Wady Karoqa

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Wady Karoqa

Post autor: Shadoon »

Lucien pisze:Mnie w Karoqu denerwują następujące rzeczy:
- Po dojechaniu na miejsce i wyłączeniu zapłonu oświetlenie w kabinie samo nie zapala się, aby to zrobić trzeba albo włączyć je w podsufitce albo lekko uchylić drzwi. funkcjonalność jest dostępna w samochodach z kluczykiem mechanicznym ale i w niektórych samochodach innych firm z odpowiednikiem systemu Kessy na przykład w Renault i Toyota.
- Klapka wlewu paliwa nie zbyt łatwo się otwiera zwłaszcza przy niskich temperaturach.
Oświetlenie myślę, że pewnie da się "przekodować" żeby włączało się po wyłączeniu silnika przyciskiem. Ale pewności brak...

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka




Sponsor

Re: Wady Karoqa

Sponsor


c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Wady Karoqa

Post autor: c#Hunter »

Shadoon pisze: 18 lut 2019, 19:44
Lucien pisze:Mnie w Karoqu denerwują następujące rzeczy:
- Po dojechaniu na miejsce i wyłączeniu zapłonu oświetlenie w kabinie samo nie zapala się, aby to zrobić trzeba albo włączyć je w podsufitce albo lekko uchylić drzwi. funkcjonalność jest dostępna w samochodach z kluczykiem mechanicznym ale i w niektórych samochodach innych firm z odpowiednikiem systemu Kessy na przykład w Renault i Toyota.
- Klapka wlewu paliwa nie zbyt łatwo się otwiera zwłaszcza przy niskich temperaturach.
Oświetlenie myślę, że pewnie da się "przekodować" żeby włączało się po wyłączeniu silnika przyciskiem. Ale pewności brak...

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Przyznaje, że to niezła lipa z tym oświetleniem. W poprzednim samochodzie miałem tak, że jak gasiłem zapłon zapalało się światło o ile było w położeniu automatycznym. Czemu w Karoq tak nie ma? Wygląda to na jakiś bug bo sam guzik nie jest tu problemem. Dodatkowo potwierdzam że wycieraczka zostawia za dużą powierzchnie szyby bez czyszczenia od strony kierowcy (karykaturalne to jest). Mnie denerwuje w autohold że zaciąga ręczny jak otwieram drzwi. Często je uchylam by zobaczyć gdzie są linie a tu lipa z poprawką bo ręczny.

Janusz&Grażyna
Posty: 33
Rejestracja: 03 gru 2018, 12:58
Samochód: Skoda Karoq style 1,5TSI DSG

Re: Wady Karoqa

Post autor: Janusz&Grażyna »

W Pandzie z 2004 oświetlenie wnętrza włącza sie po wyłaczeniu zapłonu, poza tym odprowadzenie światłami też ma(tani samochód produkowany 15 lat temu :)

PauLkr
Posty: 110
Rejestracja: 27 mar 2018, 15:08
Samochód: Skoda Karoq 1.5 DSG

Re: Wady Karoqa

Post autor: PauLkr »

- po 6500 km i 6 msc - widocznie, nieestetycznie uszkodzenie plastików słupka B od kontaktu z klamrą pasów

c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Wady Karoqa

Post autor: c#Hunter »

PauLkr pisze: 11 mar 2019, 15:34 - po 6500 km i 6 msc - widocznie, nieestetycznie uszkodzenie plastików słupka B od kontaktu z klamrą pasów
No własnie zauważyłem, że coś walą te pasy przy zwijaniu jakby za mocna sprężyna :/

Fifthdriver
Posty: 1
Rejestracja: 10 kwie 2019, 14:05
Samochód: Karoq

Re: Wady Karoqa

Post autor: Fifthdriver »

