Raporty spalania

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
bartic
Posty: 135
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:55
Samochód: Skoda Karoq 1.5 tsi (manual)

Re: Raporty spalania

Post autor: bartic »

Też jestem zdania, że z manuala można więcej wycisnąć w temacie spalania. W automacie możesz jedynie liczyć na głupi komputer, który nie koniecznie optymalizuje się na oszczędzanie paliwa, za to po "wyczuciu" auta z manualem, wynik będize zależał kierowcy.



Sponsor

Re: Raporty spalania

Sponsor


elektrod
Posty: 157
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:15

Re: Raporty spalania

Post autor: elektrod »

bartic pisze: 20 mar 2018, 19:09 Też jestem zdania, że z manuala można więcej wycisnąć w temacie spalania. W automacie możesz jedynie liczyć na głupi komputer, który nie koniecznie optymalizuje się na oszczędzanie paliwa, za to po "wyczuciu" auta z manualem, wynik będize zależał kierowcy.
Teraz komputery już są coraz mądrzejsze. Pewnie na manualu można zejść niżej ze spalaniem niż na automacie, ale nie tak znacząco. Do porównania trzeba by stworzyć te same warunki. Tak dużą różnicę widzę tu bardziej w sposobie jazdy, a nie w skrzyni. Mieszkam na przedmieściach Szczecina i codziennie rano przejeżdżam przez centrum i wracam w godzinach szczytu. Różnica w spalaniu na tej samej trasie pokonanej w szczycie, a np. w godzinach nocnych to ok 2l/100km, a czasem i więcej. Z tego co widzę to NAIMAD71 mieszka w mniejszej miejscowości i stąd mogą wynikać takie duże różnice.

bartic
Posty: 135
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:55
Samochód: Skoda Karoq 1.5 tsi (manual)

Re: Raporty spalania

Post autor: bartic »

Oczywiście - styl jazdy, temperatura, warunki drogowe itp. ale skrzynia też.
Teraz na co dzień jeżdżę superbem z TDI - wracając w szczycie - 7-7,5, czasem kiedy wracam później, po szczycie - 5.5 i to bez napinki. To dane z komputera, a z moich wyliczeń wynika, że do rzeczywistych trzeba dodać do tego około 0,35.

M a r c i n
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:44
Lokalizacja: Kraków
Samochód: WRX STI 04', Corolla TS 02', Scala 19'

Re: Raporty spalania

Post autor: M a r c i n »

Oj, trzeba być bardzo wjeżdżonym zarówno w manuala jak i DSG żeby porównywać różnice spalania "naj-naj" :) Wartości zbliżone bardzo - nawet powiedziałbym w granicach błędu pomiarowego bo osobiście jeżdżąc takimi samymi samochodami z tymi samymi silnikami i dwoma rodzajami skrzyni miałem różnice na poziomie 0,2-0,3 litra licząc po takonkowaniu, a nie względem kompa ;)
Planujesz zakup samochodu?
Zapraszam poza forum 606987746
https://skodakrakow.otomoto.pl/
Dużo dostępnych!
Podkreślam!Każdy z moich postów to wyłącznie moja opinia. Nie jest to oficjalne stanowisko Skody ani salonu w którym pracuję.

matt97
Posty: 62
Rejestracja: 12 sty 2018, 10:08
Samochód: Karoq 1.5 TSI DSG

Re: Raporty spalania

Post autor: matt97 »

Ja mam Karoqa od środy - 1.5 dsg użytkuje cały czas po mieście ale mało zatłoczonym ... na razie mam średnio 7,5 . Mam nadzieje ze z czasem uda mi się trochę zejść niżej ale już wiem ze o spalaniu producenta można zapomnieć

Awatar użytkownika
Lucien
Posty: 180
Rejestracja: 22 lut 2018, 19:12
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: VW Tiguan 2.0 TSI 4x4 190KM

Re: Raporty spalania

Post autor: Lucien »

4x4 TDI 150KMObrazek

bzylak
Posty: 10
Rejestracja: 06 mar 2018, 8:46

Re: Raporty spalania

Post autor: bzylak »

Tyle osób z tego forum odebrało Karoqi. Jak wasze spalania? Możecie się pochwalić?

Anna
Posty: 10
Rejestracja: 27 sty 2018, 14:58

Re: Raporty spalania

Post autor: Anna »

1.5 TSI manual - jak narazie po zaledwie 500km średnie spalanie 8,8l (w tym kawałek autostrady A4)

Awatar użytkownika
Bomber
Posty: 97
Rejestracja: 05 kwie 2018, 23:58
Lokalizacja: WAW
Samochód: Karoq 2,0 TDI 4x4 Style - sprzedany

Re: Raporty spalania

Post autor: Bomber »

Przy 150 km/h na autostradzie mniej więcej 7,5 litra /100km tryb sport/normal (auto na dotarciu więc pewnie spadnie z czasem). Drogi krajowe tak 4,5-5,5 litra/100 km 90-100 km/h. Miasto (nieobiektywnie) tak 6-7 litrów/100km.
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2018, 12:19 przez Bomber, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,

Bomber
Karoq 2,0 TDI 4x4 Style DSG

Brxnit
Posty: 27
Rejestracja: 29 lis 2017, 14:32

Re: Raporty spalania

Post autor: Brxnit »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak widać powoli się ogarnia. Po 2500 już coraz częściej jest średnio między 7-8 a czasami nawet około 6. Wcześniej częściej było 9-10.
1.5 tsi, manual.

ODPOWIEDZ