VW Data Plug działa w Karoq'u (Skoda Connect LITE )

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
Andrews
Posty: 27
Rejestracja: 03 wrz 2018, 23:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5 tsi dsg dcc

VW Data Plug działa w Karoq'u (Skoda Connect LITE )

Post autor: Andrews »

Chciałbym wrzucić inf ,że wypróbowałem VW data plug (czyli małe oryginalne VW urządzenie wtykane w port OBD2) w Karoqu i .. działa. Należy mieć zainstalowaną aplikację Skoda Connect LITE . Następnie wstawić VW Data Plug w gniazdko OBD2 (znajduje się nad nogami kierowcy z lewej strony kierownicy od dołu) i zapalić silnik. Po uruchomieniu aplikacji pyta się ona o PIN do data plug , podaje się go (jest na urządzeniu i na pudełku do niego) ,połączenie (po Bluetooth) się nawiązuje i działa to z aplikacją . Dodam że jest też Skoda data plug (wg mnie są identyczne za wyjątkiem logo ) , jednak u dealera to od Skody kosztuje 270 pln. Natomiast urządzenie VW można kupić na Allegro za 20 pln . Inna sprawa jaka jest funkcjonalność aplikacji Skoda Connect LITE - i tu należy stwierdzić że niewielka :-) .. Zapamiętuje wszystkie trasy z mapą gps, ma podawać spalanie (ale dopiero jak sie wpisze mu że się zatankowało w aplikacji) i na razie głównie to odkryłem .. ale dla zainteresowanych jako nowy gadżet .. why not ..



Sponsor

VW Data Plug działa w Karoq'u (Skoda Connect LITE )

Sponsor


Osy4
Posty: 118
Rejestracja: 29 sie 2019, 19:36
Samochód: Karoq 1.6 TDI DSG

VW Data Plug działa w Karoq'u (Skoda Connect LITE )

Post autor: Osy4 »

Kiedyś przy okazji akcji VW dostałem ten wtyk OBD za 1zl. Jutro przetestuje w Karoqu ;). Dzięki za info. Walało się po szufladzie a teraz odzyska nowe życie :)
Update:
Sprawdzone i z aplikacja Connect lite działa. Nie lata ze Skoda Connect.

ODPOWIEDZ