Raporty spalania

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Raporty spalania

Post autor: c#Hunter »

NAIMAD71 pisze: 07 cze 2019, 20:17 (..)

Obrazek To ostatnie spalanie na 98 -polecam zobaczyć strony 1 i 2 w tym temacie :ugeek:
To pokazuje tylko że jesteś naprawdę dobrym eko driverem. Ja mam średnią punktów EKO na poziomie 75 :E



Sponsor

Re: Raporty spalania

Sponsor


Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Raporty spalania

Post autor: Andrew1962 »

Patrząc na zalecenia zmiany biegów w trybie eko musiałbym jeździć jak dieslem. Silnik benzynowy lubi się wkręcać na obroty i tak mi się jeździ lepiej. Średnia po 1300 km to 9.5l/100km. Myślę, że na eko jazdę jeszcze przyjdzie czas :D

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
NAIMAD71
Posty: 126
Rejestracja: 17 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Kędzierzyn-Kożle

Re: Raporty spalania

Post autor: NAIMAD71 »

Andrew1962 pisze: 08 cze 2019, 13:26 Patrząc na zalecenia zmiany biegów w trybie eko musiałbym jeździć jak dieslem. Silnik benzynowy lubi się wkręcać na obroty i tak mi się jeździ lepiej. Średnia po 1300 km to 9.5l/100km. Myślę, że na eko jazdę jeszcze przyjdzie czas :D

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Przejechałem 15 tys km- to auto w trybie ECO pali wiecęj, za duzo jak dla mnie(ECO zamula bardzo,brak przyjemnosci z jazdy) ,polecam NORMAL, w trybie sport potrafi zaskoczyc.Pozdrawiam :ugeek:

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Raporty spalania

Post autor: Kraq »

c#Hunter pisze: 07 cze 2019, 20:21
NAIMAD71 pisze: 07 cze 2019, 20:17 (..)

Obrazek To ostatnie spalanie na 98 -polecam zobaczyć strony 1 i 2 w tym temacie :ugeek:
To pokazuje tylko że jesteś naprawdę dobrym eko driverem. Ja mam średnią punktów EKO na poziomie 75 :E
Coś takiego można osiągnąć w manualu wyłącznie jadąc ze stałą umiarkowaną prędkością przez dłuższy czas (autostrada?) i tylko wyłącznie resetując wskazanie komputera będąc już w trasie i przy ciepłym silniku. Rozpoczynając jazdę w mieście (skrzyżowania, światła, ruszanie z pierwszego biegu, redukcje biegów) nie ma szans na taki wynik "od uruchomienia". To samo dotyczy jazdy drogami lokalnymi, gdzie musisz często hamować i przyspieszać. Zresztą wystarczy zobaczyć pełne zielone "ekopaski" na fotce - które oznaczają jazdę ze stałą prędkością bez hamowań i ruszania z 1 biegu.
W przypadku jazdy mieszanej miasto/trasa średnie spalanie rośnie gwałtownie w górę. W moim przypadku spalanie długoterminowe to jakieś 7,5L. Czyli samochód pali od 5 do 10 L na setkę. Reasumując (spokojna jazda): trasa 5-6L, miasto (krótkie odcinki) 10-12L.
Wlałem kiedyś do swojego 98, ale żadnej różnicy w spalaniu nie zauważyłem. A na pewno nie była to różnica 1L na setkę ;-)

batman_xp1
Posty: 154
Rejestracja: 22 sty 2018, 18:10
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI, Style

Re: Raporty spalania

Post autor: batman_xp1 »

Obrazek

Można robić koło 5l/100km
To było do Długołęki za Wroclawiem z Polkowic

Awatar użytkownika
NAIMAD71
Posty: 126
Rejestracja: 17 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Kędzierzyn-Kożle

Re: Raporty spalania

Post autor: NAIMAD71 »

Kraq pisze: 09 cze 2019, 9:28
c#Hunter pisze: 07 cze 2019, 20:21
NAIMAD71 pisze: 07 cze 2019, 20:17 (..)

Obrazek To ostatnie spalanie na 98 -polecam zobaczyć strony 1 i 2 w tym temacie :ugeek:
To pokazuje tylko że jesteś naprawdę dobrym eko driverem. Ja mam średnią punktów EKO na poziomie 75 :E
Coś takiego można osiągnąć w manualu wyłącznie jadąc ze stałą umiarkowaną prędkością przez dłuższy czas (autostrada?) i tylko wyłącznie resetując wskazanie komputera będąc już w trasie i przy ciepłym silniku. Rozpoczynając jazdę w mieście (skrzyżowania, światła, ruszanie z pierwszego biegu, redukcje biegów) nie ma szans na taki wynik "od uruchomienia". To samo dotyczy jazdy drogami lokalnymi, gdzie musisz często hamować i przyspieszać. Zresztą wystarczy zobaczyć pełne zielone "ekopaski" na fotce - które oznaczają jazdę ze stałą prędkością bez hamowań i ruszania z 1 biegu.
W przypadku jazdy mieszanej miasto/trasa średnie spalanie rośnie gwałtownie w górę. W moim przypadku spalanie długoterminowe to jakieś 7,5L. Czyli samochód pali od 5 do 10 L na setkę. Reasumując (spokojna jazda): trasa 5-6L, miasto (krótkie odcinki) 10-12L.
Wlałem kiedyś do swojego 98, ale żadnej różnicy w spalaniu nie zauważyłem. A na pewno nie była to różnica 1L na setkę ;-)
Bajki piszesz -to sa wyniki bez resetowania moje dlugoterminowe to 6,1,po co mam restowac(nawet nie wiedziałem ,że tak można)w zimie wskoczyło dlugoterminowe na 6,5. Tak jeżdzę i już, ktoś ma cięzszą nogę, to jest inny wynik-na 100 kierowców każdy bedzie inny.Kończę z umieszczaniem wyników w tym poście-zawsze się ktoś znajdzie i powie ,że oszukujesz,że to nie możliwe,bo go krew zalewa że jego pali więcej. Może warto trochę dłużej popróbować i potem oceniac kogoś. Pierwsza jazda w zimie Kędzierzyn-Kożle do Zakopanego- jest gdzieś w postach udokumentowanie wyszło 5l/100.Pozdrawiam i życzę wytrwałości w próbach,albo po prostu cieszenia się z samochodu i jazdy nim,a reszta sama wyjdzie :ugeek:

