Wady Karoqa

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
PauLkr
Posty: 110
Rejestracja: 27 mar 2018, 15:08
Samochód: Skoda Karoq 1.5 DSG

Wady Karoqa

Post autor: PauLkr »

Nie było do tej pory tematu zbierającego negatywne odczucia użytkowników, a że ostatnio zostałem poproszony o zrobienie takiego zestawienia podzielę się również z wami. Proponuje wypisywać tylko wady (zakładam że skoro wybraliśmy takie auta to pozostałe zagadnienia to zalety lub neutralne tematy dla nas). Proponuję też nie wchodzić w dyskusję czy coś jest wadą czy nie - to w odpowiednich tematach np. DSG, LEDy itd - tu wpisujcie tylko swoje listę wad.

Opisuję auto takie jakie dostałem z fabryki (nie uwzględniam możliwości przekodowania) i wymieniam też wady które znałem przed zakupem np. wykończenie czy działanie Start-Stop.

Karoq 1.5 TSI, DSG, 5500km, w rodzinie od końca września 2018.

- łatwe zrywanie przyczepności przy ruszaniu (za duży moment do lekko wciśniętego gazu) - bez sensu w aucie aspirującym do rodzinnego - takie coś powinno być w trybie sport, wspominał o tym też Zachar w teście
- LEDy słabo działają (dopasowują się do prędkości i jest taki moment ze chciałbyś widzieć dalej a świeci blisko przy około 40-60km/h a nie zawsze da się włączyć długie)
- przycisk autohold w niewygodnym miejscu, a często używam (do precyzyjnego parkowania najlepiej wyłączyć AH)
- przycisk świateł awaryjnych który wciskasz przypadkiem jak sięgasz po telefon
- klima słabo nagrzewa wnętrze przy <5 st C na zewnątrz - trzeba używać jak maula wsiadasz dajesz 29 st C a potem zmniejszać jak się nagrzeje, czasem jest wrażenie ze we wnętrzu jest ciepło ale z nawiewów wyrzuca lodowate powietrze na ręce na kierownicy (oczywiście w menu mam nastawiony maksymalny automatyczny nawiew)
- brak pamięci niektórych ustawień klimatyzacji
- tandetne plastiki typu skorupa w drzwiach w okolicach uchwytu - w tym miejscu gdzie większość aut ma coś miękkiego (nawet stary Peugeot 206)
- plastiki piano black strasznie się rysują i brudzą (na zewnątrz w okolicach okien i wewnątrz przy dźwigni zmiany biegów)
- rysuje się też plastik podłokietnika w tylnej części
- jest szeroki - są drogi że na styk się mieścisz, ale z miejscami parkingowymi jeszcze gorzej, wjechać łatwo otworzyć drzwi gorzej - często nie dochodzą do pierwszego skoku i trzeba się przeciskać żeby nie opierać na aucie sąsiada, niesety w naszym kraju długo dominował standard wąskich miejsc, a dużych aut sporo jeździ teraz
- w klimatyzacji nie da się ustawić żeby częściowo wpływało powietrze z zewnątrz jest tylko on-off
- w wersji style są 18" felgi do których nie ma dużego wyboru opon, brakuje najnowszych modeli
- start-stop nie pamięta ustawień i aktywuje się po starcie auta
- kamera nie ma linii skrętnych, a w trybie parkowania są, aż dziwne że nie dało się tego połączyć
- ogrzewanie przedniej szyby starego typu z drucikami - znajomi twierdza że obniża frajdę z jazdy, dla mnie ok lecz wada jest
- klasyczne żarówki kierunkowskazów w tylnych światłach, które do zmiany wymagają demontażu lampy
- ACC ma swoje technologicznie ograniczenia i trzeba nad nim czuwać czy nie prowadzi nas na kolizję (2x nie wykrył auta jadącego przed w normalnej sytuacji bez zmiany pasa)
- czujniki parkowania pokazują że przeszkoda jest bardzo blisko przy ok 25 cm, mogłoby być 10 cm mniej
- jak postoi na zimnie to plastiki niesamowicie trzeszczą podczas jazdy (wystarczy ok 0 st C)
- tylna wycieraczka skacząca po szybie od nowości (pomogła wymiana wycieraczki)
- źle spasowany panel sterowania szybami u kierowcy
- pokrętło głośności w radiu - obraca się razem z etykietą (bardzo ekonomiczne rozwiązanie, kłuje w oczy)
- obsługa głosowa nieużywalna - właściwie służyć może jedynie do wybierania głosowego co przy android auto jest bez sensu, oczekiwałbym np zmian ustawień klimatyzacji, na szczęście po podłączeniu androida przycisk na kierownicy zmienia funkcję i obsługuje asystenta Google
- przyciski sensoryczne radia Bolero nie sprawdzą się, szczególnie te od strony pasażera (jednym z najczęściej używanych jest App - android auto)
- VarioFlex bez osłony podłokietnika w bagażniku (nie posiadam właśnie z tego powodu)
- wycieraczka na podłodze u kierowcy zaczyna się tam gdzie leżą moje stopy, zaczepy powinny być 10-15 cm głębiej pod fotelem (mam ponad 190 cm), ponadto wycieraczka nie sięga pod pedały



Sponsor

Wady Karoqa

Sponsor


batman_xp1
Posty: 154
Rejestracja: 22 sty 2018, 18:10
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI, Style

Re: Wady Karoqa

Post autor: batman_xp1 »

