Raporty spalania

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
elektrod
Posty: 157
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:15

Re: Raporty spalania

Post autor: elektrod »

Może źle się wyraziłem. Nie jest głośniej, ale na 2 cylindrach silnik pracuje inaczej, ja to wyczuwam. Manual tu nie ma nic do rzeczy



Sponsor

Re: Raporty spalania

Sponsor


M a r c i n
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:44
Lokalizacja: Kraków
Samochód: WRX STI 04', Corolla TS 02', Scala 19'

Re: Raporty spalania

Post autor: M a r c i n »

NAIMAD71 pisze: 07 mar 2018, 21:14
elektrod pisze: 21 lut 2018, 7:47 Jazdę na 2 cylindrach słychać od razu w pracy silnika. Jest troszkę głośniej bo jest takie 'pyrkanie' większe
To nie prawda nie słychac- w manualu nie . :ugeek:
Jeśli ktoś jest laikiem, nie zauważy różnicy. Jeśli ktoś dużo jeździł samochodami, a przede wszystkim bardziej się nimi interesował od razu usłyszy i odczuje różnicę. Zarówno w manualu jak i w DSG. Nie ma różnicy ;)
Planujesz zakup samochodu?
Zapraszam poza forum 606987746
https://skodakrakow.otomoto.pl/
Dużo dostępnych!
Podkreślam!Każdy z moich postów to wyłącznie moja opinia. Nie jest to oficjalne stanowisko Skody ani salonu w którym pracuję.

Awatar użytkownika
NAIMAD71
Posty: 126
Rejestracja: 17 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Kędzierzyn-Kożle

Re: Raporty spalania

Post autor: NAIMAD71 »

M a r c i n pisze: 08 mar 2018, 17:42
NAIMAD71 pisze: 07 mar 2018, 21:14
elektrod pisze: 21 lut 2018, 7:47 Jazdę na 2 cylindrach słychać od razu w pracy silnika. Jest troszkę głośniej bo jest takie 'pyrkanie' większe
To nie prawda nie słychac- w manualu nie . :ugeek:
Jeśli ktoś jest laikiem, nie zauważy różnicy. Jeśli ktoś dużo jeździł samochodami, a przede wszystkim bardziej się nimi interesował od razu usłyszy i odczuje różnicę. Zarówno w manualu jak i w DSG. Nie ma różnicy ;)
Ty jesteś znawcą i do tego jasnowidzem, że zauważyłeś że jestem laikiem.Ja zaś jestem mechanikiem samochodowym od 27 lat,auto już nie pierwsze-ale po co piszę, Ty to wiesz wróżbito Macieju.Po prostu żal ,mi Ciebie kolego że też Skoda zatrudnia takich ludzi. :ugeek:

M a r c i n
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:44
Lokalizacja: Kraków
Samochód: WRX STI 04', Corolla TS 02', Scala 19'

Re: Raporty spalania

Post autor: M a r c i n »

NAIMAD71 pisze: 08 mar 2018, 17:53
M a r c i n pisze: 08 mar 2018, 17:42
NAIMAD71 pisze: 07 mar 2018, 21:14

To nie prawda nie słychac- w manualu nie . :ugeek:
Jeśli ktoś jest laikiem, nie zauważy różnicy. Jeśli ktoś dużo jeździł samochodami, a przede wszystkim bardziej się nimi interesował od razu usłyszy i odczuje różnicę. Zarówno w manualu jak i w DSG. Nie ma różnicy ;)
Ty jesteś znawcą i do tego jasnowidzem, że zauważyłeś że jestem laikiem.Ja zaś jestem mechanikiem samochodowym od 27 lat,auto już nie pierwsze-ale po co piszę, Ty to wiesz wróżbito Macieju.Po prostu żal ,mi Ciebie kolego że też Skoda zatrudnia takich ludzi. :ugeek:
Człowieku, odrobinę kultury, nigdzie nie napisałem personalnie i bezpośrednio że jesteś laikiem - nie mnie wróżyć czy oceniać kim jesteś. Sam z mechaniką mam sporo wspólnego i słyszę i czuję różnicę - może to mój problem że przywiązuję wagę do szczegółów? Jak zauważyłeś w poprzednich postach innych użytkowników - inni też zauważają różnicę.

