Felgi Crater 19 cali - prośba o opinię

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
sebekdj
Posty: 8
Rejestracja: 14 lut 2019, 11:55
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI z DSG

Felgi Crater 19 cali - prośba o opinię

Post autor: sebekdj »

Dzień dobry,

Czy ktoś z użytkowników posiada w swoim Karoq 19 calowe felgi Crater? Nie jestem pewien, czy zdecydować się na takie obręcze. Czy oby auto nie będzie zbyt sztywne i nie straci bardzo mocno na komforcie?
Dodam, że nie planuję brać aktywnego zawieszenia.

Pozdrawiam



Sponsor

Felgi Crater 19 cali - prośba o opinię

Sponsor


Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Felgi Crater 19 cali - prośba o opinię

Post autor: Shadoon »

sebekdj pisze:Dzień dobry,

Czy ktoś z użytkowników posiada w swoim Karoq 19 calowe felgi Crater? Nie jestem pewien, czy zdecydować się na takie obręcze. Czy oby auto nie będzie zbyt sztywne i nie straci bardzo mocno na komforcie?
Dodam, że nie planuję brać aktywnego zawieszenia.

Pozdrawiam
Z tego co po długodystansowym teście Zachar komentował, to optimum 18". Narzekał na te 19" z uwagi na zmniejszony komfort.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


sebekdj
Posty: 8
Rejestracja: 14 lut 2019, 11:55
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI z DSG

Re: Felgi Crater 19 cali - prośba o opinię

Post autor: sebekdj »

Muszę w takim razie obejrzeć ten test.

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Felgi Crater 19 cali - prośba o opinię

Post autor: Shadoon »

sebekdj pisze:Muszę w takim razie obejrzeć ten test.
https://www.autocentrum.pl/publikacje/t ... ac-za-rok/

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


sebekdj
Posty: 8
Rejestracja: 14 lut 2019, 11:55
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI z DSG

Re: Felgi Crater 19 cali - prośba o opinię

Post autor: sebekdj »

Dzięki za link.

Jak ktoś jeszcze może coś napisać to zapraszam. Może ktoś ma u siebie takie felgi? Czym więcej opinii tym lepiej :)

sebekdj
Posty: 8
Rejestracja: 14 lut 2019, 11:55
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI z DSG

Re: Felgi Crater 19 cali - prośba o opinię

Post autor: sebekdj »

Shadoon pisze: 15 mar 2019, 22:35
sebekdj pisze:Muszę w takim razie obejrzeć ten test.
https://www.autocentrum.pl/publikacje/t ... ac-za-rok/

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Rzeczywiście, w artykule wspominają o tych felgach dwukrotnie. Na końcu stwierdzają, że tylko tego mogliby żałować po roku od zakupu :D
Chyba ciężko z tym polemizować i lepiej wziąć 18 cali i cieszyć się komfortem i dobrym tłumieniem nierówności.

Awatar użytkownika
Hetman72
Posty: 97
Rejestracja: 04 maja 2018, 12:27

Re: Felgi Crater 19 cali - prośba o opinię

Post autor: Hetman72 »

Ze wszystkich opinii o 19" felgach, nie ważne czy jest DCC, są one za twarde na Polskie drogi i znacząco pogarszają komfort jazdy. Za to do wyglądu +10 dają ;-)
Nawet w 18" może być niekiedy za twardo, szczególnie jak ktoś ma dużo progów zwalniających lub drogi z muldami, przetestowałem to właśnie w Atece i mogę zrozumieć ból jak przesiadłem się z Octavi III 16" na Atece 18". Ale z drugiej strony, w Atece na zakręcie, który brałem w Octavi max 105km/h, w Atece mogę +10km/h jechać ;-) --- opony jak przyklejone się trzymają.
Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

c#Hunter
Posty: 510
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Felgi Crater 19 cali - prośba o opinię

Post autor: c#Hunter »

Hetman72 pisze: 15 mar 2019, 23:10 Ze wszystkich opinii o 19" felgach, nie ważne czy jest DCC, są one za twarde na Polskie drogi i znacząco pogarszają komfort jazdy. Za to do wyglądu +10 dają ;-)
Nawet w 18" może być niekiedy za twardo, szczególnie jak ktoś ma dużo progów zwalniających lub drogi z muldami, przetestowałem to właśnie w Atece i mogę zrozumieć ból jak przesiadłem się z Octavi III 16" na Atece 18". Ale z drugiej strony, w Atece na zakręcie, który brałem w Octavi max 105km/h, w Atece mogę +10km/h jechać ;-) --- opony jak przyklejone się trzymają.
W Atace masz progresje i po prostu lepiej czuć drogę. Co do felg to ja mam teraz 17" na zimę i jakby ktoś sobie kupił moje nówki 18" to byłbym zadowolony ;) 17" mam czarne i całkiem superowo to wygląda w białym Karoqu (nie widać że są za małe czy coś).

sebekdj
Posty: 8
Rejestracja: 14 lut 2019, 11:55
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI z DSG

Re: Felgi Crater 19 cali - prośba o opinię

Post autor: sebekdj »

Zadalem to samo pytanie na forum brytyjskim. Tam kilka osob twierdzilo, ze brak komforu wynika glownie z niewlasciwego cisnienia w ogumieniu. Ciekawa teza, jednak nie wiem, czy ma to az taki wplyw na konfort w przypadku 19-calowych felg ;)
Jedna z opini:
"I have the 19" Craters and as long as you don't inflate them higher than the recommended figures stated inside the petrol cap then the ride seems smoother than my 15" Fabia ones, especially over speed bumps in the road. When I picked up the car the tyres were inflated way too much by the dealer."

c#Hunter
Posty: 510
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Felgi Crater 19 cali - prośba o opinię

Post autor: c#Hunter »

sebekdj pisze: 19 mar 2019, 9:53 Zadalem to samo pytanie na forum brytyjskim. Tam kilka osob twierdzilo, ze brak komforu wynika glownie z niewlasciwego cisnienia w ogumieniu. Ciekawa teza, jednak nie wiem, czy ma to az taki wplyw na konfort w przypadku 19-calowych felg ;)
Jedna z opini:
"I have the 19" Craters and as long as you don't inflate them higher than the recommended figures stated inside the petrol cap then the ride seems smoother than my 15" Fabia ones, especially over speed bumps in the road. When I picked up the car the tyres were inflated way too much by the dealer."
Tia. Wielu ludzi ma syndrom chwalenia swojego. Zwłaszcza jak wydadzą kupę kasy i się okaże kupa. Szkoda że nie napisał ile mu nabili w salonie.

ODPOWIEDZ