Slady wody na rolecie przeciwslonecznej

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
gborek
Posty: 9
Rejestracja: 14 sty 2019, 10:52
Samochód: Karoq TSI 1.5 FWD AUTOMAT

Slady wody na rolecie przeciwslonecznej

Post autor: gborek »

Witam, ostatnio zauważyłem naciek z wody na rolecie przeciwsłonecznej. Co ciekawe wydaje mi się żę naciek powstał na zwiniętej rolecie (zazwyczaj tak jest zostawiona), jest tuż nad dzwiami pasażera (prawa krawędz rolety). Tak na oko 10x20 cm.

Jakaś podpowiedz czy coś sprawdzić mogę samemu czy raczej od razu jechać do serwisu?

Martwi mnie to że zasadniczo samochód stoji w garażu.



Sponsor

Slady wody na rolecie przeciwslonecznej

Sponsor


c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Slady wody na rolecie przeciwslonecznej

Post autor: c#Hunter »

Lejesz karcherem po szybie a w środku ktoś patrzy czy jest szczelnie. Na rolecie to może być np. wilgoć z powietrza.
.

robert004
Posty: 25
Rejestracja: 02 lis 2018, 5:23
Samochód: Karoq 2.0tdi

Re: Slady wody na rolecie przeciwslonecznej

Post autor: robert004 »

Jedź z tym do serwisu. Zaciek w tym miejscu świadczy o nieszczelności okna dachowego. Gdyby zaciek pojawił się z przodu samochodu to świadczyłoby to o zapchanych przewodach odpływowych.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

gborek
Posty: 9
Rejestracja: 14 sty 2019, 10:52
Samochód: Karoq TSI 1.5 FWD AUTOMAT

Re: Slady wody na rolecie przeciwslonecznej

Post autor: gborek »

Minęła chwila, ale jestem już pewien że jest coś nie tak. Pytanie wynikające z całkowitej nie wiedzy: czy w ramach gwarancji mogę domagać się wymiany rolety? Głównie chodzi o usunięcie plam? Zakładam oczywiście że usterka - powód zacieków - zostanie poprawnie usunięta.

gborek
Posty: 9
Rejestracja: 14 sty 2019, 10:52
Samochód: Karoq TSI 1.5 FWD AUTOMAT

Re: Slady wody na rolecie przeciwslonecznej

Post autor: gborek »

Dla zainteresowanych. Sprawa została ostatecznie zgłoszona w ramach reklamacji. Wymieniona roleta okna dachowego i prace mające na celu uszczelnienie okna. Niestety panowie z serwisu nie wykryli źródła przecieku, więc po prostu uszczelnili okno. Na 90% było demontowane, bo po odebraniu widać że uszczelka nie jest idealnie prosta (ręczny montaż w porównaniu z maszynowym?). Czekam na wiosnę i opady.. jak do tej pory udało mi się zostawić auto raz na pół dnia, przecieki się nie pojawiły.

ODPOWIEDZ