Odpalanie 1.6 tdi

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
rafiii123
Posty: 6
Rejestracja: 03 lip 2020, 20:01
Samochód: Skoda Karoq 1.6 TDI 115 KM

Re: Odpalanie 1.6 tdi

Post autor: rafiii123 »

Możliwe, że o tym czujniki wspomniał mi Pan z ASO. Teraz albo będę czekał , aż błąd się uwieczni w błędach i będzie podstawa do wymiany, albo mieć nadzieję, że jakimś cudem się samo naprawi.



Sponsor

Re: Odpalanie 1.6 tdi

Sponsor


Osy4
Posty: 118
Rejestracja: 29 sie 2019, 19:36
Samochód: Karoq 1.6 TDI DSG

Re: Odpalanie 1.6 tdi

Post autor: Osy4 »

Zauważyłem u mnie ten sam syndrom. Wróciłem z gorącego kraju gdzie silnik szybko nabierał temperatury i przy ponownym odpaleniu kręcił bardzo długo zanim odpalił. Przebieg auta 8tys km.
Ciekawe czy nie ma na tą przypadłość jakiejś akcji serwisowej? Za dużo tych przypadków.

pucio pucio
Posty: 11
Rejestracja: 18 gru 2018, 16:16
Samochód: Skoda Karoq 1.6 TDI

Re: Odpalanie 1.6 tdi

Post autor: pucio pucio »

Co rozumiecie przez długie kręcenie? Ile sekund?

misza
Posty: 40
Rejestracja: 20 sty 2019, 18:56
Samochód: Karoq 1,6 TDI Style DSG

Re: Odpalanie 1.6 tdi

Post autor: misza »

Było kilka ciepłych dni i jak tam właściciele 1,6 TDi nie mieliście problemów z długo kręcącym rozrusznikiem? U mnie raz na jakiś czas występuje taki objaw - tylko w gorące dni.

Osy4
Posty: 118
Rejestracja: 29 sie 2019, 19:36
Samochód: Karoq 1.6 TDI DSG

Re: Odpalanie 1.6 tdi

Post autor: Osy4 »

Występuje. Wybieram się do ASO na przegląd wiec to zgłoszę. Ktoś to już naprawiał? Jaka przyczyna? Może zgłasza się cos konkretnego?

misza
Posty: 40
Rejestracja: 20 sty 2019, 18:56
Samochód: Karoq 1,6 TDI Style DSG

Re: Odpalanie 1.6 tdi

Post autor: misza »

Daj znać jak poszło zgłoszenie, ja mam przegląd dopiero w styczniu a na ostatnim zupełnie o tym zapomniałem. Zima = objaw nie występuje.

c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Odpalanie 1.6 tdi

Post autor: c#Hunter »

Ja miałem bardzo podobnie w poprzednim aucie ale benzynie. Niby zupełnie co innego ale jak czytam to podobne rozkminy i podobne podejrzenia... U mnie to był problem z pompą paliwa. Jak było gorąco to jakoś za mało pompowała przy uruchomieniu stacyjki. Nie znam się na tym ale jest tak że pompa coś tam podpompowuje paliwa przed oczekiwanym rozruchem. Spróbujcie kiedyś wyłączyć/włączyć stacyjkę zamiast kręcić....

Jlkuba
Posty: 1
Rejestracja: 29 cze 2022, 23:03
Samochód: Skoda karoq 1.6 TDI

Re: Odpalanie 1.6 tdi

Post autor: Jlkuba »

Witam,
Podobną usterkę zaobserwowałem u siebie. Zgłaszałem to w serwisie dwukrotnie, jednakże nie znaleźli przyczyny...i jakoś sobie odpuściłem...to był największym błąd. W lutym tego roku skończyła mi się gwarancja. Samochód odmówił posłuszeństwa w kwietniu z przebiegiem 40 tys. Diagnoza serwisu to uszkodzone wtryskiwacze. Przyczyna wadliwe paliwo. Paliwo zostało zbadane przez serwis oraz przeze mnie w akredytowanym laboratorium. W obu przypadkach paliwo zgodne z normą. Zgodnie z wytycznymi Skoda Polska wymiana całego układu paliwowego koszt 38 tys....po dwóch miesiącach pisania próśb do Skody Polska zdecydowali że pokryją większość kosztów. Zapłaciłam w serwisie 3 tys. ....tzn mam tyle zapłacić, bo samochodu już odebrałem ale nikt nie wystawił mi faktury...i czekam już drugi tydzień...Po wymienić całego układu paliwowego problem z odpaleniem dalej występuje... czyli kiedy jest gorący silnik to długo kręci...temat napewno nie dla serwisu, bo nie potrafią go rozwiązać albo nie chcą.... trudno stwierdzić... jeżeli macie jeszcze samochód na gwarancji to im tego nie odpuszczajcie, bo może to się skończyć jak u mnie... chociażby usterka dalej Jest, a przyczynę uszkodzenie wtryskiwaczy nie poznałem...maskara... ps. jeśli komuś udało się rozwiązać problem z odpaleniem to proszę o informację...

Osy4
Posty: 118
Rejestracja: 29 sie 2019, 19:36
Samochód: Karoq 1.6 TDI DSG

Odpalanie 1.6 tdi

Post autor: Osy4 »

Znalazłem coś takiego i może to jest rozwiązanie?
Cytuje:Daniel Szpin „Rozwiazaniem tego problem jest wymiana zaworu od zmiennych faz rozrzadu, wymiana aku, rozrusznika, czujnika cisnienia paliwa czy tez impulsatora walka nic nie da... Winny jest zawór zmiennych faz rozrzadu, nalezy go konstrukcje”
Warto poczytać komentarze
Cały wątek:

Jest tez dalej drugi filmik z diagnozy:

Oraz wątek gdzieś na forum:
https://forum.vw-passat.pl/topic/56600- ... -też16tdi/
Numer części: 04L 906 455 G
Teraz tylko to sprawdzić i potwierdzić
Doczytałem się tez opinii VW ze kręcenie do 4s to objaw w normie ;)
U mnie w ciepłe dni tez to występuje (Karoq 2020)

radiator
Posty: 3
Rejestracja: 18 wrz 2022, 11:27
Samochód: golf 7 1.6 tdi

Re: Odpalanie 1.6 tdi

Post autor: radiator »

WItajcie
Nie mam skody a golf 7 z silnikiem 1.6 tdi 105km i również borykam się z Waszym problemem. u mnie rano na zimnym dłuższy rozruch. Czytałem w w/w wątku o tym zaworku vvt, w innym wątku, że zaworek zwrotny u kogoś rozwiązał problem (uzywka 40zł!! warto spróbować). Od ostatniego wpisu tutaj mija 2 mieiące, czy udało sie komuś rozwiązać problem??
https://youtu.be/FFRgoRSv7-o oto moj scan z vcdsa czy ktoś widzi coś podejrzanego?

ODPOWIEDZ