Brak homologacji na samochód i WLTP

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
Srucik
Posty: 4
Rejestracja: 18 paź 2018, 18:59
Samochód: Karoq 2,0 tdi

Brak homologacji na samochód i WLTP

Post autor: Srucik »

Czy miał ktoś styczność że zamówiony samochód dociera do dilera, z informacją że ma błędy w homologacji i nie można go wydać klientowi.



Sponsor

Brak homologacji na samochód i WLTP

Sponsor


Awatar użytkownika
User karoq
Posty: 213
Rejestracja: 09 wrz 2018, 14:00
Samochód: Karoq 2.0 Tdi. Dsg. 4x4.style

Re: Homologacja Karoq

Post autor: User karoq »

Ja mam informacje od mojego dealera ze skoda Karoq jest w trakcje homologacji zamowiona 10.09.2018

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka



Srucik
Posty: 4
Rejestracja: 18 paź 2018, 18:59
Samochód: Karoq 2,0 tdi

Re: Homologacja Karoq

Post autor: Srucik »

Moja zamówiona w podobnym terminie, wyprodukowana końcem października, do salonu dojechała tydzień temu , i właśnie z I formacja o błędzie w homologacji i nie można jej wydać. Najprawdopodobnie styczeń, nie wiadomo czy w tej cenie i z rabatem inaczej.

Jaro
Posty: 3
Rejestracja: 25 sty 2019, 10:53
Samochód: KAROQ 2.0 TDI 4X4 DSG STYLE

Re: Homologacja Karoq

Post autor: Jaro »

Mój Karoq 2.0 tdi 4x4 DSG również zamówiony na początku września , stoi na parkingu przy salonie już 2 miesiące i nie można go zarejestrować bo nie ma homologacji Wltp .
Skoda Polska mnie spławia , ciągle wyznaczając nowe terminy . Uważam że Czesi nas olewają , bo zamiast homologować modele już wyprodukowane to w XII zrobili homologację na Karoqa takiego jak mój czy kolegów Śrucika i Usera ale w wersji
Scout , który nie był dostępny w 2018 roku a i teraz nie ma go w Polskim cenniku.
Ktoś ma pomysł co moglibyśmy zrobić ?

Awatar użytkownika
M_Kurak
Posty: 28
Rejestracja: 28 paź 2018, 8:22
Samochód: Skoda Karoq 1,5

Re: Brak homologacji na samochód i WLTP

Post autor: M_Kurak »

Czy to może być prawda co piszecie w tym wątku. Jakim prawem DEALER przyjmuje samochód bez homologacji.
To wszystko co robi z nami SKODA jako klientami nadaje się do interwencji na szczeblu odpowiedniej Komisji UE, bo klienta mają "w poważaniu", dealer nie ma prawa głosu bo mu koncesję odbiorą i ze wszystkiego się śmieją.
Jedna wielka SZOPKA.
Co na to zarząd VAG - przecież Skoda wchodzi w skład niemieckiego koncernu samochodowego, a to ma gwarantować solidność, jakość i dbałość o klienta.
Czy tak to ma wyglądać???

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Brak homologacji na samochód i WLTP

Post autor: Kraq »

Powinno być tak, jak większość osób myśli, samochód nie opuszcza fabryki dopóki nie ma kompletnych papierów. Coraz bardziej mnie śmieszy funkcjonowanie tego koncernu.
Wypychają samochody z fabryki, bo pewnie brakuje już miejsca na przyfabrycznych parkingach w związku z wydłużającym się procesem homologacji.

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Homologacja Karoq

Post autor: Kraq »

Jaro pisze: 25 sty 2019, 11:14 Mój Karoq 2.0 tdi 4x4 DSG również zamówiony na początku września , stoi na parkingu przy salonie już 2 miesiące i nie można go zarejestrować bo nie ma homologacji Wltp .
Skoda Polska mnie spławia , ciągle wyznaczając nowe terminy . Uważam że Czesi nas olewają , bo zamiast homologować modele już wyprodukowane to w XII zrobili homologację na Karoqa takiego jak mój czy kolegów Śrucika i Usera ale w wersji
Scout , który nie był dostępny w 2018 roku a i teraz nie ma go w Polskim cenniku.
Ktoś ma pomysł co moglibyśmy zrobić ?
Tarcze hamulcowe po dwóch miesiącach nieużywania samochodu w zimie będą pewnie do wymiany.

Awatar użytkownika
User karoq
Posty: 213
Rejestracja: 09 wrz 2018, 14:00
Samochód: Karoq 2.0 Tdi. Dsg. 4x4.style

Re: Brak homologacji na samochód i WLTP

Post autor: User karoq »

Pożyjemy zobaczymy

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Jaro
Posty: 3
Rejestracja: 25 sty 2019, 10:53
Samochód: KAROQ 2.0 TDI 4X4 DSG STYLE

Re: Brak homologacji na samochód i WLTP

Post autor: Jaro »

Dzięki za podpowiedzi na co zwrócić uwagę przy odbiorze samochodu po "zimowaniu" na parkingu dealera.
Mam nadzieję ze Skoda zachowa się przyzwoicie kiedy już dostaną te homologacje i jakoś zrekompensuje to oczekującym.
Według mojej wiedzy problem dotyczy całej Polski i wielu modeli ale głównie z silnikiem 2,0 tdi i napędem 4x4.
Dodam że najpierw czekałem aż samochód trafi do dealera po wyprodukowaniu, zasłaniali się wtedy tym ze wydanie WLTP trwa około miesiąca więc zamiast w listopadzie miałem odebrać samochód w grudniu . Wtedy na początku grudnia dostałem telefon że samochód owszem jest ale jest jakiś problem z homologacją i mają zakaz rejestracji.
Po wielu interwencjach także w Poznaniu była informacja że w 3 tygodniu stycznia problem zostanie rozwiązany jak widać
Skoda "dotrzymuje" słowa - teraz nikt nie chce podać nawet przybliżonego terminu. To się nazywa Czeski Film .

Awatar użytkownika
User karoq
Posty: 213
Rejestracja: 09 wrz 2018, 14:00
Samochód: Karoq 2.0 Tdi. Dsg. 4x4.style

Re: Brak homologacji na samochód i WLTP

Post autor: User karoq »

Wprowadzili przepis i producent ma problem biurokracja

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