Ooo, ja też coś mam! Wymienię to co zaobserwowałem, a o czym w salonach wam nie powiedzą!
- kolor biały za biały, mógłby być bardziej taki off white nie pasował mi do spodni,
- kolor czarny za mało czarny, ale lepszy niż biały bo ciemniejszy,
- oświetlenie automatyczne zapala się po otwarciu drzwi, a powinno 10 sekund później bo jak wysiadam zgarbiony to wszyscy mnie widzą, zwłaszcza w nocy (w dzień efekt słabszy, ale także występuje),
- za małe zrywanie przyczepności, przecież jak ktoś chce rodzinne auto to kupuje C4 Picasso czy coś takiego,
- przycisk autohold i start powinien być z lewej strony bo to dyskryminacja mańkutów,
- różne przyciski które można niechcący wcisnąć, lepiej by było gdyby nie było żadnych przycisków,
- klimatyzacja powinna zacząć się rozgrzewać sama gdy zbliżę się z kluczykiem np. na 15 m, chociaż jak jest -10 stopni to powinno być wcześniej np. 20 m.
- brak pamięci ustawień koła kierownicy, lubię jak po zaparkowaniu zawsze koła skręcone są o 2,3 stopnia w lewo, ale tylko gdy parkuję po prawej stronie ulicy. Gdy parkuję po lewej to koła powinny być skierowane w przeciwną stronę czyli 2,3 stopnia w prawo,
- miękkie wykończenie tam gdzie większość aut ma coś twardego,
- za mało plastików piano black, które uwielbiam,
- całe wnętrze powinno być zrobione z drewna tak aby po ewentualnym zarysowaniu można byłoby by je przeszlifować,
- jest za wąski, myślałem że taki samochód będzie szerszy,
- w klimatyzacji nie da się ustawić żeby samo się co chwila zmieniało ustawienie obiegu zewnętrznego, np. co 5 minut on, a potem po off.
- do felg 19'' opony są droższe niż do 18''
- przednia szyba ma za wąskie czarne paski po bokach. Znajomi twierdzą że to obniża frajdę z jazdy, domyślam się że zwyczajnie są zazdrośni i coś skrytykować musieli, ale wada jest, zwłaszcza jak świeci słońce
- klasyczne korek spustowy oleju, który do wymiany oleju wymaga odkręcenia.
- czujniki parkowania sygnalizują za późno przeszkodę, mogłoby to być przy 35 cm bo tak mam ustawiony fotel w garażu,
- materiały wykończeniowe nie opierają się prawom fizyki np. gdy samochód stoi w słońcu boczna szyba i boczek się nagrzewają, a wolałbym aby pozostawały chłodne.
- pokrętło głośności w radiu powinno się najpierw wyciągać a dopiero później obracać. Miałem tak w Unitrze i dzieci nie umiały mi go przestawiać,
- obsługa głosowa nieużywalna bo nie można z nią ani rozmawiać np. o polityce, ani zmieniać ustawień typu ciśnienie w oponach, ani sterować piecem c.o. w domu.
- przyciski sensoryczne radia powinny zniknąć tak jak wszystkie inne,
- siedzenia bez dodatkowych pokrowców przez co mogą się pobrudzić. Dlatego w ogóle chciałem zrezygnować z tapicerki na rzecz twardego krzesełka NORRARYD z Ikei, ale powiedzieli że nie ma tego nawet w opcji,
- dywaniki powinny sięgać kierownicy oraz wystawać za drzwi, tak żeby tylko nic się nie pobrudziło. Gumowe dywaniki także mało praktyczne bo na gładkim bardziej widać brud.

Co prawda to tylko część wad, ale w końcu to tylko samochód i to jeden z tańszych więc resztę pomijam, chyba że dalej się będzie okazywać że dach tak bardzo się brudzi bo jest za mało spadzisty to wtedy jeszcze coś napiszę...

Marcooo
Posty: 219
Rejestracja: 28 sty 2019, 19:06
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI 150 km 4x4

Re: Wady Karoqa

Post autor: Marcooo »

