Dzwoniące, drżące blachy osłon pod samochodem.

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
NoAndy
Posty: 43
Rejestracja: 14 lut 2019, 9:46
Samochód: Karoq 1.5 TSI 6M style + comfort

Re: Dzwoniące, drżące blachy osłon pod samochodem.

Post autor: NoAndy »

zaloguj się w.panel zarządzania kontem zakładka profil - na dole jest okno z opisem auta można modyfikować



Sponsor

Re: Dzwoniące, drżące blachy osłon pod samochodem.

Sponsor


NoAndy
Posty: 43
Rejestracja: 14 lut 2019, 9:46
Samochód: Karoq 1.5 TSI 6M style + comfort

Re: Dzwoniące, drżące blachy osłon pod samochodem.

Post autor: NoAndy »

KOSC964 pisze: 10 maja 2019, 17:37 Czy ktoś też ma coś takiego, że co jakiś czas słychać odgłosy drżących osłon z pod auta? Ja już odwiedziłem trzy razy serwis i problem nadal istnieje. Pan w serwisie poinformował mnie, że ten problem to nie tylko w Karou ale i w Kodiaqu występuje. Jest to bardzo irytujący dźwięk - jak w starym aucie po szóstym remoncie. :cry:

czy udało Ci się poradzić z tymi odglosami? Ja również byłem w serwisie pooglodali popatrzyli od spodu podociagali śrubki po czym wsiedliśmy do auta i nic zaprosili mnie na nowa wizytę bo muszą autu poświęcić więcej czasu by zlokalizować źródło dziwnych dźwięków
nie pochodzą od blach ochronnych pod autem to raczej coś z zawieszeniem lub klapą bagażnika - ale jak wiesz już co daje te blaszane odglosy napisz

KOSC964
Posty: 29
Rejestracja: 13 mar 2018, 20:54
Samochód: Skoda Karoq 2.0 TDI DSG 4x4 Style

Re: Dzwoniące, drżące blachy osłon pod samochodem.

Post autor: KOSC964 »

Dalej nic jeżdżę do serwisu i za każdym razem ma być już dobrze ale znowu słyszę te irytujące odgłosy (jakby w starym rowerze poluzował blaszany błotnik, czyli dzwonię do serwisu i umawiam się kolejny raz na usunięcie tych odgłosów.

NoAndy
Posty: 43
Rejestracja: 14 lut 2019, 9:46
Samochód: Karoq 1.5 TSI 6M style + comfort

Re: Dzwoniące, drżące blachy osłon pod samochodem.

Post autor: NoAndy »

U mnie także bez poprawy mechanik jeździł z głową w bagażniku nie znalazł przyczyny, coś niby wyregulowali i przesmarowali w zamku klapy ale po paru dniach stuki powrocily - będę jechał do serwisu nadal walczyć.
Jeżeli Twój serwis poradzi napisz, jak mnie się uda to zrobić to także dam znać co jest przyczyną i co zrobili.

NoAndy
Posty: 43
Rejestracja: 14 lut 2019, 9:46
Samochód: Karoq 1.5 TSI 6M style + comfort

Re: Dzwoniące, drżące blachy osłon pod samochodem.

Post autor: NoAndy »

Wreszcie poprawa. Znaczna regulacja zamka klapy bagażnika tak ze dość mocno teraz rygluje się i całkiem inny odgłos zwalniania zamka (jakby był on bardziej napięty) ale komfort akustyczny wnętrza zmienił się na plus - jest dużo ciszej za plecami i nie ma tego dzwonienia w bagażniku. Mechanik sam w bagażniku musiał to wymacać podczas jazdy testowej by się przekonać że to jest to na co im kilkakrotnie wskazywałem - za czwartym razem posłuchali i wreszcie mam banana 😋 - naprawdę całkiem inna jazda. I nie mialo to nic wspólnego w blaszanymi osłonami pod autem, choć te trącone wydają podobny dźwięk.
KOSC964 trafnie porównał -też pamiętam dźwięk aluminiowego błotnika w starym rowerze wigry3 😀 dobrze że to dla mnie już historia z happy end’em

ODPOWIEDZ