzynie są lepsze.

Looser
Posty: 37
Rejestracja: 10 sty 2022, 11:41
Samochód: Karoq Active 1.5 TSI DSG

Re: 1.5 TSI DSG

Post autor: Looser »

zrobiłem 15k nie narzekam. Z automatu wyłączam start/stop. jak jadę w korku nie czuję różnicy. W trasie ok. Trzeba się przyzwyczaić.

ODPOWIEDZ