Wady Karoqa

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
Jankowski
Posty: 31
Rejestracja: 04 gru 2018, 23:11
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI DSG

Re: Wady Karoqa

Post autor: Jankowski »

Fifthdriver pisze: 10 kwie 2019, 14:15 Ooo, ja też coś mam! Wymienię to co zaobserwowałem, a o czym w salonach wam nie powiedzą!
- kolor biały za biały, mógłby być bardziej taki off white nie pasował mi do spodni,
- kolor czarny za mało czarny, ale lepszy niż biały bo ciemniejszy,
- oświetlenie automatyczne zapala się po otwarciu drzwi, a powinno 10 sekund później bo jak wysiadam zgarbiony to wszyscy mnie widzą, zwłaszcza w nocy (w dzień efekt słabszy, ale także występuje),
- za małe zrywanie przyczepności, przecież jak ktoś chce rodzinne auto to kupuje C4 Picasso czy coś takiego,
- przycisk autohold i start powinien być z lewej strony bo to dyskryminacja mańkutów,
- różne przyciski które można niechcący wcisnąć, lepiej by było gdyby nie było żadnych przycisków,
- klimatyzacja powinna zacząć się rozgrzewać sama gdy zbliżę się z kluczykiem np. na 15 m, chociaż jak jest -10 stopni to powinno być wcześniej np. 20 m.
- brak pamięci ustawień koła kierownicy, lubię jak po zaparkowaniu zawsze koła skręcone są o 2,3 stopnia w lewo, ale tylko gdy parkuję po prawej stronie ulicy. Gdy parkuję po lewej to koła powinny być skierowane w przeciwną stronę czyli 2,3 stopnia w prawo,
- miękkie wykończenie tam gdzie większość aut ma coś twardego,
- za mało plastików piano black, które uwielbiam,
- całe wnętrze powinno być zrobione z drewna tak aby po ewentualnym zarysowaniu można byłoby by je przeszlifować,
- jest za wąski, myślałem że taki samochód będzie szerszy,
- w klimatyzacji nie da się ustawić żeby samo się co chwila zmieniało ustawienie obiegu zewnętrznego, np. co 5 minut on, a potem po off.
- do felg 19'' opony są droższe niż do 18''
- przednia szyba ma za wąskie czarne paski po bokach. Znajomi twierdzą że to obniża frajdę z jazdy, domyślam się że zwyczajnie są zazdrośni i coś skrytykować musieli, ale wada jest, zwłaszcza jak świeci słońce
- klasyczne korek spustowy oleju, który do wymiany oleju wymaga odkręcenia.
- czujniki parkowania sygnalizują za późno przeszkodę, mogłoby to być przy 35 cm bo tak mam ustawiony fotel w garażu,
- materiały wykończeniowe nie opierają się prawom fizyki np. gdy samochód stoi w słońcu boczna szyba i boczek się nagrzewają, a wolałbym aby pozostawały chłodne.
- pokrętło głośności w radiu powinno się najpierw wyciągać a dopiero później obracać. Miałem tak w Unitrze i dzieci nie umiały mi go przestawiać,
- obsługa głosowa nieużywalna bo nie można z nią ani rozmawiać np. o polityce, ani zmieniać ustawień typu ciśnienie w oponach, ani sterować piecem c.o. w domu.
- przyciski sensoryczne radia powinny zniknąć tak jak wszystkie inne,
- siedzenia bez dodatkowych pokrowców przez co mogą się pobrudzić. Dlatego w ogóle chciałem zrezygnować z tapicerki na rzecz twardego krzesełka NORRARYD z Ikei, ale powiedzieli że nie ma tego nawet w opcji,
- dywaniki powinny sięgać kierownicy oraz wystawać za drzwi, tak żeby tylko nic się nie pobrudziło. Gumowe dywaniki także mało praktyczne bo na gładkim bardziej widać brud.

