Rocznik modelowy 2020

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Rocznik modelowy 2020

Post autor: Andrew1962 »

Shadoon pisze: 22 maja 2019, 21:44
Andrew1962 pisze:Czekaj zaraz lecę odpalać i porównać ;) Obrazek
No i jak oceniasz ledy mijania w Karoqu?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Ledy mijania są OK, dużo mocniejsze niż w mojej poprzedniej Insignii natomiast mimo, że miałem tylko bi-ksenony to drogowe niestety w Kuraku wysiadają. Oczywiście nie są to świeczki ale jednak te oplowskie rozświetlały mocniej drogę przede mną.



Sponsor

Re: Rocznik modelowy 2020

Sponsor


Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Rocznik modelowy 2020

Post autor: Shadoon »

Andrew1962 pisze:
Shadoon pisze: 22 maja 2019, 21:44
Andrew1962 pisze:Czekaj zaraz lecę odpalać i porównać ;) Obrazek
No i jak oceniasz ledy mijania w Karoqu?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Ledy mijania są OK, dużo mocniejsze niż w mojej poprzedniej Insignii natomiast mimo, że miałem tylko bi-ksenony to drogowe niestety w Kuraku wysiadają. Oczywiście nie są to świeczki ale jednak te oplowskie rozświetlały mocniej drogę przede mną.
Dzięki za opinię

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


tomekk
Posty: 74
Rejestracja: 25 mar 2019, 21:23
Samochód: Skoda Octavia 2.0 TDI CUNA

Re: Rocznik modelowy 2020

Post autor: tomekk »

Czy coś wiadomo odnośnie MY20? Kiedy wchodzi, czy dalej będzie rabat na 1.6 TDI, czy coś się w pakietach zmieni. Kiedy można się spodziewać oficjalnego cennika od Skody?

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Rocznik modelowy 2020

Post autor: Shadoon »

tomekk pisze:Czy coś wiadomo odnośnie MY20? Kiedy wchodzi, czy dalej będzie rabat na 1.6 TDI, czy coś się w pakietach zmieni. Kiedy można się spodziewać oficjalnego cennika od Skody?
Zapytaj też w salonach Škody, ale nie sądzę żeby znali już rabaty

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Rocznik modelowy 2020

Post autor: c#Hunter »

tomekk pisze: 05 cze 2019, 9:53 Czy coś wiadomo odnośnie MY20? Kiedy wchodzi, czy dalej będzie rabat na 1.6 TDI, czy coś się w pakietach zmieni. Kiedy można się spodziewać oficjalnego cennika od Skody?
Ciężko powiedzieć ale jak masz zamówiony to cenę masz zamrożoną. Z tym, że była tu taka koleżanka (Weronika) na forum co czekała prawie rok i nie miała nawet daty produkcji. W końcu poszła do innego salonu i już jeździ... Tak więc trzeba uważać gdzie się zamawia. Ogólnie to podwyżki w cenniku są zazwyczaj z początkiem roku kalendarzowego a nie modelowego. Promocja o której mówisz jest już bardzo długo. JEśli na TDI masz marże od cennika na poziomie 10% to żaden rabat i wszędzie taki dostaniesz. Ludzie tu po 15-17% mieli na 1.6TDI...

Edit: nowy rocznik modelowy w skoda wchodzi zawsze w okolicy 36tygodnia. Po wakacyjnej przerwie produkcyjnej.

tomekk
Posty: 74
Rejestracja: 25 mar 2019, 21:23
Samochód: Skoda Octavia 2.0 TDI CUNA

Re: Rocznik modelowy 2020

Post autor: tomekk »

Rabat mamy ok. 18k. Także standard na 1.6 TDI. No właśnie salon, w którym zamówiliśmy stwierdził że jak producent zabierze rabat 10k to oni go nie gwarantują. Od 3 miesięcy nie mamy też terminu produkcji. Dlatego zastanawiamy się nad autem u innego dealera z placu, u którego wcześniej chcieliśmy zamówić de facto. Ale to auto ma varioflex i VC a wolelibyśmy mieć elektryke fotela i ewentualnie hak także zastanawiamy się czy jak jutro zamówimy u drugiego dealera to kiedy będzie zrobiony i czy nie będzie tak, że wpadnie termin na MY20 i nie będzie rabatu dodatkowego.

