Dzwoniące, drżące blachy osłon pod samochodem.

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
KOSC964
Posty: 29
Rejestracja: 13 mar 2018, 20:54
Samochód: Skoda Karoq 2.0 TDI DSG 4x4 Style

Dzwoniące, drżące blachy osłon pod samochodem.

Post autor: KOSC964 »

Czy ktoś też ma coś takiego, że co jakiś czas słychać odgłosy drżących osłon z pod auta? Ja już odwiedziłem trzy razy serwis i problem nadal istnieje. Pan w serwisie poinformował mnie, że ten problem to nie tylko w Karou ale i w Kodiaqu występuje. Jest to bardzo irytujący dźwięk - jak w starym aucie po szóstym remoncie. :cry:



Sponsor

Dzwoniące, drżące blachy osłon pod samochodem.

Sponsor


Marcooo
Posty: 219
Rejestracja: 28 sty 2019, 19:06
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI 150 km 4x4

Re: Dzwoniące, drżące blachy osłon pod samochodem.

Post autor: Marcooo »

Mam coś podobnego ale myślę że to amortyzatory . Jadę do serwis w piątek to dam znać co ustalili

Marcooo
Posty: 219
Rejestracja: 28 sty 2019, 19:06
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI 150 km 4x4

Re: Dzwoniące, drżące blachy osłon pod samochodem.

Post autor: Marcooo »

Co zrobić jak serwis nie może sobie poradzić z tym trzeszczenie? Jeździć czy reklamować?

c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Dzwoniące, drżące blachy osłon pod samochodem.

Post autor: c#Hunter »

Marcooo pisze: 29 maja 2019, 18:43 Co zrobić jak serwis nie może sobie poradzić z tym trzeszczenie? Jeździć czy reklamować?
Musisz robić dym. Jak nie trzeszczą u wszystkich tak samo to może masz coś wadliwe.

Marcin001
Posty: 7
Rejestracja: 08 kwie 2019, 17:15
Samochód: Skoda Karoq 2.0 TDI 4x4

Re: Dzwoniące, drżące blachy osłon pod samochodem.

Post autor: Marcin001 »

U mnie też słyszę taki dzwoniący metaliczny dźwięk czasami w 2.0 TDI 4x4. Mam dodatkowo osłony podwozia, nie wiem czy to ma jakiś związek. Czy ktoś się z tym uporał?

fid
Posty: 22
Rejestracja: 31 sie 2018, 14:25
Lokalizacja: Wiedeń
Samochód: Subaru XV II 2.0

Re: Dzwoniące, drżące blachy osłon pod samochodem.

Post autor: fid »

Inna marka, a problem ten sam - mi też osłony podwozia potrafią zadzwonić na bruku :)
Przyzwyczaiłem się...

KOSC964
Posty: 29
Rejestracja: 13 mar 2018, 20:54
Samochód: Skoda Karoq 2.0 TDI DSG 4x4 Style

Re: Dzwoniące, drżące blachy osłon pod samochodem.

Post autor: KOSC964 »

fid pisze: 27 cze 2019, 15:09 Inna marka, a problem ten sam - mi też osłony podwozia potrafią zadzwonić na bruku :)
Przyzwyczaiłem się...
Tylko, że w Karoqu to napierdzielają na wolnych obrotach na postoju.

Awatar użytkownika
User karoq
Posty: 213
Rejestracja: 09 wrz 2018, 14:00
Samochód: Karoq 2.0 Tdi. Dsg. 4x4.style

Re: Dzwoniące, drżące blachy osłon pod samochodem.

Post autor: User karoq »

KOSC964 pisze:
fid pisze: 27 cze 2019, 15:09 Inna marka, a problem ten sam - mi też osłony podwozia potrafią zadzwonić na bruku :)
Przyzwyczaiłem się...
Tylko, że w Karoqu to napierdzielają na wolnych obrotach na postoju.
Kwestia przyzwyczajenia nie zawsze slychac , jak we wszystkich karoqach slychac hmmm ten typ tak ma ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


NoAndy
Posty: 43
Rejestracja: 14 lut 2019, 9:46
Samochód: Karoq 1.5 TSI 6M style + comfort

Re: Dzwoniące, drżące blachy osłon pod samochodem.

Post autor: NoAndy »

Czy komuś udało się zdiagnozować i wyeliminować te dziwne blaszane dźwięki z pod auta, u mnie na nierównościach "dzwonią blachy" jakby w rejonie tylnego zawieszenia - bagażnik wyczyszczony nic nie może się ruszać, a nadal na nierównościach jak "zawiasy tylnej belki" pracują (studzienka w jezdni, dziura, tarka) coś brzęczy - chyba, że to zamki elektrycznej klapy bagażnika - bo nadwozie jest zbyt wiotkie? napiszcie o swoich doznaniach akustycznych i sposobach na ich eliminację.

Szpadyzor
Posty: 3
Rejestracja: 12 wrz 2019, 12:29
Samochód: BMW E38 740i

Re: Dzwoniące, drżące blachy osłon pod samochodem.

Post autor: Szpadyzor »

Podjedźcie na stację diagnostyczną i sprawdźcie na rolkach czy to nie przypadkiem ręczny, mam ten sam problem u siebie w BMW. Na kostce i nierównościach stuka że wstyd jechać, też myślałem że to osłony, a na stacji diagnostycznej diagnosta zaciągnął ręczny na rolkach i przestało dzwonić, fakt że u mnie ten ręczny ma już za sobą parę ładnych wiosen a w nowym kuraku to raczej mało prawdopodobne ale może jednak... :)

PS.: Ktoś wie jak w profilu konta forum zmienić samochód, szukałem w ustawieniach ale nie znalazłem? Czekam na kuraka i ma być w na początku października do odbioru, więc pewnie się przyda. :)

ODPOWIEDZ