Odpalanie 1.6 tdi

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
Freestyler
Posty: 22
Rejestracja: 26 wrz 2018, 20:58
Samochód: Skoda, Karoq 1,6 TDI

Re: Odpalanie 1.6 tdi

Post autor: Freestyler »

Zauważyłem ta przypadłość na rozgrzanym silniku.



Sponsor

Re: Odpalanie 1.6 tdi

Sponsor


kerajnt
Posty: 51
Rejestracja: 02 lis 2018, 19:47
Samochód: Karoq Style 1.6 tdi dsg

Re: Odpalanie 1.6 tdi

Post autor: kerajnt »

U mnie dokładnie to samo wg mnie nie jest to normalne .

misza
Posty: 40
Rejestracja: 20 sty 2019, 18:56
Samochód: Karoq 1,6 TDI Style DSG

Re: Odpalanie 1.6 tdi

Post autor: misza »

Ciekawe czy u innych tak się nie dzieje czy po prostu nie zwrócili na to uwagi?

kerajnt
Posty: 51
Rejestracja: 02 lis 2018, 19:47
Samochód: Karoq Style 1.6 tdi dsg

Re: Odpalanie 1.6 tdi

Post autor: kerajnt »

No właśnie bede na serwisie to zgłosze to zstarałem sie nagrać film ale co nagrywam jest ok
.

Rafiner
Posty: 54
Rejestracja: 21 wrz 2018, 22:44
Samochód: Kiedyś Fabia2, teraz Ateca 1.5tdi DSG

Re: Odpalanie 1.6 tdi

Post autor: Rafiner »

I jak ? Na forum Tiguana tez ktoś miał problem z odpalaniem i po chyba pół roku serwis wymienił wtryski i po problemie. Ale on miał 2.o tdi.

pucio pucio
Posty: 11
Rejestracja: 18 gru 2018, 16:16
Samochód: Skoda Karoq 1.6 TDI

Re: Odpalanie 1.6 tdi

Post autor: pucio pucio »

Wrzuć filmik, zobaczę czy czas Twojego odpalania dużo odbiega od mojego.

rafiii123
Posty: 6
Rejestracja: 03 lip 2020, 20:01
Samochód: Skoda Karoq 1.6 TDI 115 KM

Re: Odpalanie 1.6 tdi

Post autor: rafiii123 »

Witam, widać nie jestem sam z tym problemem i przypadłością tego silnika. U mnie objawia się długie kręcenie silnika przy rozgrzanym silniku, wystarczy go wyłączyć, pójść zamówić kawę na wynos. Samochód odpala jak by miał padnięte wtryski albo układ paliwowy nie dostarczał paliwa... Usterka objawiała mi się zaraz po zakupie, ale myślałem, że to może moja wina, że za szybko chce odpalić i muszę pozwolić mu aby zgasiły się kontrolki i dopiero wcisnąć start, albo nie dociskam hamulca, albo nowy i się dociera coś w nim, ale to na marne, później w zimie się uspokoiło, ale teraz w te gorące dni to się powtarza cały czas, a w ASO jak na złość palił jak igła . Na całe szczęście nagrem filmik i pokazałem to w ASO, ale sprawdzili wszystko i powiedzieli , że nie ma błędów i nie mają podstawa aby coś mieli wymieniać i żeby obserwować autko i wrócić jak się znów tak zrobi, bo może błąd będzie widoczny. Jedyną informacja jaką mi powiedzieli, to że taka przypadłość już gdzieś w Skodzie jest zanotowana, bo Pan , który mnie obsługiwał powiedział , że była już taka usterka usuwana, a przyczyną był czujnik , ale jaki to już nie pamietam 😁🙉 Ale żeby go wymienić to musi mieć podstawę tj. powyżej napisałem, np. błąd na komputerze. Szczerze nie wiem dlaczego błędu nie szczytuje ale zaczynam się denerwować, bo autko nowe i jeszcze na gwarancji, a pali jak maluch bez ssania.

kerajnt
Posty: 51
Rejestracja: 02 lis 2018, 19:47
Samochód: Karoq Style 1.6 tdi dsg

Re: Odpalanie 1.6 tdi

Post autor: kerajnt »

Witam potwierdzam temat występuje w gorące dni i ma takie same objawy jak u kolegi ....

rafiii123
Posty: 6
Rejestracja: 03 lip 2020, 20:01
Samochód: Skoda Karoq 1.6 TDI 115 KM

Re: Odpalanie 1.6 tdi

Post autor: rafiii123 »

Ktoś już poznał powód takiego odpalania i usunął usterkę ?

kwiatek88
Posty: 36
Rejestracja: 29 lut 2020, 20:35
Samochód: 1.6TDI

Re: Odpalanie 1.6 tdi

Post autor: kwiatek88 »

rafiii123 pisze: 03 lip 2020, 22:45 Ktoś już poznał powód takiego odpalania i usunął usterkę ?
Bardzo często przyczyną takiego stanu rzeczy jest czujnik położenia wałka rozrządu (nadajnik impulsów, G40). Przy braku sygnału z tego czujnika, rozrusznik kręci kilka sekund, do momentu podstawienia sygnału zastępczego z czujnika położenia wału korbowego (G28). Rzeczą charakterystyczną jest problem "na gorąco", czyli po rozgrzaniu silnika, kiedy wskutek rozszerzania się elementów coś przestaje stykać i czujnik przestaje działać. Po ostygnięciu, działa dobrze (do czasu). Obecnie nic takiego u mnie nie występuje, ale w poprzednim aucie (Jetta 1,6 TDI) miałem tak samo. Wymiana czujnika i jak ręką odjął.

ODPOWIEDZ