Co prawda to tylko część wad, ale w końcu to tylko samochód i to jeden z tańszych więc resztę pomijam, chyba że dalej się będzie okazywać że dach tak bardzo się brudzi bo jest za mało spadzisty to wtedy jeszcze coś napiszę...
:D :D :D :) :) :) zaorane



Sponsor

Re: Wady Karoqa

Sponsor


Robik99
Posty: 42
Rejestracja: 25 gru 2017, 9:58

Re: Wady Karoqa

Post autor: Robik99 »

:shock: ilu tutaj marketingu Škody :!:

TemplateSwitch
Posty: 11
Rejestracja: 02 kwie 2019, 9:21
Samochód: Skoda Karoq 1,5 TSI DSG

Re: Wady Karoqa

Post autor: TemplateSwitch »

??? na stronie skody karoq? wtf?

Piotr&Magda
Posty: 17
Rejestracja: 14 mar 2019, 10:02
Samochód: Karoq 1,5 tsi style

Re: Wady Karoqa

Post autor: Piotr&Magda »

Jankowski pisze: 12 kwie 2019, 12:33
Fifthdriver pisze: 10 kwie 2019, 14:15 Ooo, ja też coś mam! Wymienię to co zaobserwowałem, a o czym w salonach wam nie powiedzą!
- kolor biały za biały, mógłby być bardziej taki off white nie pasował mi do spodni,
- kolor czarny za mało czarny, ale lepszy niż biały bo ciemniejszy,
- oświetlenie automatyczne zapala się po otwarciu drzwi, a powinno 10 sekund później bo jak wysiadam zgarbiony to wszyscy mnie widzą, zwłaszcza w nocy (w dzień efekt słabszy, ale także występuje),
- za małe zrywanie przyczepności, przecież jak ktoś chce rodzinne auto to kupuje C4 Picasso czy coś takiego,
- przycisk autohold i start powinien być z lewej strony bo to dyskryminacja mańkutów,
- różne przyciski które można niechcący wcisnąć, lepiej by było gdyby nie było żadnych przycisków,
- klimatyzacja powinna zacząć się rozgrzewać sama gdy zbliżę się z kluczykiem np. na 15 m, chociaż jak jest -10 stopni to powinno być wcześniej np. 20 m.
- brak pamięci ustawień koła kierownicy, lubię jak po zaparkowaniu zawsze koła skręcone są o 2,3 stopnia w lewo, ale tylko gdy parkuję po prawej stronie ulicy. Gdy parkuję po lewej to koła powinny być skierowane w przeciwną stronę czyli 2,3 stopnia w prawo,
- miękkie wykończenie tam gdzie większość aut ma coś twardego,
- za mało plastików piano black, które uwielbiam,
- całe wnętrze powinno być zrobione z drewna tak aby po ewentualnym zarysowaniu można byłoby by je przeszlifować,
- jest za wąski, myślałem że taki samochód będzie szerszy,
- w klimatyzacji nie da się ustawić żeby samo się co chwila zmieniało ustawienie obiegu zewnętrznego, np. co 5 minut on, a potem po off.
- do felg 19'' opony są droższe niż do 18''
- przednia szyba ma za wąskie czarne paski po bokach. Znajomi twierdzą że to obniża frajdę z jazdy, domyślam się że zwyczajnie są zazdrośni i coś skrytykować musieli, ale wada jest, zwłaszcza jak świeci słońce
- klasyczne korek spustowy oleju, który do wymiany oleju wymaga odkręcenia.
- czujniki parkowania sygnalizują za późno przeszkodę, mogłoby to być przy 35 cm bo tak mam ustawiony fotel w garażu,
- materiały wykończeniowe nie opierają się prawom fizyki np. gdy samochód stoi w słońcu boczna szyba i boczek się nagrzewają, a wolałbym aby pozostawały chłodne.
- pokrętło głośności w radiu powinno się najpierw wyciągać a dopiero później obracać. Miałem tak w Unitrze i dzieci nie umiały mi go przestawiać,
- obsługa głosowa nieużywalna bo nie można z nią ani rozmawiać np. o polityce, ani zmieniać ustawień typu ciśnienie w oponach, ani sterować piecem c.o. w domu.
- przyciski sensoryczne radia powinny zniknąć tak jak wszystkie inne,
- siedzenia bez dodatkowych pokrowców przez co mogą się pobrudzić. Dlatego w ogóle chciałem zrezygnować z tapicerki na rzecz twardego krzesełka NORRARYD z Ikei, ale powiedzieli że nie ma tego nawet w opcji,
- dywaniki powinny sięgać kierownicy oraz wystawać za drzwi, tak żeby tylko nic się nie pobrudziło. Gumowe dywaniki także mało praktyczne bo na gładkim bardziej widać brud.

