Fotelik dla dziecka

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
mike
Posty: 20
Rejestracja: 29 gru 2018, 11:13
Samochód: Seat Ateca FR 1.5TSI DSG

Fotelik dla dziecka

Post autor: mike »

Witajcie,

Karoq zamówiony pod koniec sierpnia, miał być w pierwszej wersji gotowy do odbioru na grudzień. Jednakże homologacje i inne akcje przedłużyły termin na marzec.

Moja córka rośnie jak na drożdżach (ma już 14 miesięcy) i przyszedł czas na wymianę fotelika. Czy ktoś z forumowiczów ma zainstalowany w swoim Karoqu fotelik Britax Romer DUALFIX M i-SIZE https://www.britax-roemer.pl/foteliki-s ... /3017.html

Wiem, że powinienem przetestować czy fotelik będzie pasował do kanapy Karoqa ale w Koszalinie gdzie mieszkam niestety jest problem z autem demonstracyjnym i nie mam za bardzo jak tego zrobić...

Liczę, że ktoś z forumowiczów ma taki sam fotel dla dziecka i podzieli się swoją opinią :D



Sponsor

Fotelik dla dziecka

Sponsor


c#Hunter
Posty: 510
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Fotelik dla dziecka

Post autor: c#Hunter »

Dla potomnych to ostatnio miałem Britax Romer DUALFIX M i-SIZE zamontowany na przednim fotelu i spoko. Po maksymalnym opuszczeniu przedniego fotela i cofnięciu tak do połowy nie zasłaniał mi lusterka. Z tyłu to już na bank się da zainstalować. Maksymalny kąt jaki uzyskałem dla oparcia fotelika to 35stopni co jest typową wartością dla Britaxa. Z tyłu na co dzień wożę Cybex Sirona M2 i tam maksymalny kąt oparcia fotelika to dopuszczalne 45stopni. Sirona ma najszerszą regulację ze wszystkich znanych mi fotelików 0-18 tyłem.

Kapis
Posty: 7
Rejestracja: 26 mar 2019, 7:36
Samochód: skoda karoq

Re: Fotelik dla dziecka

Post autor: Kapis »

Na foteliku nie ma co za bardzo oszczędzać - a co dziwne, wiele osóboszczędza i kupuje sprzęt, który nie zawsze będzie poprawnie chronił dziecko.
Ważne,aby chroniło od uderzen bocznych, tylnych, przednich - czyli w zasadzie z każdej strony. Istotna sprawą jest też wg mnie łatwość montażu i demontażu fotelików.

Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Fotelik dla dziecka

Post autor: Andrew1962 »

Wszystkim zastanawiającym się nad zakupem fotelika dla swoich pociech czy wnuków polecam przeczytać: https://www.wp.pl/?s=wiadomosci.wp.pl%2 ... 033328769a

Niestety, bezpieczeństwo ponad wszystko!
Na nim nie można oszczędzać bo zaniechania kończą się tragicznie. Przykre i przygnębiające :(


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

root
Administrator
Posty: 327
Rejestracja: 30 lip 2017, 0:48
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Fotelik dla dziecka

Post autor: root »

Dlatego cały czas polecam udanie się do specjalistycznego punktu, w którym dobiorą fotelik odpowiedni dla dziecka, ale i też dla samochodu (nie każdy fotelik pasuje do każdego samochodu, mimo że fizycznie da się go tam wpiąć). W Warszawie mogę polecić.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Karoqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

ODPOWIEDZ