Awatar użytkownika
Sewerti
Posty: 79
Rejestracja: 12 maja 2019, 20:02
Samochód: Skoda Karoq 1.6 Tdi (manual)

Re: Raporty spalania

Post autor: Sewerti »

NAIMAD71 pisze: 10 cze 2019, 11:26
Kraq pisze: 09 cze 2019, 9:28
c#Hunter pisze: 07 cze 2019, 20:21

To pokazuje tylko że jesteś naprawdę dobrym eko driverem. Ja mam średnią punktów EKO na poziomie 75 :E
Coś takiego można osiągnąć w manualu wyłącznie jadąc ze stałą umiarkowaną prędkością przez dłuższy czas (autostrada?) i tylko wyłącznie resetując wskazanie komputera będąc już w trasie i przy ciepłym silniku. Rozpoczynając jazdę w mieście (skrzyżowania, światła, ruszanie z pierwszego biegu, redukcje biegów) nie ma szans na taki wynik "od uruchomienia". To samo dotyczy jazdy drogami lokalnymi, gdzie musisz często hamować i przyspieszać. Zresztą wystarczy zobaczyć pełne zielone "ekopaski" na fotce - które oznaczają jazdę ze stałą prędkością bez hamowań i ruszania z 1 biegu.
W przypadku jazdy mieszanej miasto/trasa średnie spalanie rośnie gwałtownie w górę. W moim przypadku spalanie długoterminowe to jakieś 7,5L. Czyli samochód pali od 5 do 10 L na setkę. Reasumując (spokojna jazda): trasa 5-6L, miasto (krótkie odcinki) 10-12L.
Wlałem kiedyś do swojego 98, ale żadnej różnicy w spalaniu nie zauważyłem. A na pewno nie była to różnica 1L na setkę ;-)
Bajki piszesz -to sa wyniki bez resetowania moje dlugoterminowe to 6,1,po co mam restowac(nawet nie wiedziałem ,że tak można)w zimie wskoczyło dlugoterminowe na 6,5. Tak jeżdzę i już, ktoś ma cięzszą nogę, to jest inny wynik-na 100 kierowców każdy bedzie inny.Kończę z umieszczaniem wyników w tym poście-zawsze się ktoś znajdzie i powie ,że oszukujesz,że to nie możliwe,bo go krew zalewa że jego pali więcej. Może warto trochę dłużej popróbować i potem oceniac kogoś. Pierwsza jazda w zimie Kędzierzyn-Kożle do Zakopanego- jest gdzieś w postach udokumentowanie wyszło 5l/100.Pozdrawiam i życzę wytrwałości w próbach,albo po prostu cieszenia się z samochodu i jazdy nim,a reszta sama wyjdzie :ugeek:
Ja krótko
Podzielam Twoje zdanie NIMAD71

JareK77
Posty: 82
Rejestracja: 12 maja 2019, 9:39
Samochód: Karoq Sportline 2.0 TSI, DSG, 4x4

Re: Raporty spalania

Post autor: JareK77 »

U mnie 2.0 TSI, 4x4, DSG po pierwszym tysiącu km, nie szalejąc, średnia 8.4 z komputera. Pewnie ok 9 realnie. Większość to trasy Brodnica - Toruń, Brodnica - Poznań. Liczyłem na troszkę mniej. Octavia 1.8 180 KM ale w manualu, przy dość dynamicznej jeździe, spokojnie 8.5 wykręcałem. Przy jeździe przepisowej poniżej 7 zejść to nie było problem. Czyli ok 1.5 do 2 litrów więcej pali przy spokojnej jeździe. Dużo.

c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Raporty spalania

Post autor: c#Hunter »

Skora ja wyciągnąłem raz średnie spalanie 5.0l/100km jadąc trasę 73km z Wilanowa w okolice Płońska (czyli jakieś 30km po mieście) środkiem dnia, to lepszy kierowca spokojnie zejdzie niżej przy sprzyjających okolicznościach. Moje spalanie długoterminowe to też okolice 6,1 l/100km. W trasie jak nie jedzie się szybciej niż 110km/h to bardzo oszczędny silnik.

ekim
Posty: 42
Rejestracja: 11 lis 2018, 14:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq 2.0TDI 190KM 4x4 DSG

Re: Raporty spalania

Post autor: ekim »

2.0 TDI 4x4 190KM DSG na trasie Warszawa-Krakow-Warszawa 7.0l/100km, samą drogą powrotna 6.6-6.7... Ruch umiarkowany chociaż z pewnymi zatwardzeniami i objazdem. Tempomat sporo między 120-140kmh. Dojezdzilem zbiornik w mieście do konca, na kompie 7.1, w realu wyszło 7.4 ale tankowała żona więc nie wiem do ilu odbić pistoletu ;)
Generalnie pierwsze 2000km (w tym Kraków) średnia z kompa 8.4 z tankowań 8.56, głównie po Warszawie około 15-20km dystanse. Pierwszy pełen bak wyszedł w realu 9.4 i z kompa tak samo.

Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