Co prawda to tylko część wad, ale w końcu to tylko samochód i to jeden z tańszych więc resztę pomijam, chyba że dalej się będzie okazywać że dach tak bardzo się brudzi bo jest za mało spadzisty to wtedy jeszcze coś napiszę...
:D :D :D :) :) :) zaorane
Mistrz 🏆

TemplateSwitch
Posty: 11
Rejestracja: 02 kwie 2019, 9:21
Samochód: Skoda Karoq 1,5 TSI DSG

Re: Wady Karoqa

Post autor: TemplateSwitch »

Kilka spostrzeżeń po krótkim okresie użytkowania. Mam nadzieję, że Wam się przydadzą/pomogą:

- Oboje (Żona i ja) prowadziliśmy auto i nie zaliczyliśmy ani jednego kangura. Nie wiem czy to kwestia stylu jazdy czy
konkretnego auta... w każdym razie jeżdżąc "na pałę", bez doświadczenia z tym konkretnym modelem, nic takiego nie
miało miejsca. Zaznaczę, że chodzi o sytuacje kiedy auto było odpalane będąc wychłodzone.

- zdarza się natomiast (tak jak o tym informowało wiele recenzentów) zerwanie przyczepności przy starcie. Jest to jednak,
moim zdaniem, sprawa do ogarnięcia - trzeba tylko lepiej poczuć auto/pedał gazu.

- przy jeździe powyżej 120 km/po mocno uszkodzonej nawierzchni/kostce brukowej robi się w kabinie głośno co mnie osobiści irytuje (ale nie każdy pasażer wyrażał takie zdanie co sugeruje, że jest to też kwestia indywidualnego odbioru hałasu). Niestety Skody chyba borykają się z tym problemem bo moja Octavia ma podobnie (jest w niej trochę mniej hałasu, ale też kształt ma bardziej aerodynamiczny).

- ktoś wcześniej napisał że "[DSG] zmiana biegów przy 2000 obr./min w normal, w sport bardzo wysoko przy absurdalnym
hałasie - brakuje pośredniej opcji przy około 2300 (dzięki za przypomnienie na forum)" - żadnego, nieprzyjemnego hałasu nie zaobserwowałem. Jeśli już to przyjemny dźwięk silnika, ledwo słyszalny przy włączonym radio albo zwykłej rozmowie. Po za tym wydaj mi się że tryb Sport po to jest żeby kręcić obroty i późno zmieniać biegi... Ps. moim zdaniem Sport jest ok.

- odchylenie drzwi do pierwszego oporu jest ok, powiedziałbym, że takie (b.podobne) samo jak w Octavi co oznacza, że w
warunkach parkingów marketowych da radę.

- przycisk świateł awaryjnych który wciskasz przypadkiem jak sięgasz po telefon" nie zdarzyło się - zobaczymy czy to
kwestia czasu... a może lokalizacji telefony w aucie :P

- jak postoi na zimnie to plastiki niesamowicie trzeszczą podczas jazdy (wystarczy ok 0 st C) - nie zauważyłem...

- jeśli chodzi o spalanie to już teraz mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że wszystko zależy od stylu jazdy czyli
kierowcy. Dla oszczędnych i zrównoważonych silnik będzie oszczędny. Dla walących na maksa spod świateł (po to tylko żeby 200m dalej zatrzymać się na czerwonym ;) silnik będzie palił więcej. Ja przy normalnej jeździe swojej i 170 km/h żony na autostradzie mam śr. spalanie (na kompletnie niedotartym silniku) 8,5. Wydaje mi się, że dużo daje doświadczenie z jazdy 1,4 TSI w Octavi.

