Apple CarPlay i podgrzewane siedzenia

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
r0wl3n
Posty: 93
Rejestracja: 09 gru 2019, 13:59
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5 TSI DSG

Apple CarPlay i podgrzewane siedzenia

Post autor: r0wl3n »

Cześć,
chciałbym coś potwierdzić, żeby się upewnić, że nie tylko mój egzemplarz tak ma - a mianowicie jak mam podłączonego CarPlay'a, to podczas włączania i ustawiania podgrzewanych siedzeń pojawia mi się takie małe menu z siłą grzania na wyświetlaczu, ale powoduje to, że CarPlay znika (ekran robi się czarny) do momentu, aż to menu podgrzewania nie zniknie. Zdziwiłem się, więc od razu sprawdziłem jak to działa z innymi - systemowymi zakładkami radia i przy nich jest tak, że przygasza dany ekran - np radio, lub navi, ale są one widoczne w tle. Czy u was też tak menu podgrzewania siedzeń wyłącza CarPlay'a do czarnego ekranu? Albo jeżeli ktoś ma Android Auto to też proszę o info czy tak się dzieje ;)



Sponsor

Apple CarPlay i podgrzewane siedzenia

Sponsor


Osy4
Posty: 118
Rejestracja: 29 sie 2019, 19:36
Samochód: Karoq 1.6 TDI DSG

Apple CarPlay i podgrzewane siedzenia

Post autor: Osy4 »

Sprawdziłem i przy carplayu i podgrzewaniu nic mi nie znika ani nie zanika. Może to czasowy błąd.

r0wl3n
Posty: 93
Rejestracja: 09 gru 2019, 13:59
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5 TSI DSG

Re: Apple CarPlay i podgrzewane siedzenia

Post autor: r0wl3n »

Osy4 pisze: 28 mar 2020, 14:57 Sprawdziłem i przy carplayu i podgrzewaniu nic mi nie znika ani nie zanika. Może to czasowy błąd.
Serio nie masz czegoś takiego (zrobiłem nagranie):
https://drive.google.com/open?id=1Mixup ... dnMusSXhKQ

Na początku widać google maps z CarPlay i to jak przełączam ogrzewanie siedzeń (widać, że w tle aplikacja z CarPlay znika), natomiast później zrobiłem to samo z amundsenową nawigacją i tam nic nie znika, tylko navi się lekko wygasza. Fajnie jakby ktoś jeszcze się wypowiedział, bo może to jakiś błąd softu, który mogę zgłosić, powołując się na doświadczenia innych forumowiczów.

Islandermw
Posty: 61
Rejestracja: 29 paź 2017, 14:28
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI z DSG

Re: Apple CarPlay i podgrzewane siedzenia

Post autor: Islandermw »

IMO u wszystkich jest tak samo. Tam nie ma funkcji PIP więc ekran nie potrafi wyświetlać obrazu jednocześnie z dwóch różnych źródeł: system i Car Play.

r0wl3n
Posty: 93
Rejestracja: 09 gru 2019, 13:59
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5 TSI DSG

Re: Apple CarPlay i podgrzewane siedzenia

Post autor: r0wl3n »

Islandermw pisze: 31 mar 2020, 11:11 IMO u wszystkich jest tak samo. Tam nie ma funkcji PIP więc ekran nie potrafi wyświetlać obrazu jednocześnie z dwóch różnych źródeł: system i Car Play.
Może masz racje i jest to jakieś wyjaśnienie, ale jeżeli tak, to strasznie słabo to wygląda. Z tego co wiem, to ta mała nawigacja ogrzewania jest dostępna tylko jak ma się podgrzewaną kierownicę. Chyba wolałbym już fizyczny przycisk do podgrzewania kierownicy, zamiast takiego dziadostwa, bo takie wyłączanie się aplikacje w tle do czarnego ekranu, wygląda jak jakaś software'owa partyzantka :D

Islandermw
Posty: 61
Rejestracja: 29 paź 2017, 14:28
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI z DSG

Re: Apple CarPlay i podgrzewane siedzenia

Post autor: Islandermw »

r0wl3n pisze: 31 mar 2020, 11:51 Może masz racje i jest to jakieś wyjaśnienie, ale jeżeli tak, to strasznie słabo to wygląda. Z tego co wiem, to ta mała nawigacja ogrzewania jest dostępna tylko jak ma się podgrzewaną kierownicę. Chyba wolałbym już fizyczny przycisk do podgrzewania kierownicy, zamiast takiego dziadostwa, bo takie wyłączanie się aplikacje w tle do czarnego ekranu, wygląda jak jakaś software'owa partyzantka :D
Niedługo nie będzie już w autach przycisków fizycznych. Takie czasy ;)

Osy4
Posty: 118
Rejestracja: 29 sie 2019, 19:36
Samochód: Karoq 1.6 TDI DSG

Apple CarPlay i podgrzewane siedzenia

Post autor: Osy4 »

U mnie jest inaczej. Może kwestia softu. Karoq rok mod. 2020.



r0wl3n
Posty: 93
Rejestracja: 09 gru 2019, 13:59
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5 TSI DSG

Re: Apple CarPlay i podgrzewane siedzenia

Post autor: r0wl3n »

Osy4 pisze: 31 mar 2020, 13:16 U mnie jest inaczej. Może kwestia softu. Karoq rok mod. 2020.


a jak podgrzewasz kierownicę? U mnie właśnie się to odbywa na tym małym czymś, co wyskakuje, przy włączaniu ogrzewania siedzeń. Jakoś tak dziwnie to jest rozwiązane, że kierownicę można podgrzewać tylko gdy włączy się podgrzewanie fotelu kierowcy, tak jakby jest to zespolone ze sobą. Dziwne.

Tutaj BMW bardzo fajnie rozwiązało, logicznie i funkcjonalnie:

Obrazek

Po prostu przycisk fizyczny w miejscu, gdzie powinien się znajdować, czyli na wieńcu kierownicy.

Osy4
Posty: 118
Rejestracja: 29 sie 2019, 19:36
Samochód: Karoq 1.6 TDI DSG

Re: Apple CarPlay i podgrzewane siedzenia

Post autor: Osy4 »

Nie mam podgrzewania kierownicy

Islandermw
Posty: 61
Rejestracja: 29 paź 2017, 14:28
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI z DSG

Re: Apple CarPlay i podgrzewane siedzenia

Post autor: Islandermw »

Osy4 pisze: 31 mar 2020, 15:42 Nie mam podgrzewania kierownicy
Właśnie dlatego nie wyskakuje Ci to okienko.

ODPOWIEDZ