Opony zimowe

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
Marek
Posty: 17
Rejestracja: 06 lis 2017, 19:52

Re: Opony zimowe

Post autor: Marek »

A jak temat czujników ciśnienia w oponach ma się do kompletu kól kupowanego poza salonem?

Czy takie czujniki trzeba we własnym zakresie jakoś załatwić(i podłączyć pwnie też) czy sie ten system po prostu wyłącza wtedy?



Sponsor

Re: Opony zimowe

Sponsor


root
Administrator
Posty: 327
Rejestracja: 30 lip 2017, 0:48
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Opony zimowe

Post autor: root »

Nie ma czujników. Monitorowanie ciśnienia działa w oparciu o dane z systemu ABS.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Karoqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Marek
Posty: 17
Rejestracja: 06 lis 2017, 19:52

Re: Opony zimowe

Post autor: Marek »

root pisze: 23 sty 2018, 23:56 Nie ma czujników. Monitorowanie ciśnienia działa w oparciu o dane z systemu ABS.
dziękuję za informację

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Opony zimowe

Post autor: Kraq »

Marek pisze: 24 sty 2018, 8:06
root pisze: 23 sty 2018, 23:56 Nie ma czujników. Monitorowanie ciśnienia działa w oparciu o dane z systemu ABS.
dziękuję za informację
I to jest duży plus dla grupy VAG, że nie stosują czujników w kołach. W przypadku drugiego kompletu kół, nie ma dodatkowych kosztów w postaci zakupu drugiego zestawu czujników i corocznych kosztów programowania tych czujników (dwa razy w roku kół letnich i zimowych). Jest to wymierna korzyść dla klienta.

root
Administrator
Posty: 327
Rejestracja: 30 lip 2017, 0:48
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Opony zimowe

Post autor: root »

Stosują. W Passacie np. można zamówić opcjonalnie czujniki.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Karoqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Awatar użytkownika
NAIMAD71
Posty: 126
Rejestracja: 17 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Kędzierzyn-Kożle

Re: Opony zimowe

Post autor: NAIMAD71 »

elektrod pisze: 22 sty 2018, 21:49
Kraq pisze: 20 sty 2018, 22:53 Koło zimowe 18"
Felga alu Trinity antracyt 7,0Jx18 + opona Pirelli SZ 3 215/50R18 92V
komplet: 7960 zł
Wracając do tematu opon i felg to ogólnie jest problem z felgami i oponami do Karoqa. Jak opon jeszcze kilka firm jest to z felgami 7,0Jx18 jest problem. Chciałem na sezon letni kupić jakieś fajne felgi nie skodowe i praktycznie nic nie znalazłem. A nie chcę brać felg które nie są dopuszczone przez producenta (sprawy ewentualnych odszkodowań). Ze skodowych to te mi się jedynie w miarę podobają http://eshop.skoda-auto.com/cz/en/b2c/r ... 24/43/1001
Opony pirelli kupiłem sam za lekko ponad 2500. Same felgi alu Trinity antracyt 7,0Jx18 w Skodzie 1100zł/sztukę(cena wyjściowa, cenę po rabacie będę znał za kilka dni). Komplet wychodzi 6900 + ewentualny rabat
Polecam tą stronę-http://felgi-niemieckie.pl/konfigurator ... t.skm.html

bartic
Posty: 135
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:55
Samochód: Skoda Karoq 1.5 tsi (manual)

Re: Opony zimowe

Post autor: bartic »

Ja chyba będę celował w 17-tki na zimę, chociaż najchętniej z salonu wyjechałbym na jakis dobrych wielosezonowych gumach.

tborowsk
Posty: 120
Rejestracja: 24 lut 2018, 16:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opony zimowe

Post autor: tborowsk »

bartic pisze: 07 mar 2018, 20:22 Ja chyba będę celował w 17-tki na zimę, chociaż najchętniej z salonu wyjechałbym na jakis dobrych wielosezonowych gumach.
Raczej nie ma szans na wielosezonowe. Każde nowe auto, niezależnie od marki ma letnie opony. W ostatnich latach kupiłem 3 nowe auta i każde z fabryki przyjechało na letnich. No chyba, że dokupisz zimowe w salonie, to wtedy inna sprawa.

Jak żonie kupowałem Fabię, to zimówki doliczyłem sobie do leasingu. Po rabacie cena za oponę wyszła mi jak na oponeo.pl, a że koszt został doliczony do leasingu, to praktycznie tego nie odczułem. Polecam to rozwiązanie, jak ktoś planuje kupić auto na firmę.

Awatar użytkownika
Lucien
Posty: 180
Rejestracja: 22 lut 2018, 19:12
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: VW Tiguan 2.0 TSI 4x4 190KM

Re: Opony zimowe

Post autor: Lucien »


tborowsk pisze:
bartic pisze: 07 mar 2018, 20:22 Ja chyba będę celował w 17-tki na zimę, chociaż najchętniej z salonu wyjechałbym na jakis dobrych wielosezonowych gumach.
Jak żonie kupowałem Fabię, to zimówki doliczyłem sobie do leasingu. Po rabacie cena za oponę wyszła mi jak na oponeo.pl, a że koszt został doliczony do leasingu, to praktycznie tego nie odczułem. Polecam to rozwiązanie, jak ktoś planuje kupić auto na firmę.
Obrazek

root
Administrator
Posty: 327
Rejestracja: 30 lip 2017, 0:48
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Opony zimowe

Post autor: root »

W niektórych markach (chyba np. w Mercedesie) możesz sobie zażyczyć wielosezonowych zamiast letnich. Ale w większości to zawsze są letnie.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Karoqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

ODPOWIEDZ