Porównanie 1.5 TSI vs 2.0 TSI

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
JareK77
Posty: 82
Rejestracja: 12 maja 2019, 9:39
Samochód: Karoq Sportline 2.0 TSI, DSG, 4x4

Porównanie 1.5 TSI vs 2.0 TSI

Post autor: JareK77 »

Witam

Cichłbym się z Wami podzielić swoimi spostrzeżeniami odnośnie tych dwóch silników. Porównanie nie będzie do końca obiektywne ponieważ w dwóch dość rożnych samochodach:

1.5 TSI, Skoda Octavia III, manualna skrzynia biegów
2.0 TSI, Skoda Karoq, 4x4, DSG

Przyznam, że od początku byłem zwolennikiem 2.0 TSI w Karoqku. Po wcześniejszym 1.8 TSI 180 KM w Octavii nie chciałem nic słabszego. Jednakże po przejechaniu się Octavia z silnikiem 1.5 TSI przyznaję rację wszystkim, tym, którzy twierdzą, że ten silnik wystarcza. Jazda Octavią jest płynna i dynamiczna. Reakcja na gaz natychmiastowa. Nie mam zastrzeżeń do dynamiki tego auta. Nie wiem jak by się spisywało w Karoqu, ale w Octavii daje radę.
Silnik, ten dużo dłużej się nagrzewa niż 2.0 TSI. Słychać wyraźnie, kiedy przełącza się w tryb pracy na dwóch cylindrach. Sam silnik na biegu jałowym pracuje jakby bardziej aksamitnie, płynnie, nie czuć żadnych wibracji. Płynniej też odpala. Praktycznie od dotknięcia kluczyka. 2.0 TSI potrzebuje obrócić wałem zanim zaskoczy. Pomimo, że z zewnątrz subiektywnie 2.0 TSI pracuje głośniej, to w kabinie Octavii zdecydowanie wyraźniej słychać silnik niż w Karoqu. Spalanie. Na tym samym odcinku 65 km, przy w miarę takiej samej prędkości ok 110 km/h tylko przy wyprzedzaniu więcej, 1.5 TSI pali od 1.5 do 2.0 litra paliwa mniej (wynik z komputera).



Sponsor

Porównanie 1.5 TSI vs 2.0 TSI

Sponsor


ODPOWIEDZ