Łańcuchy śniegowe

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
michjed
Posty: 201
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:06
Samochód: Skoda Karoq Style 1,5 TSI DSG

Łańcuchy śniegowe

Post autor: michjed »

Właśnie zacząłem zastanawiać się nad kupnem łańcuchów śniegowych, mam w planach jakieś wyjazd w góry, patrząc na kamerki internetowe w miejscu gdzie jadę ciągle pada śnieg :). Mam kółka 18 calowe z oponami zimowymi, niby nic trudnego kupić łańcuchy. Ale po pierwsze w instrukcji obsługi wyraźnie jest napisane :
Stosowanie łańcuchów przeciwślizgowych na przednich kołach dozwolone jest tylko przy następującej kombinacji obręczy kół / opon.
Rozmiar obręczy Głębokość osadzenia ET Rozmiar opon
6J x 16 43 mm 215/60 R16

więc nijak się to ma do 18 cali koła, rozmiaru opony itd

Dwa na oponeo jak wrzuciłem w konfigurator to jedynie co zaproponowało to tzw. skarpety.
Co ma zrobić użytkownik, który jedzie np. do Austrii w Alpy, gdzie jest wymóg posiadania łańcuchów ??? Ma pojechać tam gdzie nie ma tekiego wymogu ?
Pomijam odpowiedzi typu posiadanie to nie stosowanie :).


Była srebrna Octavia II Fl Combi Style 1,4 TSI. Obecnie czarny Karoq Style 1,5 TSI+DSG i srebrna Fabia III Style 1,2 TSI+DSG

Sponsor

Łańcuchy śniegowe

Sponsor


root
Administrator
Posty: 327
Rejestracja: 30 lip 2017, 0:48
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Łańcuchy śniegowe

Post autor: root »

Zgodnie z homologacją łańcuchy dozwolone są tylko dla kół 16" (kolumna Schneekettenzulässig). Wychodzi na to, że nosząc się z zamiarem wyjechania w miejsce gdzie wymagane są łańcuchy trzeba było założyć inne zimówki… Teraz pozostaje tylko zaryzykowanie, ewentualne może jeszcze odpowie ktoś, kto już to zrobił.

Co ciekawe, w Atece dopuszczalne są łańcuchy na 18".
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Karoqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

michjed
Posty: 201
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:06
Samochód: Skoda Karoq Style 1,5 TSI DSG

Re: Łańcuchy śniegowe

Post autor: michjed »

"- dlaczego sprzedaje Pan Karoq'a po pół roku ?
- bo nie mogę nim do Austrii na narty pojechać "

trochę dziwne, szczególnie w w kontekście Ateci
Była srebrna Octavia II Fl Combi Style 1,4 TSI. Obecnie czarny Karoq Style 1,5 TSI+DSG i srebrna Fabia III Style 1,2 TSI+DSG

root
Administrator
Posty: 327
Rejestracja: 30 lip 2017, 0:48
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Łańcuchy śniegowe

Post autor: root »

Sprzedaj tylko koła :lol:
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Karoqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

ODPOWIEDZ