Fifthdriver pisze: 10 kwie 2019, 14:15 Ooo, ja też coś mam! Wymienię to co zaobserwowałem, a o czym w salonach wam nie powiedzą!
- kolor biały za biały, mógłby być bardziej taki off white nie pasował mi do spodni,
- kolor czarny za mało czarny, ale lepszy niż biały bo ciemniejszy,
- oświetlenie automatyczne zapala się po otwarciu drzwi, a powinno 10 sekund później bo jak wysiadam zgarbiony to wszyscy mnie widzą, zwłaszcza w nocy (w dzień efekt słabszy, ale także występuje),
- za małe zrywanie przyczepności, przecież jak ktoś chce rodzinne auto to kupuje C4 Picasso czy coś takiego,
- przycisk autohold i start powinien być z lewej strony bo to dyskryminacja mańkutów,
- różne przyciski które można niechcący wcisnąć, lepiej by było gdyby nie było żadnych przycisków,
- klimatyzacja powinna zacząć się rozgrzewać sama gdy zbliżę się z kluczykiem np. na 15 m, chociaż jak jest -10 stopni to powinno być wcześniej np. 20 m.
- brak pamięci ustawień koła kierownicy, lubię jak po zaparkowaniu zawsze koła skręcone są o 2,3 stopnia w lewo, ale tylko gdy parkuję po prawej stronie ulicy. Gdy parkuję po lewej to koła powinny być skierowane w przeciwną stronę czyli 2,3 stopnia w prawo,
- miękkie wykończenie tam gdzie większość aut ma coś twardego,
- za mało plastików piano black, które uwielbiam,
- całe wnętrze powinno być zrobione z drewna tak aby po ewentualnym zarysowaniu można byłoby by je przeszlifować,
- jest za wąski, myślałem że taki samochód będzie szerszy,
- w klimatyzacji nie da się ustawić żeby samo się co chwila zmieniało ustawienie obiegu zewnętrznego, np. co 5 minut on, a potem po off.
- do felg 19'' opony są droższe niż do 18''
- przednia szyba ma za wąskie czarne paski po bokach. Znajomi twierdzą że to obniża frajdę z jazdy, domyślam się że zwyczajnie są zazdrośni i coś skrytykować musieli, ale wada jest, zwłaszcza jak świeci słońce
- klasyczne korek spustowy oleju, który do wymiany oleju wymaga odkręcenia.
- czujniki parkowania sygnalizują za późno przeszkodę, mogłoby to być przy 35 cm bo tak mam ustawiony fotel w garażu,
- materiały wykończeniowe nie opierają się prawom fizyki np. gdy samochód stoi w słońcu boczna szyba i boczek się nagrzewają, a wolałbym aby pozostawały chłodne.
- pokrętło głośności w radiu powinno się najpierw wyciągać a dopiero później obracać. Miałem tak w Unitrze i dzieci nie umiały mi go przestawiać,
- obsługa głosowa nieużywalna bo nie można z nią ani rozmawiać np. o polityce, ani zmieniać ustawień typu ciśnienie w oponach, ani sterować piecem c.o. w domu.
- przyciski sensoryczne radia powinny zniknąć tak jak wszystkie inne,
- siedzenia bez dodatkowych pokrowców przez co mogą się pobrudzić. Dlatego w ogóle chciałem zrezygnować z tapicerki na rzecz twardego krzesełka NORRARYD z Ikei, ale powiedzieli że nie ma tego nawet w opcji,
- dywaniki powinny sięgać kierownicy oraz wystawać za drzwi, tak żeby tylko nic się nie pobrudziło. Gumowe dywaniki także mało praktyczne bo na gładkim bardziej widać brud.

Co prawda to tylko część wad, ale w końcu to tylko samochód i to jeden z tańszych więc resztę pomijam, chyba że dalej się będzie okazywać że dach tak bardzo się brudzi bo jest za mało spadzisty to wtedy jeszcze coś napiszę...
Dobre :)))

Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Wady Karoqa

Post autor: Andrew1962 »

@Fifthdriver
W punkt :) Wszyscy malkontenci powinni przeczytać i się zastanowić co wypisują.
Ja jeszcze dodałbym:
- spalanie za niskie/wysokie (zależy kto czym wcześniej jeździł) szczególnie w mieście,
- skrzynia DSG sama zmienia biegi przez co nie wiem co zrobić z lewą nogą,
- ekran dotykowy systemu multimedialnego za wyraźny i bez przycisków
;)

mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Wady Karoqa

Post autor: mans »

:lol: :lol: :lol:

TarchoL
Posty: 22
Rejestracja: 29 sty 2019, 13:53
Samochód: Skoda Karoq, STYLE 1.5TSI DSG

Re: Wady Karoqa

Post autor: TarchoL »

@Fifthdriver - pozamiatane brawo :)

ODPOWIEDZ