JareK77
Posty: 82
Rejestracja: 12 maja 2019, 9:39
Samochód: Karoq Sportline 2.0 TSI, DSG, 4x4

Re: Wady Karoqa

Post autor: JareK77 »

Dodam od siebie, że brakuje mi haczyków w bagażniku po prawej stronie. Po lewej są trzy, po prawej ani jednego.
Fotele sportowe w wersji sportline są bardzo ciasne. Dla osób większych gabarytów będą niewygodne.
Funkcja ładowania bezprzewodowego telefonu prawdopodobnie nie obsługuje fast charge, bo ładuje koszmarnie wolno. Wzmacniania sygnału nie zaobserwowałem. Rozpoznawanie znaków na podstawie danych z nawigacji, w mniejszych miejscowościach w ogóle nie działa. W terenie zabudowanym często pokazuje 90 km/h. Raz nawigacja potrafiła się zgubić. Pokazywała położenie kilkaset metrów od faktycznego.

Awatar użytkownika
Sewerti
Posty: 79
Rejestracja: 12 maja 2019, 20:02
Samochód: Skoda Karoq 1.6 Tdi (manual)

Re: Wady Karoqa

Post autor: Sewerti »

Jedna z wielu wad tego auta to to że mi się podoba :D
Że jest przestronne
Ekonomiczne
I że wogóle jest fajne
Podsumowując po co kupiłem takie super autko
Mogłem wziąć duster'a

Pozdrawiam Wszystkich Was którzy nie lubią swojego autka jak ja ;)

JareK77
Posty: 82
Rejestracja: 12 maja 2019, 9:39
Samochód: Karoq Sportline 2.0 TSI, DSG, 4x4

Re: Wady Karoqa

Post autor: JareK77 »

Zgadzam się z Tobą w pełni.
Najpiękniejsze auto z dostępnych na rynku. Proporcjonalne, stylistyka lekko agresywna, sportowa, nie przekombinowane. Nie ma udziwnionych świateł nie wiadomo w jaki kształt. Bardzo ładna jest też Alfa Romeo Stelvio ale jak zobaczyłem kształt świateł do jazdy dziennej... Brzydsze chyba mają tylko Renault ;)

Dobra, koniec zachwytów. Ma być o wadach. Dodam jeszcze jedną. Fotele z wersji sportlinie maja niezwykłą przypadłość łapania wszelkich brudów. Żona ma torbę z plecionego sznurka, który kruszy się na potęgę. Sprzątnąć to bez odkurzacza z tych foteli jest praktycznie niemożliwe. Te małe igiełki wbijają się w tkaninę bardzo skutecznie.


Sewerti pisze: 10 cze 2019, 18:24 Jedna z wielu wad tego auta to to że mi się podoba :D
Że jest przestronne
Ekonomiczne
I że wogóle jest fajne
Podsumowując po co kupiłem takie super autko
Mogłem wziąć duster'a

Pozdrawiam Wszystkich Was którzy nie lubią swojego autka jak ja ;)

Awatar użytkownika
NAIMAD71
Posty: 126
Rejestracja: 17 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Kędzierzyn-Kożle

Re: Wady Karoqa

Post autor: NAIMAD71 »

Sewerti pisze: 10 cze 2019, 18:24 Jedna z wielu wad tego auta to to że mi się podoba :D
Że jest przestronne
Ekonomiczne
I że wogóle jest fajne
Podsumowując po co kupiłem takie super autko
Mogłem wziąć duster'a

Pozdrawiam Wszystkich Was którzy nie lubią swojego autka jak ja ;)
Potwierdzam auto mega zajebiste-dziwi mnie fakt ,że ludzie wydają kupe kasy a potem płaczą że nie fajny,że do d.....y.Można było oglądać,dotykać,jeżdzić-nie był czarnym kotem zapakowanym w worku. :ugeek:

PanPyś
Posty: 44
Rejestracja: 13 mar 2018, 19:10
Samochód: Karoq 1.5 TSI DSG Style MY2019

Re: Wady Karoqa

Post autor: PanPyś »

Przy obecnych temperaturach dorzucę od siebie:
Licha klimatyzacja.

ODPOWIEDZ