LEDy parują!

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
Samson
Posty: 46
Rejestracja: 21 paź 2017, 19:44

LEDy parują!

Post autor: Samson »

Witam, po jeździe w śnieżycy po ok 120 km wszystkie lampy zaparowane przód i tył :evil: wycieraczki przednie jak i tylna skaczą po szybach mimo ogrzewania szyb załączonych. :evil: Też macie takie "kwiatki"?



Sponsor

LEDy parują!

Sponsor


mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: LEDy parują!

Post autor: mans »

No zima Panie a jak jest zima i śnieżyca to ledy parują a wycieraczki skaczą po szybie ;)

Takie są prawa fizyki i odwieczne prawo natury :lol:



Odnoszę wrażenie czytając niektóre posty na tym forum, jakby Karoq był Waszym pierwszym samochodem w życiu,
którym Jechaliście w warunkach zimowych :?

Samson
Posty: 46
Rejestracja: 21 paź 2017, 19:44

Re: LEDy parują!

Post autor: Samson »

:lol: Pani kierowniczko czy ja pale..... Pierwszy raz odkąd jeżdżę Skodami (8 nówek)
coś takiego mnie spotkało :oops:

Awatar użytkownika
User karoq
Posty: 213
Rejestracja: 09 wrz 2018, 14:00
Samochód: Karoq 2.0 Tdi. Dsg. 4x4.style

Re: LEDy parują!

Post autor: User karoq »

mans pisze:No zima Panie a jak jest zima i śnieżyca to ledy parują a wycieraczki skaczą po szybie ;)

Takie są prawa fizyki i odwieczne prawo natury Obrazek



Odnoszę wrażenie czytając niektóre posty na tym forum, jakby Karoq był Waszym pierwszym samochodem w życiu,
którym Jechaliście w warunkach zimowych :?
Polać temu Panu ObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka



Samson
Posty: 46
Rejestracja: 21 paź 2017, 19:44

Re: LEDy parują!

Post autor: Samson »

Znaczy się, że parujące wszystkie lampy to norma, skaczące wycieraczki również. Może w 10, 20 letnim zabytku, ale nie w nowym samochodzie. Żaden poprzednik nie posiadał takich atrakcji. Widocznie przyzwyczailiście się do swoich poprzednich wiekowych pojazdów i dlatego nie przeszkadza wam to.

michjed
Posty: 201
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:06
Samochód: Skoda Karoq Style 1,5 TSI DSG

Re: LEDy parują!

Post autor: michjed »

Nie denerwuj się :)
Instrukcja str. 72 "Reflektory mogą przejściowo zaparowywać od wewnątrz. Przy włączonych
światłach powierzchnia szyby reflektora osusza się po krótkim czasie." teraz pojedź do serwisu skody i udowadniaj im, że w twoim odczuciu to twoje zaparowanie nie mieści się w granicach pojęcia "przejściowe" a oni na pewno będą się powoływać na tą stronę instrukcji. I nie piszę, że nie masz szans. W mojej fabii 1 też jeden reflektor, parował. Serwis stwierdził, że do pewnego stopnia jest to normalne, sprawdzili i wymienili na gwarancji. Więc może u ciebie to parowanie faktycznie wykracza jakieś normy, próbuj :)
Była srebrna Octavia II Fl Combi Style 1,4 TSI. Obecnie czarny Karoq Style 1,5 TSI+DSG i srebrna Fabia III Style 1,2 TSI+DSG

M a r c i n
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:44
Lokalizacja: Kraków
Samochód: WRX STI 04', Corolla TS 02', Scala 19'

Re: LEDy parują!

Post autor: M a r c i n »

Przedewszystkim, dlatego że lampa nie jest hermetycznie zamknięta jak np. w nowych Aurisach nie wypala hologramu na "szkle" lampy. W Aurisie, przez to że lampy były szczelne klosz centralnie na wysokości soczewki matowiał i zaczynały się robić mikropęknięcia po zrobieniu 48kkm w 4 miesiące od wyjazdu z salonu...

Handluj z tym :lol:
Planujesz zakup samochodu?
Zapraszam poza forum 606987746
https://skodakrakow.otomoto.pl/
Dużo dostępnych!
Podkreślam!Każdy z moich postów to wyłącznie moja opinia. Nie jest to oficjalne stanowisko Skody ani salonu w którym pracuję.

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: LEDy parują!

Post autor: Kraq »

Samson pisze: 08 sty 2019, 20:37 Znaczy się, że parujące wszystkie lampy to norma, skaczące wycieraczki również. Może w 10, 20 letnim zabytku, ale nie w nowym samochodzie. Żaden poprzednik nie posiadał takich atrakcji. Widocznie przyzwyczailiście się do swoich poprzednich wiekowych pojazdów i dlatego nie przeszkadza wam to.
Skaczące wycieraczki, przy włączonym podgrzewaniu szyby oznaczają jedno, słabe podgrzewanie szyby w Karoqu. Jeżeli po włączeniu podgrzewania szyby, szyba odmraża się (bardzo wolno) a wycieraczka nadal jest przyklejona do szyby, to nie świadczy to dobrze o producencie i zastosowanym rozwiązaniu..
W mojej Astrze z 2004 r. po włączeniu ogrzewania, szyba szybciej się rozgrzewała, a po przyłożeniu dłoni szyba była wyraźnie ciepła. Wycieraczka nigdy nie podskakiwała mi na szybie ani nie piszczała jak w Karoqu.
Karoq ma po prostu słabe przewody grzewcze pod szybą.

M a r c i n
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:44
Lokalizacja: Kraków
Samochód: WRX STI 04', Corolla TS 02', Scala 19'

Re: LEDy parują!

Post autor: M a r c i n »

Samson pisze: 08 sty 2019, 11:42 Witam, po jeździe w śnieżycy po ok 120 km wszystkie lampy zaparowane przód i tył :evil: wycieraczki przednie jak i tylna skaczą po szybach mimo ogrzewania szyb załączonych. :evil: Też macie takie "kwiatki"?
Wymień wycieraczki na takie, które mają grafitową powłokę.
Planujesz zakup samochodu?
Zapraszam poza forum 606987746
https://skodakrakow.otomoto.pl/
Dużo dostępnych!
Podkreślam!Każdy z moich postów to wyłącznie moja opinia. Nie jest to oficjalne stanowisko Skody ani salonu w którym pracuję.

Samson
Posty: 46
Rejestracja: 21 paź 2017, 19:44

Re: LEDy parują!

Post autor: Samson »

Wymieniłem wycieraczki na Boscha, bez podgrzewania szyby pracują idealnie.

ODPOWIEDZ