Aktualizacja map amundsen

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Aktualizacja map amundsen

Post autor: Shadoon »

Andrew1962 pisze:Powiedzcie jak dokładnie przeprowadzić tę aktualizację, czy tak jak poniżej? Shadoon już o tym pisał ale wolę się upewnić :)
Pobieram aktualizację only for 32GB, rozpakowuję ją, następnie usuwam zawartość karty (ewentualnie jej back up), potem zapisuje to co rozpakowane (jedne folder: maps i jeden plik 1115_MP... - 599KB, w sumie 13 GB) i tyle! Karta do auta i wszystko powinno hulać? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :D

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Tak jak napisałeś.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka




Sponsor

Re: Aktualizacja map amundsen

Sponsor


Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Aktualizacja map amundsen

Post autor: Shadoon »

Też miałem obawy, ale nie da się tego źle zrobić. Wyjmij kartę, usuń jej zawartość, wklej nową, włóż kartę i masz zaktualizowane. Drobna uwaga: żeby usunąć zawartość dotychczasową przesuń fizyczny suwak w karcie jeśli jest w pozycji "lock". Po nagraniu znów przesuń w pozycję "lock".

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Aktualizacja map amundsen

Post autor: Andrew1962 »

Dzięki za pomoc. Po akcji dam znać czy mi się udało, mimo, że jak piszesz nie da się tego popsuć. Pewnie jutro ;)

c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Aktualizacja map amundsen

Post autor: c#Hunter »

Co do tych fabrycznych map to śmiga ładnie jak jest podpięcie do neta (nawet ten podstawowy skoda connect z traffic). To co mnie masakrycznie odpycha od tych map to obsługa głosem. Nie rozumie mnie bardzo często. Źle odczytuje nazwy ulic jakie wypowiadam... Pominę, że trzeba podawać adres a nie jak na mapach googla np. centrum medyczne luxmed Chmielna.. To jest mega minus tych map. Niby online a tak naprawdę tylko korki widzi, zero AI. Tak czy siak mam zrobioną automatykę w telefonie aplikacją tasker, że jak podpina mi bluetooth samochodu to odpala się AP w telefonie i nawigacja ma neta. Mogę się elegancko przełączać pomiędzy android auto a tą. Co ciekawe komunikaty drogowe z amundsena działają nawet jak używam android auto.

Jednym słowem byłaby to bardzo dobra nawigacja ale jakieś 5lat temu...

JareK77
Posty: 82
Rejestracja: 12 maja 2019, 9:39
Samochód: Karoq Sportline 2.0 TSI, DSG, 4x4

Re: Aktualizacja map amundsen

Post autor: JareK77 »

Shadoon pisze: 04 lip 2019, 8:57 Bogatymi funkcjami i stabilnym działaniem póki co. Alerty wjazdu i wyjazdu ze stref na e-maila i apkę, synch. z kalendarzem z prowadzeniem do celu bez ustawiania w aucie, podgląd stanu okien/drzwi i bilansu tras itd. A w aucie dodatkowo info o utrudnieniach, szukajka (wspierana przez Google!) np. do punktów usł., stacje paliw po trasie (z cenami to rząd wielkości często, bo za często są zmiany i nie aktualizują od razu, no ale jest info z kiedy była akt.). Obawiałem się, czytając opinie, ale jak ktoś umie obsługiwać (albo nie ma awarii) to jest to świetna sprawa.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
To ja w takim razie jeszcze nie odkryłem wszystkich jej funkcjonalności ;)

Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Aktualizacja map amundsen

Post autor: Andrew1962 »

Dopiero dzisiaj sobie przypomniałem o update :) Właśnie zrobiłem backup starych map (tak na wszelki wypadek) a teraz kopiuję wypakowane z aktualizacji i jestem w lekkim szoku. :shock: 13 GB do skopiowania na kartę i 45'??? Wam też tak długo się przenosiło? Procesor I-5, 1,6 Ghz, 6GB pamięci??? Czy ten komputer sam sobie te mapy od razu rysuje czy co??? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Aktualizacja map amundsen

Post autor: Andrew1962 »

Dziś załadowałem SD do czytnika i wszystko śmiga jak należy :) Zobaczymy czy mniej dziur w drogach po tej aktualizacji 8-)
Obrazek

Awatar użytkownika
User karoq
Posty: 213
Rejestracja: 09 wrz 2018, 14:00
Samochód: Karoq 2.0 Tdi. Dsg. 4x4.style

Re: Aktualizacja map amundsen

Post autor: User karoq »

Aktualizacja Przeprowadzona sprawnie Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Zygmunt
Posty: 4
Rejestracja: 09 kwie 2019, 19:03
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI DSG

Re: Aktualizacja map amundsen

Post autor: Zygmunt »

Dzięki za podpowiedzi. Aktualizacja na oryginalnej karcie zrobiona bez problemu, mapa ze strony Skody (update portal) po podaniu nr vin. Backup na wszelki wypadek zrobiony przy użyciu Win32 Disk Imager. Karta po wyjęciu była w pozycji "lock", trzeba sprawdzać. Pozdrawiam.

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Aktualizacja map amundsen

Post autor: Shadoon »

Aktualizacja map do Amundsen "ECE A1 2020 - only for 32GB SD" już jest na portalu Škody.
Dziś planuję update.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