NoAndy
Posty: 43
Rejestracja: 14 lut 2019, 9:46
Samochód: Karoq 1.5 TSI 6M style + comfort

Re: Rocznik modelowy 2020

Post autor: NoAndy »

PauLkr pisze: 25 kwie 2019, 14:55 Zmiany w 2020:
- nowy kluczyk KESSY który działa tylko po wykryciu ruchu (zmniejszenie podatności na kradzież)
- podświetlanie ambientowe tylko ze światłami mijania/drogowymi
- znika logo z klapy
- płyn chłodniczy G12evo (Zamiast g13)
- znika logo z czarnej pokrywy silnika
- dostępność DCC bez 4x4
- Side Assist z zasiegiem do 70m i lampki w obudowie lusterka, a nie na szybce
czy jest już gdzieś oficjalne potwierdzenie zmian w MY2020 dla modelu Karoq?

NoAndy
Posty: 43
Rejestracja: 14 lut 2019, 9:46
Samochód: Karoq 1.5 TSI 6M style + comfort

Re: Rocznik modelowy 2020

Post autor: NoAndy »

ukazało się coś takiego - broszura dla dealerów dot. zmian modelowych na 2020 oraz kalendarz produkcji i zamówień - planowana przerwa produkcyjne 1.5 TSI od końca czerwca do początku października (!)
wzrosty cen: za benzynę 200 eur,o a za diesla 2000(!!!) euro
czy ktoś z Was wie co kryje się pod skrótem "VPI" ?

www.skodaclub.it/index.php?action=dlatt ... tach=60689

mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Rocznik modelowy 2020

Post autor: mans »

Jestem bardzo ciekaw czym tak naprawdę jest spowodowana aż tak długa przerwa w produkcji silnika 1.5 TSI :?
Bo chyba nie o nowe normy WLTP 2019 tutaj chodzi ;)
Z tym 1.5 TSI to po prostu jakaś jedna wielka masakra się robi :roll:
Jak mawia moja Córka moim zdaniem VW coś "kłamczy" na ten temat :(
Jest jeszcze jedna ciekawostka a mianowicie konia z rzędem temu kto znajdzie w całej Polsce
demo Skody Karoq z silnikiem 1.5 TSI 150KM obojętnie czy w manualu czy z DSG 7 :(
To samo zresztą dotyczy VW Tiguana ;)
Wszędzie albo 1.0 TSI 115KM(Skoda Karoq) lub 2.0 TSI 190KM ewentualnie jakieś Diesle :(
Przypadek nie sądzę :?
Ostatnio zmieniony 18 cze 2019, 12:30 przez mans, łącznie zmieniany 8 razy.

NoAndy
Posty: 43
Rejestracja: 14 lut 2019, 9:46
Samochód: Karoq 1.5 TSI 6M style + comfort

Re: Rocznik modelowy 2020

Post autor: NoAndy »

MANS - ja też mam podobne wrażenie, mój 1.5 TSI wg umowy miał być do końca września, potem produkcja 24 tydzień, dziś wiem że wyprodukował się na przełomie maja/czerwca i jest w drodze do dealera - jakże wyraźna była "akcja" produkowania zamówionych benzyniaków, diesle wstrzymywano ostatnio rzucając wszystkie siły na benzynę, ale to może i z tego powodu że one zdrożeją o 2000 euro (jakieś 8-9 tysięcy zł)
Jak zauważał ktoś na forum VW też od kwietnia nie przyjmował zamówień na auta z motorem 1.5 TSI więc może to coś związane z nową homologacją WPTP 2020 - faktem jest że normy od września mają być zaostrzone (oby o to tylko chodziło) bo jeszcze nie mam Karoq'a a już mnie spina.

ODPOWIEDZ