Jeśli sam nie czujesz, nie słyszysz - Twoja sprawa. Jeśli coś Cię uraziło w moim poście, wybacz :) To jedynie moje zdanie Także, wrzuć na luz i bądź spokojny. Fizycznie nie możliwe jest generowanie takiego samego dźwięku i mocy w pracy tego samego silnika na dwóch jak i na czterech cylindrach.

MOIM ZDANIEM - laik nie zauważy.
Planujesz zakup samochodu?
Zapraszam poza forum 606987746
https://skodakrakow.otomoto.pl/
Dużo dostępnych!
Podkreślam!Każdy z moich postów to wyłącznie moja opinia. Nie jest to oficjalne stanowisko Skody ani salonu w którym pracuję.

Awatar użytkownika
NAIMAD71
Posty: 126
Rejestracja: 17 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Kędzierzyn-Kożle

Re: Raporty spalania

Post autor: NAIMAD71 »

M a r c i n pisze: 08 mar 2018, 17:59
NAIMAD71 pisze: 08 mar 2018, 17:53
M a r c i n pisze: 08 mar 2018, 17:42

Jeśli ktoś jest laikiem, nie zauważy różnicy. Jeśli ktoś dużo jeździł samochodami, a przede wszystkim bardziej się nimi interesował od razu usłyszy i odczuje różnicę. Zarówno w manualu jak i w DSG. Nie ma różnicy ;)
Ty jesteś znawcą i do tego jasnowidzem, że zauważyłeś że jestem laikiem.Ja zaś jestem mechanikiem samochodowym od 27 lat,auto już nie pierwsze-ale po co piszę, Ty to wiesz wróżbito Macieju.Po prostu żal ,mi Ciebie kolego że też Skoda zatrudnia takich ludzi. :ugeek:
Człowieku, odrobinę kultury, nigdzie nie napisałem personalnie i bezpośrednio że jesteś laikiem - nie mnie wróżyć czy oceniać kim jesteś. Sam z mechaniką mam sporo wspólnego i słyszę i czuję różnicę - może to mój problem że przywiązuję wagę do szczegółów? Jak zauważyłeś w poprzednich postach innych użytkowników - inni też zauważają różnicę.

Jeśli sam nie czujesz, nie słyszysz - Twoja sprawa. Jeśli coś Cię uraziło w moim poście, wybacz :) To jedynie moje zdanie Także, wrzuć na luz i bądź spokojny. Fizycznie nie możliwe jest generowanie takiego samego dźwięku i mocy w pracy tego samego silnika na dwóch jak i na czterech cylindrach.

MOIM ZDANIEM - laik nie zauważy.
Luz ok :D

Awatar użytkownika
NAIMAD71
Posty: 126
Rejestracja: 17 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Kędzierzyn-Kożle

Re: Raporty spalania

Post autor: NAIMAD71 »

2500 km już zrobiłem Czarnym Demonem- przy mrozach i pięknie pali :ugeek:
Obrazek

elektrod
Posty: 157
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:15

Re: Raporty spalania

Post autor: elektrod »

NAIMAD71 pisze: 18 mar 2018, 17:40 2500 km już zrobiłem Czarnym Demonem- przy mrozach i pięknie pali :ugeek:
Obrazek
Jaką masz średnią spalania długookresową? Mi po 2400 km wychodzi 8,1/100km

Marek
Posty: 17
Rejestracja: 06 lis 2017, 19:52

Re: Raporty spalania

Post autor: Marek »

1.5 TSI z DSG:

Obrazek

Awatar użytkownika
NAIMAD71
Posty: 126
Rejestracja: 17 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Kędzierzyn-Kożle

Re: Raporty spalania

Post autor: NAIMAD71 »

Marek pisze: 18 mar 2018, 22:47 1.5 TSI z DSG:

Obrazek
Było 6,2 l/100- jak pamiętam zrobię fotę :ugeek:

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Raporty spalania

Post autor: Kraq »

NAIMAD71 pisze: 20 mar 2018, 15:21
Marek pisze: 18 mar 2018, 22:47 1.5 TSI z DSG:

Obrazek
Było 6,2 l/100- jak pamiętam zrobię fotę :ugeek:
Wychodzi na to, że w manualu najlepiej zarządza się spalaniem. Cieszę się niezmiernie, litr różnicy w spalaniu na korzyść manuala.

ODPOWIEDZ