Serwis - gwarancja

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
Marcooo
Posty: 219
Rejestracja: 28 sty 2019, 19:06
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI 150 km 4x4

Serwis - gwarancja

Post autor: Marcooo »

Witam.
Jakie macie doświadczenia z serwisem skody przy zgłaszaniu usterek w ramach gwarancji? Czy serwis odmawiał wam naprawy mimo że wg. Was coś się działo w aucie twierdząc że to nie problem itd? Co robić w takich sytuacjach?



Sponsor

Serwis - gwarancja

Sponsor


Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Serwis - gwarancja

Post autor: Shadoon »

Marcooo pisze:Witam.
Jakie macie doświadczenia z serwisem skody przy zgłaszaniu usterek w ramach gwarancji? Czy serwis odmawiał wam naprawy mimo że wg. Was coś się działo w aucie twierdząc że to nie problem itd? Co robić w takich sytuacjach?
Zmienić aso jak się da... Ponadto można nadać pismo do aso, potem do Poznania, a finalnie do UOKiK - z rzetelnymi faktami i datami, załącznikami dokumentującymi sprawę. A jak gruby temat to prasa i telewizja ;-)

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Serwis - gwarancja

Post autor: Shadoon »

Jeśli odmawiają reakcji, naprawy na zgłoszenie ramach gwarancji, to niech dadzą Ci w aso na piśmie odmowę z uzasadnieniem. Nie daj się spławić. Zgłaszaj pisemnie i oczekuj odpowiedzi pisemnej. Zwykle jednak nie robią kłopotów w Škodzie z takimi sprawami...

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


chojnaś
Posty: 31
Rejestracja: 26 lut 2018, 21:22
Samochód: Skoda Karoq, 1.5 TSI DSG

Serwis - gwarancja

Post autor: chojnaś »

Jestem po pierwszym serwisie po 28800 km (auto z 06-2018r.) Wymienili olej, filtr oleju, oraz filtr kabinowy. Nie był wymieniany filtr powietrza do spalania, ponieważ Skoda wymienia go po 90000 km :( ! Czy to jest standard, czy żart? Ja jestem przyzwyczajony do wymiany filtra przynajmniej raz na rok. Zastanawiam się, czy nie wymienić we własnym zakresie, w końcu to tylko chwila roboty.
Dodam tylko, że pierwszą wymianę oleju z filtrem kabinowym robiłem odpłatnie po 15000km, koszt 718zł w Skodzie.

chemik22
Posty: 13
Rejestracja: 23 cze 2019, 10:09
Samochód: brak

Re: Serwis - gwarancja

Post autor: chemik22 »

Olej w DSG też jest "dożywotnio".. Czyli pewnie 150 - 200 tys km.. Aż dziw że olej silnika wymieniają co 30 kkm... Dziś jest inna definicja długości użytkowania samochodu, i stąd pewnie filtr powietrza co 90 kkm, jest to bardziej eko bo samochód szybciej na złom trafi.. ;)

Rafiner
Posty: 54
Rejestracja: 21 wrz 2018, 22:44
Samochód: Kiedyś Fabia2, teraz Ateca 1.5tdi DSG

Re: Serwis - gwarancja

Post autor: Rafiner »

Masz pakiet serwis za 299 zl na 4 lata ?

chojnaś
Posty: 31
Rejestracja: 26 lut 2018, 21:22
Samochód: Skoda Karoq, 1.5 TSI DSG

Re: Serwis - gwarancja

Post autor: chojnaś »

Mam pakiet serwis na 4 lata lub 60 tys. km oraz przedłużony pakiet na naprawy do 4 lat lub 120 tys. km (brałem ze względu na skrzynie biegów).

ODPOWIEDZ