Komunikat "sprawdź poziom oleju"

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
warkakw
Posty: 39
Rejestracja: 26 sty 2019, 15:17
Samochód: KAROQ AMBITION 1.5 TSI 110 KW (150 KM) 6-BIEGOWA M

Komunikat "sprawdź poziom oleju"

Post autor: warkakw »

Witam

Ostatnio pokazał mi się pomarańczowy komunikat "sprawdź poziom oleju" (lub jakoś podobnie).
Sprawdziłem bagnet i olej jest, ale w dolnej cześć normy.

Kiedy powinien się pojawiać ten komunikat? Jak poziom spada już w dolną cześć normy na bagnecie?
Od wymiany oleju przejechałem około 8000km. Silnik ma < 10000 km od nowości.
Skoda podaje jakieś wartości ile oleju może zejść na X km?

Dzięki za info :)



Sponsor

Komunikat "sprawdź poziom oleju"

Sponsor


michjed
Posty: 201
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:06
Samochód: Skoda Karoq Style 1,5 TSI DSG

Re: Komunikat "sprawdź poziom oleju"

Post autor: michjed »

Miałem ostatnio podobnie, ale przebieg ponad 19 tyś. Dolałem, po konsultacji telefonicznej z serwisem, prawie 400 ml oleju. Co do tego ile skoda(vw) uważa, że powinno ubywać oleju to szczerze lepiej chyba nie wiedzieć, bo człowiek długo próbuję uwierzyć i zastanawia się czy nie ma błędu w druku instrukcji. Zacytuję : "Silnik zużywa, w zależności od sposobu jazdy i warunków eksploatacji, pewną ilość oleju (do 0,5 l/1000km). Przez pierwsze 5000 km zużycie oleju może być nawet większe". Więc jak się ktoś "dobrze załapie" to ma szansę między przeglądami wymienić parę razy olej :):):):) i serwis pewnie nawet palcem nie kiwnie jeśli to zużycie oleju będzie się mieściło w powyższej granicy.

A i jeszcze jedno w instrukcji jest błędna informacją o tym:
Obrazek
Wg serwisu nigdy tak nie jest :)
Była srebrna Octavia II Fl Combi Style 1,4 TSI. Obecnie czarny Karoq Style 1,5 TSI+DSG i srebrna Fabia III Style 1,2 TSI+DSG

ODPOWIEDZ