Aktualizacja map amundsen

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
JareK77
Posty: 82
Rejestracja: 12 maja 2019, 9:39
Samochód: Karoq Sportline 2.0 TSI, DSG, 4x4

Re: Aktualizacja map amundsen

Post autor: JareK77 »

Witam
Też zrobiłem aktualizację. Wszystko się udało. Zalecam jednak przed skasowaniem map z karty SD zrobić ich backup.



Sponsor

Re: Aktualizacja map amundsen

Sponsor


Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Aktualizacja map amundsen

Post autor: Shadoon »

JareK77 pisze:Witam
Też zrobiłem aktualizację. Wszystko się udało. Zalecam jednak przed skasowaniem map z karty SD zrobić ich backup.
Tak, też zrobiłem backup. Ale w sumie to dmuchanie na zimne...

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Aktualizacja map amundsen

Post autor: Shadoon »

JareK77 pisze:Witam
Też zrobiłem aktualizację. Wszystko się udało. Zalecam jednak przed skasowaniem map z karty SD zrobić ich backup.
Masz dokładni taki sam numer wersji po update jak u mnie, na zdjeciu?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Aktualizacja map amundsen

Post autor: c#Hunter »

Ten backup można zrobić ale to działa tak że karta SD ma taki jakby numer seryjny co się nazywa CID. Mapy mają zaszytą listę CID i dlatego działają tylko na tych kartach a nie na dowolnych. Teraz to bez sensu i jest to zaszłość ale jest.... No i jest to sposób na ekstra kasę jak wam karta padnie...

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Aktualizacja map amundsen

Post autor: Shadoon »

c#Hunter pisze:Ten backup można zrobić ale to działa tak że karta SD ma taki jakby numer seryjny co się nazywa CID. Mapy mają zaszytą listę CID i dlatego działają tylko na tych kartach a nie na dowolnych. Teraz to bez sensu i jest to zaszłość ale jest.... No i jest to sposób na ekstra kasę jak wam karta padnie...
Owszem, ale mnie nurtuje, dlaczego only 32 GB... skoro 12 GB zajmuje ta edycja z czerwca

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


JareK77
Posty: 82
Rejestracja: 12 maja 2019, 9:39
Samochód: Karoq Sportline 2.0 TSI, DSG, 4x4

Re: Aktualizacja map amundsen

Post autor: JareK77 »

Shadoon pisze: 27 cze 2019, 14:30
c#Hunter pisze:Ten backup można zrobić ale to działa tak że karta SD ma taki jakby numer seryjny co się nazywa CID. Mapy mają zaszytą listę CID i dlatego działają tylko na tych kartach a nie na dowolnych. Teraz to bez sensu i jest to zaszłość ale jest.... No i jest to sposób na ekstra kasę jak wam karta padnie...
Owszem, ale mnie nurtuje, dlaczego only 32 GB... skoro 12 GB zajmuje ta edycja z czerwca

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Pewnie błąd na stronie, podobnie jak błędna (niekompletna) jest lista państw.

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Aktualizacja map amundsen

Post autor: Shadoon »

Śmiga ładnie ta fabryczna navi. Obawiałem się, że to będzie lipa, a tu w połączeniu z netem daje świetne rezultaty i info o korkach i objazdach. Komunikaty są wg mnie lepsze niż w mapach Google'a, tyle że brzmią "kanciasto". A Škoda Connect wymiata jak dla mnie.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


JareK77
Posty: 82
Rejestracja: 12 maja 2019, 9:39
Samochód: Karoq Sportline 2.0 TSI, DSG, 4x4

Re: Aktualizacja map amundsen

Post autor: JareK77 »

Shadoon pisze: 03 lip 2019, 15:48 Śmiga ładnie ta fabryczna navi. Obawiałem się, że to będzie lipa, a tu w połączeniu z netem daje świetne rezultaty i info o korkach i objazdach. Komunikaty są wg mnie lepsze niż w mapach Google'a, tyle że brzmią "kanciasto". A Škoda Connect wymiata jak dla mnie.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Czym tak zachwycił Cię Skoda Connect?

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Aktualizacja map amundsen

Post autor: Shadoon »

Bogatymi funkcjami i stabilnym działaniem póki co. Alerty wjazdu i wyjazdu ze stref na e-maila i apkę, synch. z kalendarzem z prowadzeniem do celu bez ustawiania w aucie, podgląd stanu okien/drzwi i bilansu tras itd. A w aucie dodatkowo info o utrudnieniach, szukajka (wspierana przez Google!) np. do punktów usł., stacje paliw po trasie (z cenami to rząd wielkości często, bo za często są zmiany i nie aktualizują od razu, no ale jest info z kiedy była akt.). Obawiałem się, czytając opinie, ale jak ktoś umie obsługiwać (albo nie ma awarii) to jest to świetna sprawa.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Aktualizacja map amundsen

Post autor: Andrew1962 »

Powiedzcie jak dokładnie przeprowadzić tę aktualizację, czy tak jak poniżej? Shadoon już o tym pisał ale wolę się upewnić :)
Pobieram aktualizację only for 32GB, rozpakowuję ją, następnie usuwam zawartość karty (ewentualnie jej back up), potem zapisuje to co rozpakowane (jedne folder: maps i jeden plik 1115_MP... - 599KB, w sumie 13 GB) i tyle! Karta do auta i wszystko powinno hulać? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :D

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