Muszę to powiedzieć - ale pierdol....
Zawsze ale to zawsze można do czegoś się doczepić. Może razem z Kraq zmiencie auta.

batman_xp1
Posty: 154
Rejestracja: 22 sty 2018, 18:10
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI, Style

Re: Wady Karoqa

Post autor: batman_xp1 »

"przycisk świateł awaryjnych który wciskasz przypadkiem jak sięgasz po telefon" - dziwne

batman_xp1
Posty: 154
Rejestracja: 22 sty 2018, 18:10
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI, Style

Re: Wady Karoqa

Post autor: batman_xp1 »

" jest szeroki - są drogi że na styk się mieścisz, ale z miejscami parkingowymi jeszcze gorzej, wjechać łatwo otworzyć " = kup sobie mniejsze auto i gitara

PauLkr
Posty: 110
Rejestracja: 27 mar 2018, 15:08
Samochód: Skoda Karoq 1.5 DSG

Wady Karoqa

Post autor: PauLkr »

batman_xp1 pisze:" jest szeroki - są drogi że na styk się mieścisz, ale z miejscami parkingowymi jeszcze gorzej, wjechać łatwo otworzyć " = kup sobie mniejsze auto i gitara
Jest to problem jak trzeba wyjsc na parkingu pod marketem.

Uważasz że sa to moje żale - nie, jest to zwrócenie uwagi na problemy z którymi może się zetknąć kupujący. Można wejść w dyskusje nie prowadzącą do niczego albo napisać swoje opinie w temacie jak się ma cos z sensem do powiedzenia.

batman_xp1
Posty: 154
Rejestracja: 22 sty 2018, 18:10
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI, Style

Re: Wady Karoqa

Post autor: batman_xp1 »

"Jest to problem jak trzeba wyjsc na parkingu pod marketem." - powtarzam - kup mniesze

Przemo
Posty: 18
Rejestracja: 14 kwie 2018, 7:37

Re: Wady Karoqa

Post autor: Przemo »

Paulkr chyba nie takie auto kupiłeś. Ja nie dostrzegam jakiś strasznych wad. Może nie miałeś nigdy żadnego innego nowego samochodu. Jakbyś miał to bus wiedział, ze żaden nie jest idealny. Ja uważam, że Karoq generalnie jest super oczywiście odpowiednio doposażony i 4x4.

PauLkr
Posty: 110
Rejestracja: 27 mar 2018, 15:08
Samochód: Skoda Karoq 1.5 DSG

Re: Wady Karoqa

Post autor: PauLkr »

batman_xp1 pisze:"Jest to problem jak trzeba wyjsc na parkingu pod marketem." - powtarzam - kup mniesze
Dokonałem tego wyboru świadomie biorąc za i przeciw. Widze ze czujesz się urażony tym że moim zdaniem coś można było lepiej rozwiazac w naszych autach. Problem szerokości mozna było np rozwiazac mniejszym pierwszym skokiem drzwi.
Temat nie powstał w celu szukania rozwiązać co próbujesz robić. Z założenia miała być to pomoc zainteresowanem zakupem.
Niestety w dzisiejszym Internecie nie można mieć swojego zdania.

Przemo pisze: 02 lut 2019, 22:43 Paulkr chyba nie takie auto kupiłeś. Ja nie dostrzegam jakiś strasznych wad. Może nie miałeś nigdy żadnego innego nowego samochodu. Jakbyś miał to bus wiedział, ze żaden nie jest idealny. Ja uważam, że Karoq generalnie jest super oczywiście odpowiednio doposażony i 4x4.
Żaden nie jest idealny, dlatego dobrze wiedzieć czy jesteśmy coś w stanie zaakceptować przed zakupem czy nie. Cześć problemów to pierdoły, część poznałem dopiero po dłuższym użytkowaniu. Nigdzie nie napisałem że nie jestem zadowolony.

root
Administrator
Posty: 327
Rejestracja: 30 lip 2017, 0:48
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Wady Karoqa

Post autor: root »

Panowie, wyluzujcie. Każdy ma swoje subiektywne zdanie i ma do niego prawo. Proszę mi tu bez wycieczek osobistych.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Karoqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

michjed
Posty: 201
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:06
Samochód: Skoda Karoq Style 1,5 TSI DSG

Re: Wady Karoqa

Post autor: michjed »

PauLkr pisze:
batman_xp1 pisze:" jest szeroki - są drogi że na styk się mieścisz, ale z miejscami parkingowymi jeszcze gorzej, wjechać łatwo otworzyć " = kup sobie mniejsze auto i gitara
Jest to problem jak trzeba wyjsc na parkingu pod marketem.

Uważasz że sa to moje żale - nie, jest to zwrócenie uwagi na problemy z którymi może się zetknąć kupujący. Można wejść w dyskusje nie prowadzącą do niczego albo napisać swoje opinie w temacie jak się ma cos z sensem do powiedzenia.
Tylko wg mnie wadą jest co wyszło w trakcie użytkowania i o czym nie wiedziałeś decydując się na zakup. A o tym, że karoq ma taką a nie inną szerokość to „widziały gały co brały”. Tak to każdy w każdym samochodzie znajdzie taką wadę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Była srebrna Octavia II Fl Combi Style 1,4 TSI. Obecnie czarny Karoq Style 1,5 TSI+DSG i srebrna Fabia III Style 1,2 TSI+DSG

ODPOWIEDZ